1 Avax Coin Kaç TL? Avax Bugün Ne Olur?

Binlerce kripto para birimi arasında ilk 20 içerisinde yer almayı başaran Avax , popülerliğini korumaya devam ediyor. 2020 yılında piyasaya çıkan altcoin iş ortakları ve ağıyla resmen Ethereum , Polkadot‘a meydan okuyor. Peki bugün 1 Avax Coin Kaç TL? Avax Bugün Ne Olur? Avalanche (Avax) Fiyat , Grafik , Teknik Analiz , Hesaplama bu yazımızda !

1 Avax Coin Kaç TL? AVAX/TRY

Bugün 1 Avax kaç TL ? Avax Coin ne kadar sorusunun cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz . Bilgi Kripto sitesinde , Kripto Para olan Avax ‘ın TL bazında fiyatını öğrenebilirsiniz . Bugün piyasada 1 Avax kaç TL , ne kadar sorusuna alta kısımda yer alan güncel tablodan görüntüleyebilirsiniz . Ayrıca Avax Dolar , Avax Euro karşılıklarını görüntüleyebilirsiniz.

Avax Bugün Ne Olur? Avax Teknik Analiz

Avax bugün ne olur sorusuna tam doğru cevap vermek mümkün değildir. Fakat yine de kripto ekosisteminde yer alan teknik analiz araçları sayesinde fikir sahibi olabilirsiniz. Avalanche (AVAX) Teknik Analiz kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu AVAX alım-satım derecesini görebilirsiniz. AVAX/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar.

Avax Canlı Grafik

Bilgi Kripto sitesinde , anlık ve canlı olarak Avax veri grafiğini görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . Avax grafiği sayesinde ,Saatlik , Günlük , Haftalık , Aylık ve Yıllık gibi grafik akışını görüntüleyebilmeniz mümkündür .


Temelde Avalanche (Avax) Nedir?

Avalanche, kesinleşme süresi ile ölçüldüğü üzere, blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformudur ve herhangi bir hisse kanıtı protokolünün etkinliğini güvence altına alan en fazla doğrulayıcıya sahiptir. AVAX, Avalanche platformunun yerel tokenidir ve stake yoluyla ağı güvence altına almak, ücret ödemek ve Avalanche platformunda oluşturulan çoklu alt ağlar arasında temel bir hesap birimi sağlamak için kullanılır.

avax bugün ne olur

Hızlı, düşük maliyetli, Solidity uyumlu dApp’ler oluşturun : İşlemleri anında onaylayan ve günümüzde herhangi bir merkezi olmayan blok zinciri platformunun çok ötesinde, saniyede binlerce işlemi işleyen Ethereum dApp’leri başlatın.

Özel ve genel özelleştirilmiş blok zincirleri başlatın: Kendi uygulama ihtiyaçlarınıza uyan blok zincirleri dağıtın. Kendi sanal makinenizi oluşturun ve blok zincirinin tam olarak nasıl çalışması gerektiğini dikte edin.

Minimum donanımla milyonlarca doğrulayıcıya ölçeklendirin: İşlemlerin işlenmesine yardımcı olmak ve platformu daha da güvenli hale getirmek için AVAX’ınızı stake edin veya kilitleyin – %51 standardının çok üzerinde güvenlik garantileri sağlayın. Muhtemelen platforma katılmak için gereken donanıma sahipsiniz.

Avax hakkında bilmeniz gerekenler;

  • Projenin başında Türk asıllı Amerikan Bilgisayar bilim ve yazılımcısı Emin Gün Sirer yer alıyor!
  • Emin Gün Sirer yada Emin Hoca , Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimi doçent profesörüydü, IC3’ün eski eş direktörü, Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’sudur. Peer-to-peer, işletim sistemleri ve Bilgisayar ağları konusundaki katkıları ile bilinir.
  • Avax ön satışı 15 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşti.
  • Avax coin için biçilen ön satış değeri 0,50 Cent’idi .
  • En yüksek fiyat seviyesi olan $146.22 ‘ye 21 Kasım 2021 tarihinde ulaştı.
  • Binance listelemesi 22/09/2020 tarihinde gerçekleşti. Tahta açılış fiyatı ise sadece 0,85 Cent’idi.
  • Avax şu anda piyasada yer alan çoğu borsada işlem görmektedir.
  • Avalanche Foundation, Web3 dApp’leri için birinci sınıf ölçeklendirme çözümü olan yeni Alt Ağlarının benimsenmesini ve büyümesini hızlandırmaya odaklanan bir teşvik programı başlatıyor.
  • Avalanche, kesinlik süresi ile ölçülen blok zinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformudur .

