KOK Nedir ? KOK Coin Nereden Alınır ?

kok coin

Kok projesi , 4. sanayi devriminin çekirdeği olan yapay zeka ve blok zinciri birleştiren yeni nesil bir dijital içerik platformudur. KOK Vakfı, “Fırsat ve Bilginin Temel Taşı” misyonu ile küresel içerik endüstrisini ve blok zinciri teknolojisini entegre ederek mevcut iş modelini yenilemeyi amaçlayan bir şirkettir. KOK jetonları ve KOK NFT’lere bölünmüştür ve ekosistemin anahtar para birimi olarak dijital içeriklerin ödenmesi, içeriklerin mülkiyeti ve dağıtımı ve tazminat için kullanılmaktadır. KOK NFT protokolü ile oyun (eşya), müzik, video gibi çeşitli içeriklerin ticaretini yapmak ve sahip olmak mümkündür.  Peki tam olarak KOK Nedir ? KOK Coin Kaç TL ? KOK Toplam Arz ! KOK Coin Nereden Alınır ? KOK Coin Nasıl Alınır ?

KOK Nedir ?

KOK Vakfı, “Fırsat ve Bilginin Temel Taşı” misyonu ile küresel içerik endüstrisini ve blok zinciri teknolojisini entegre ederek mevcut iş modelini yenilemeyi amaçlayan bir şirkettir. KOK jetonları ve KOK NFT‘lere bölünmüştür ve ekosistemin anahtar para birimi olarak dijital içeriklerin ödenmesi, içeriklerin mülkiyeti ve dağıtımı ve tazminat için kullanılmaktadır. KOK NFT protokolü ile oyun (eşya), müzik, video gibi çeşitli içeriklerin ticaretini yapmak ve sahip olmak mümkündür. Kok projesi , 4. sanayi devriminin çekirdeği olan yapay zeka ve blok zinciri birleştiren yeni nesil bir dijital içerik platformudur. Blockchain teknolojisi sayesinde dijital içerik pazarının sorunlarını çözmek ve sektörün büyümesine öncülük etmek istiyoruz. Amacı ise , adil ve paylaşılabilir olmak için blockchain teknolojisini kullanan ve içerik oluşturucuların birçok şey yapabileceği merkezi olmayan bir dijital içerik platformu oluşturmaktır.

KOK tokenlerinin basımı ve dağıtımı, Choe’nun ekoloji formülüne göre tokenin orijinal değeri, işlem değeri, dolaşım hacmi, tüketimi vb. ile belirlenir ve nihayet belirli sayıda tokeni birleştirmek ve korumak için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, jetonun içsel değerinin sürekli olarak yükselebilmesi için jetonun talep ve arzına göre optimize edilmiş dolaşımı korur.

Ayrıca basit bir hash gücü savaşından ziyade ekosistemin genişlemesine katkı sağladığı kadar madencilik yoluyla daha fazla ödüle izin vererek sürekli ekosistem genişlemesini ve gelişimini sağlayan erdemli bir döngü yapısı olarak tasarlanmıştır

KOK Proje Misyonu

Google, Apple, Netflix gibi küresel içerik platformları içerik dağıtımını tekellerine alırken, içerik tekdüzeliği, yüksek ücretler nedeniyle içerik kalitesinin bozulması, fırsat eşitsizliği gibi sorunlar yaşanıyor. Ayrıca her ülkenin durumuna uymayan tek tip ödeme sistemi ve dijital içeriğin mülkiyet sorunu, yetkin içerik sağlayıcıların piyasaya girişini engellemekte ve pazar genişlemesinin önünde büyük bir engel oluşturmaktadır.

KOK NFT Protokolü

Dijital içerik için optimize edilmiş NFT akıllı sözleşmeleri ve ilgili kitaplıklar sağlar. KOK NFT protokolü ile oyun (eşya), müzik, video gibi çeşitli içeriklerin ticaretini yapmak ve sahip olmak mümkündür.

Bu sayede, yalnızca kitle fonlaması yoluyla içerik üretim maliyetlerini güvence altına almakla kalmaz, aynı zamanda üretim hattındaki çok sayıda katılımcıya adil dağıtım ve içerik ticareti gibi üretimden tüketime bir dizi eylem için değer ve tanınırlık kazandırır. KOK NFT, 4. nesil KOK ana ağının üzerinde çalışarak daha düşük ücretler, daha yüksek hızlar ve dijital içerik için optimize edilmiş bir SDK (KDDK) sağlar.

kok coin

MainNet’in Özelliği

Mevcut DPOS yönteminin hız avantajını devralarak, BP’ler arasındaki birlik gibi merkezileşme sorunlarını çözerek blok zincirinin üçlemesine bir cevap sağlar.

