Bilgi Kripto sitesinde anlık olarak , Kripto Para devi olan , Bitcoin’in fiyatını görüntüleyebilir ve hesaplama yapabilirsiniz . Bugün Bitcoin kaç TL ? 1 Bitcoin kaç Lira ? Bitcoin kaç Dolar ? Bugün 1 Bitcoin ne kadar, 1 Bitcoin kaç TL oldu? 1 Bitcoin kaç dolar? 1 BTC kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Bitcoin (BTC) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz. Türk Lirası ile Bitcoin nasıl alınır ? Bilgi Kripto sitesi ile , Kripto Para piyasaları anlık görüntüleyebilmek ve kripto paralar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1 btc ne kadar

Bitcoin Kaç TL ? 1 Bitcoin Kaç Lira ? BTC Kaç TL ?

Piyasada bugün 1 Bitcoin ne kadar sorusuna alta kısımda yer alan güncel tablodan görüntüleyebilirsiniz . 1 Bitcoin kaç Lira ?

Bitcoin (BTC)
1.3%
TL569,167.51
TL7,399.18
⇣ 446,644.91
24 Jan
⇡ 489,371.44

ÖNERİLEN MAKALELER

ETHEREUM NEDİR ? ETHEREUM KAÇ LİRA ? ETH NEDİR ?
KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !

Bitcoin kaç Dolar ? BTC Kaç Dolar ?

Piyasada bugün 1 Bitcoin ne kadar ve Bitcoin kaç Dolar sorusuna alta kısımda yer alan güncel tablodan görüntüleyebilirsiniz .

Bitcoin (BTC)
1.3%
$ 42,321.37
$ 550.18
⇣ 33,211.00
24 Jan
⇡ 36,388.00

Bitcoin Fiyat Hesaplama Aracı !

Bitcoin fiyat hesaplama aracı sayesinde , adet bakımında , Bitcoin’inin TL karşılığını bulabilir ve kişisel hesaplarınızı yapabilirsiniz .

Bitcoin (BTC) Fiyat Grafiği

Bilgi Kripto sitesinde , anlık olarak Bitcoin veri grafiğini görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . Bitcoin grafiği sayesinde ,Saatlik , Günlük , Haftalık , Aylık ve Yıllık gibi grafik akışını görüntüleyebilmeniz mümkündür .

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. www.bilgikripto.com ( bilgi kripto ) herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Bitcoin Nedir ?

Bitcoin Nedir ? Bitcoin , ilk üretilen ve geliştirilen Kripto Para birimidir . Bitcoin ‘i eşsiz yapan durum ise ilk olması fakat benzersiz değil . Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto adı verilen , kişi yada gruplar tarafından geliştirildi . Kısaltması BTC ‘dir . Mining ( madencilik , dijital kazıma işlemi ) işlemi ile elde edilebilir . Madencilik sona erdiğinde piyasada toplamda 21 milyon adet Bitcoin bulunacaktır. Herhangi bir kuruma , kuruluşa , bankalara , merkez borsalarına bağımlılığı yoktur. Merkeziyetsiz bir dijital para birimidir. Maddesel hiçbir fiziğe sahip değildir. ( Altın , Gümüş vb. ) . Bitcoin transferi için internet gerekmektedir. BTC transfer işlemi sırasında ara komisyoncu yoktur. Sadece transfer işlemini onaylayan madencilere cüzzi miktarda ödeme yapılır . Bitcoin; TL,DOLAR EURO gibi birçok para birimine dönüştürülebilir. Bitcoin alım satım işlemleri haftanın 7 gün 24 saati gerçekleştirilebilir.O süre zarfında Bitcoin’den daha hızlı protokollere sahip Kripto Paralar üretilebildi. Ve üretilmektedir .  Kripto terimler hakkında bilginiz zayıf ise , Bilgi Kripto Sözlüğüne bakabilirsiniz .

1 Bitcoin Kaç Lira

Bitcoin Nasıl Alınır ?

Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır ?

Bitcoin Nedir sorusunu yanıtladıktan sonra Bitcoin almaya karar verdiniz ! Bitcoin almak için yaklaşık 10 ‘dan fazla Kripto Borsası bulunmaktadır . Fakat Kripto Para alım satım işlemlerinde en önemli unsurlardan biri , Güvenilir Borsa ‘dır . Peki güvenilir bir borsa nasıl anlaşılır ve unsurları nelerdir ?

 • Borsanın ekip ve yol haritaları şeffaf bir biçimdedir. Kullanıcılar istediği zaman erişebilmektedir.
 • Borsa içinde , canlı destek , sosyal medya grupları aktif bir biçimde çalışmalıdır.
 • Borsa uygulamasında herhangi bir donma , takılma , kısıtlama gibi problemler olmamalıdır .
 • Transfer işlemlerinde , güvenirlik sağlamak için çoklu doğrulama talep etmelidir .
 • Kullanıcı Aydınlatma Metinleri mevcut olmalıdır.
 • Sorun çözebilme kısa ve aydınlatıcı olmalıdır .

Bu gibi unsurları gözden geçirdikten sonra yatırım yapmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.  Bu makalemizde Dünya’nın en büyük borsası olan Binance üzerinden Bitcoin alım satım işlemi nasıl gerçekleşir onu anlatacağız .

bitcoin nasıl alınır

 • İlk öncelik ile yapmanız gereken işlem borsaya kayıt olmaktır. Binance Borsasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz .
 • Açılan sayfada yer alan , E-posta ve Şifre kısmınızı doldurarak hesap oluşturma işlemine başlayabilirsiniz .
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları legal ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance üyeliğiniz aktif olacaktır.
 • Binance Borsası dışında , Yerli Bir borsa ile üyelik oluşturmak isterseniz , yenilikçi bir Borsa olan BİTÇİ üzerinden ‘de Kripto Para alım satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz . Bitçi kayıt olma prosedürü için , Buraya Tıklayabilirsiniz .