Avax Nereden Alınır?

Avax satın almak istediğiniz Global çapta lider borsalarda yer aldığını görüntüleyebilirsiniz . İşte bazı borsalar ; Binance, Gateio, Huobi

Avax Yorum

2020 yılında boğa gelmeden piyasaya çıkan Avax çok şanslı bir çıkış elde etti. Çünkü boğa çok yakındaydı. 50 Cent ön satış fiyatıyla piyasaya giren varlık, boğada $146.22 seviyesine ulaştı. Boğa döneminde Avax en yüksek kype gören varlıklardandı. Fakat 2 yıldır piyasa ayı dönemide. Avax ise ATH seviyesinden neredeyse -93.72% oranında düşüş yaşadı.

Boğalarda en çok dikkat çekilen noktaysa daha öne boğa yaşayan varlıklar bir sonraki boğada yeterince aktif olamıyorlar. Bu noktada bir sonraki boğa olursa Avax’ın yerini Aptos, Sui, Sei, zkSync, Arbitrum gibi projeler alabilir mi?

Avax hakkında makalelerimize göz attınız mı?

Sıkça Sorulan Sorular

Avax ne zaman yükselir?

Kripto piyasası ayı döneminde. Bitcoin kendi boğasını yaşamalı, daha sonra para altcoinlere akmalıdır. Bu süreç için şu an erkendir.

Avax neden düşüyor?

Avax dahil diğer tüm altcoinler ayı piyasasında düşmeye mecburdur. Bitcoin düşerken, Avax’ın çıkması mümkün değildir.

AVAX en yüksek kaçı gördü TL?

Avax TL cinsinden en yüksek ₺4,093.57 seviyesini gördü.

AVAX Coin ne işe yarar?

Avax Coin, Avalanche ağının yerel kripto para birimidir. Ağın kalbinde yer alır.

AVAX Coin kaçıncı sırada?

Avax tüm kripto para birimleri arasında 22. sırada yer alır.

Emin Gün Sirer nereli?

Emin Gün Sirer, Amerikan vatandaşıdır.

AVAX arzı sınırsız mı?

Hayır 720,000,000 adet ile sınırlıdır.

AVAX arzı sınırlı mı?

Evet 720,000,000  adet ile sınırlıdır.

AVAX kime ait? AVAX Coinin sahibi kim?

Avax Coinin sahibi ve kime ait sorusunun cevabı Emin Gün Sirer’dir.

Emin Gün Sirer serveti ne kadar?

Net serveti bilinmemektedir.

Avax güvenli mi?

Avalanche (AVAX) blockhain projeleri arasında en güvenilir kripto para birimi olarak yer almaktadır.

AVAX kilitleri ne zaman açılacak?

24 Kasım 2023 tarihinde 9.540.000 adet AVax’ın kilidi açılacak.

AVAX Delist olur mu?

Avax’da dahil tüm projeler yasalar, haberler, hack olayları karşısında savunmasız kalabilir. Bu noktada delist edilemez demek büyük yanlıştır.

AVAX saniyede kaç işlem yapıyor?

Avax ağında saniye 4500’den fazla işlem yapılabilir.

AVAX nasıl gönderilir?

Avax göndermek istediğiniz zaman borsanızdan Withdraw çekim yapmanız ve Avax ağını seçmeniz gerekir. Seçim yaparken X ve C chain’e dikkat edin.

Metamask Avax hangi ağ?

Avalanche başlı başına bir blockchain’dir. Metamask’e Ethereum ağı gibi eklenmesi gerekir.