Merkezi Olmayan Yapay Zeka

Daha çok AI olarak bilinen yapay zeka, insanlar gibi öğrenebilen ve düşünebilen bilgisayar sistemlerini ifade eder. Yapay zeka KOK’ta yaygın olarak kullanılmaktadır. Merkezi olmayan yapay zeka iki ana alanda kullanılmaktadır.

İlki, BP’ler (blok üreticileri) arasındaki fikir birliği sürecinde kullanılır ve ikincisi, DApp’lerinin ekosisteminde içerik ve yük dengelemeyi düzenlemek için BP’lere uygulanır. Kapsamlı olarak, bilgisayar programları kullanılarak, insan öğrenme yeteneği, akıl yürütme yeteneği, algılama yeteneği, doğal dili anlama yeteneği gibi tüm akıllı davranışlar taklit edilebilir.

PPBFT

KOK’a kapsamlı bir şekilde uygulanan konsensüs algoritması PPBFT’dir (Paralel Pratik Bizans Hata Toleransı).

Dağıtılmış sistem, vaat edilen davranışı yapmayan Bizans düğümlerinin var olabileceği asenkron bir sistem olduğunda, dağıtılmış sisteme katılan tüm düğümlerin başarılı bir şekilde fikir birliğine varabilmesi için geliştirilmiştir. Fraktal Bizans Hata Toleransı (PBFT), mevcut Bizans Hata Toleransı (BFT) konsensüs algoritmasının yalnızca senkronize bir ağda fikir birliğine varabilmesi sorununu çözerek, Bizans düğümleri ile asenkron bir ağda fikir birliğine ulaşılmasına izin verir. Bu asenkron ağ konsensüsü sayesinde, işlem doğrulamasından blok üretimine kadar hızlı bir şekilde saniyeler içinde işlem yapmak mümkündür.
Mevcut 3. nesil ana ağdan yaklaşık %80 daha yüksek bir işlem işleme hızı gösterecektir.

KDDK

KOK DApp Development Tool Kit (KDDK), KOK tabanlı DApp’lerin geliştirilmesi için hazırlanmıştır. KDDK, KOK DApp’lerini geliştirmek, test etmek ve çalıştırmak için gereken tüm araçları ve ortamları sağlar.

Bu sayede geliştirilen DApp’ler, oyun öğeleri gibi dijital ürünleri, değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) biçiminde geliştirebilir. Bu tür takas edilemez tokenlerin geliştirilmesi, tokenin kategorisi, bölgesel özellikleri ve satış şekli gibi birçok meta veri bilgisi gerektirir. Toplanan bilgiler standart bir biçimde saklanır.Buna dayanarak, KDDK, NFT biçimini kolayca kullanmak için DApp’leri bağlar.

KOK COİN

KOK Toplam Arz !

KOK Toplam Arz : 5.000.000.000 KOK ‘dir.

Önerilen Makaleler

KOK Coin Nereden Alınır ? KOK Coin Nasıl Alınır ?

KOK almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir. Söz konusu sitelere veya sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını öncelikli işlem ise kimlik doğrulamasıdır. Nüfus cüzdanınızın ön arka yüzünü sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişebilmektedir. KOK   alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman bir çok  Borsada yer aldığını görebilirsiniz. KOK Nedir ? KOK Coin Kaç TL ? KOK Toplam Arz ! KOK Coin Nereden Alınır ? KOK Coin Nasıl Alınır ?

  • KOK Coin alım satım işlemleri için , BURADAN üyelik işlemlerinizi tamamlayınız .
  • Daha sonra açılan sayfada , yer alan bilgilerinizi Legal bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
  • Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
  • Cep telefonunuza gelen doğrulama Sms kodundan sonra , hesabınıza giriş yapabileceksiniz .
  • Buradan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayabilmek için , Hesap Doğrulama işlemi olan , Kimlik verileri doğrulama resmi olan , yazılı metini beyan etmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap doğrulama işleminiz tamamlanacaktır.

Göz At

Yeni Çıkacak Coinler Listesi
Yeni Çıkacak Fan Tokenler Nasıl Alınır ?
Kripto Para Haberleri
Altcoin Haberleri
Fan Token Fiyatları
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.