Bitcoin Kaç TL ? 1 Bitcoin Kaç Lira ? 10 Bitcoin Kaç TL ?

Bilgi Kripto sitesinde anlık olarak , Kripto Para devi olan , Bitcoin’in fiyatını görüntüleyebilir ve hesaplama yapabilirsiniz . Bugün Bitcoin kaç TL ? 1 Bitcoin kaç Lira ?  Bugün 1 Bitcoin ne kadar, 1 Bitcoin kaç TL oldu ? 1 BTC kaç TL‘ye karşılık geliyor? Bitcoin ( BTC ) Nedir ? Bitcoin ( BTC ) Hesaplama , Grafik , Nasıl Alınır ?

Bitcoin Kaç TL ? 1 Bitcoin Kaç Lira ? BTC Kaç TL ?

Piyasada bugün 1 Bitcoin ne kadar sorusuna alta kısımda yer alan güncel tablodan görüntüleyebilirsiniz . 1 Bitcoin kaç Lira ? 10 Bitcoin Kaç TL ?

[ccpw id=”14574″]

Bitcoin Fiyat Hesaplama Aracı ! BTC Hesap Makinesi !

Bitcoin fiyat hesaplama aracı sayesinde , adet bakımında , Bitcoin’inin TL karşılığını bulabilir ve kişisel hesaplarınızı yapabilirsiniz . 1 BTC  kaç TL ? 10 BTC kaç TL ?

[ccpw id=”14576″]

Bitcoin (BTC) Fiyat Grafiği ! BTC Grafik !

Bilgi Kripto sitesinde , anlık olarak Bitcoin veri grafiğini görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . Bitcoin grafiği sayesinde ,Saatlik , Günlük , Haftalık , Aylık ve Yıllık gibi grafik akışını görüntüleyebilmeniz mümkündür .

[ccpw id=”14577″]

Bitcoin Nedir ?

Bitcoin Nedir ? Bitcoin , ilk üretilen ve geliştirilen Kripto Para birimidir . Bitcoin ‘i eşsiz yapan durum ise ilk olması fakat benzersiz değil . Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto adı verilen , kişi yada gruplar tarafından geliştirildi . Kısaltması BTC ‘dir . Mining ( madencilik , dijital kazıma işlemi ) işlemi ile elde edilebilir . Madencilik sona erdiğinde piyasada toplamda 21 milyon adet Bitcoin bulunacaktır.

İlginizi Çekebilir !

Herhangi bir kuruma , kuruluşa , bankalara , merkez borsalarına bağımlılığı yoktur. Merkeziyetsiz bir dijital para birimidir. Maddesel hiçbir fiziğe sahip değildir. ( Altın , Gümüş vb. ) . Bitcoin transferi için internet gerekmektedir. BTC transfer işlemi sırasında ara komisyoncu yoktur. Sadece transfer işlemini onaylayan madencilere cüzi miktarda ödeme yapılır . Bitcoin; TL , DOLAR , EURO gibi birçok para birimine dönüştürülebilir. Bitcoin alım satım işlemleri haftanın 7 gün 24 saati gerçekleştirilebilir . O süre zarfında Bitcoin’den daha hızlı protokollere sahip Kripto Paralar üretilebildi.

btc grafik

Bitcoin ( BTC ) Nasıl Alınır ?

Bitcoin Nedir sorusunu yanıtladıktan sonra Bitcoin almaya karar verdiniz ! Bitcoin almak için yaklaşık 10 ‘dan fazla Kripto Borsası bulunmaktadır . Fakat Kripto Para alım satım işlemlerinde en önemli unsurlardan biri , Güvenilir Borsa ‘dır . Peki güvenilir bir borsa nasıl anlaşılır ve unsurları nelerdir ?

Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır ?

 • Borsanın ekip ve yol haritaları şeffaf bir biçimdedir. Kullanıcılar istediği zaman erişebilmektedir.
 • Borsa içinde , canlı destek , sosyal medya grupları aktif bir biçimde çalışmalıdır.
 • Borsa uygulamasında herhangi bir donma , takılma , kısıtlama gibi problemler olmamalıdır .
 • Transfer işlemlerinde , güvenirlik sağlamak için çoklu doğrulama talep etmelidir .
 • Kullanıcı Aydınlatma Metinleri mevcut olmalıdır.
 • Sorun çözebilme kısa ve aydınlatıcı olmalıdır .

Bu gibi unsurları gözden geçirdikten sonra yatırım yapmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.  Bu makalemizde Dünya’nın en büyük borsası olan Binance üzerinden Bitcoin alım satım işlemi nasıl gerçekleşir onu anlatacağız .

binance ref

 • İlk öncelik ile yapmanız gereken işlem borsaya kayıt olmaktır.
 • Açılan sayfada yer alan , E-posta ve Şifre kısmınızı doldurarak hesap oluşturma işlemine başlayabilirsiniz .
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları legal ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance üyeliğiniz aktif olacaktır.

[table id=45 /]

[table id=46 /]