Bilgi Kripto sitesinde , canlı olarak Kripto Paraların , fiyatlarını görüntüleyebilir ve grafik incelemesi yapabilirsiniz . Büyük bir proje olan Cardano  kaç Lira ? Cardano – ADA kaç Dolar ? Bugün 1 ADA ne kadar, 1 ADA kaç TL oldu? 1 ADA Coin kaç dolar? 1 ADA kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel ADA Coin fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz. Türk Lirası ile ADA nasıl alınır ? Cardano Nedir ? ADA Nedir ?

1 ada kaç dolar

Cardano Kaç TL ? 1 ADA Kaç Lira ? ADA Kaç TL ?

Bilgi Kripto sitesinde , Kripto Para olan ADA ‘nın TL bazında fiyatını öğrenebilirsiniz . Bugün piyasada 1 ADA ne kadar sorusuna alta kısımda yer alan güncel tablodan görüntüleyebilirsiniz . 1 ADA kaç Lira ? Cardano Bugün kaç lira ?

Önerilen Makaleler

KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !
ETHEREUM NEDİR ? 1 ETH KAÇ TL ?
BİTCOİN NEDİR ? 1 BTC KAÇ TL ?
BİNANCE COİN NEDİR ? 1 BNB KAÇ TL ?
Cardano (ADA)
1.62%
TL16.54
TL0.267942
⇣ 12.95
24 Jan
⇡ 15.20

ADA Kaç Dolar ? 1 ADA Kaç Dolar ?

Bugün piyasada 1 ADA Coin ne kadar ve 1 Cardano kaç Dolar sorusuna alta kısımda yer alan güncel tablodan görüntüleyebilirsiniz . 1 ADA kaç Dolar ?

Cardano (ADA)
1.62%
$ 1.23
$ 0.019923
⇣ 0.962780
24 Jan
⇡ 1.13

ADA Coin Fiyat Hesaplama Aracı ! ADA Hesaplama !

ADA fiyat hesaplama aracı sayesinde , adet ve fiyat bakımında ADA Coin’in TL karşılığını bulabilir ve kişisel hesaplarınızı yapabilirsiniz . Hesap makinesi adet bazlı çalışmaktadır .

Cardano (ADA) Fiyat Grafiği

Bilgi Kripto sitesinde , anlık ve canlı olarak ADA Coin veri grafiğini görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . ADA grafiği sayesinde ,Saatlik , Günlük , Haftalık , Aylık ve Yıllık gibi grafik akışını görüntüleyebilmeniz mümkündür .

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. www.bilgikripto.com ( bilgi kripto ) herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder .

ada nedir 1 ada kaç tl

Cardano Nedir ? ADA Nedir ? ADA Coin !

Cardano 2015 yılında , Ethereum ve Bitshares ‘in kurucu ortaklarından biri olan , Charles Hoskinson tarafından geliştirimeye başlandı . Cardano isim olarak , ünlü  İtalyan Rönesans matematikçisi, fizikçi, astrolog ve hekim olan , Girolamo Cardano ‘nun isminden esinlenerek , projeye bu isim verildi . Ön kısa ad ise , yine matematikçi  ve yazar olan Ada Lovelace isminden esinlenerek verilmiştir. 2017 yılında ise Cardano ekibi tarafından proje resmen başlatıldı . Cardano, ( ADA ) akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para birimi ağı ve açık kaynaklı bir projedir. Projenin gelişimi , İsviçre’deki Cardano Vakfı tarafından denetleniyor. ADA Coin  toplam arzı 45.000.000.000 ADA ‘dır .

Bu Bilgi Lazım Olur !

TOKEN NEDİR ?

token üretme
Tokenler mevcut hazır olan Blockchain altyapısında yer alan dijital paralardır. Kendi altyapıları yoktur. Altyapısını kullandığı Kripto paralara bağlıdırlar . Tokenler'de coinler gibi değere sahiptirler. Bunlar çoğu zaman oyun parası , takım parası , puan, sertifika gibi yerlerde kullanılabilmektedir . Jetonlar genellikle ICO'ların toplu satışı (Türkçe'de "ilk madeni para arzı" veya "ilk madeni para arzı") veya IPO'lar (Türkçe "ilk halka arz" veya "ilk halka arz") için kullanılır ve bunlar IPO'larla karşılaştırılabilir. borsada kote edilen fonları toplamak için kullanılır. Kripto para birimi ile Token arasındaki en büyük fark, kripto para biriminin kendi blok zincirine sahip olması, tokenlerin ise merkezi olmayan uygulamalar programı oluşturmaya yardımcı olan Ethereum, Bitcoin, Polkadot , Waves , Avax ve diğer blok zincirleri üzerine kurulmasıdır.