NFT Nedir ? NFT Art Nedir ? NFT Nasıl Üretilir ?

Abone Ol 

NFT kelime açılımı ile , Non-Fungible Token cümlesinin kısaltmasıdır . Türkçe karşılığı , Değiştirilemez Jeton olsa da kelime anlamı , başka bir eşi , kopyası , daha bulunmayan dijital varlıklardır. İnternet ortamında duyduğunuz NFT kelimesi hakkında  bir kısa videoya yada  bir resme milyonlarca dolar ödendiğini duyduğunuzdan eminim . Hatta şunu da belirtmişsinizdir , internette bu resimden , videodan milyonlarca var girip niye indirmiyor ! Dediğinizi duyar gibiyim . Fakat NFT ‘ler hakkında daha derin düşünmeye başladığınızda , bu ödemeyi yapan kişilerin ne kadar haklı olduğunu anlayacaksınız . Peki tam olarak , NFT Nedir ? NFT Art Nedir ? NFT Nasıl Üretilir ? Non Fungible Token Nedir ?

nft art nedir

NFT Nedir ? Non Fungible Token Nedir ?

NFT, dijital varlıkların benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbiriyle değiştirilemediğini doğrulamak için kullanılan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan bir veri birimidir. NFT ; fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi projeleri temsil etmek için kullanılabilir. Mantığı tam anlamak için ,  bir tarihi eserden örnek verelim . Mesela , Mona Lisa portesi ! Bu portre , Leonardo da Vinci tarafından kavak bir pano üzerine Sfumato tekniği ile resmedilmiş 16. yüzyıl yağlı boya portresidir. Bu portrenin orijinali Louvre Müzesinde sergilense de , tabloya değer biçilmek istense , 2 Milyar Dolar ‘ın üstünde bir değerde olduğu belirtiliyor . Tablo satışa sunulsa , bu fiyatı verecek o kadar çok zengin insan bulunmakta , bilemezsiniz . Fakat , bu tablonun bir sürü , kopyası , sahtesi yada internet ortamında yer alan çizimleri bulunmakta. Peki tabloyu eşsiz kılan şey ne ise diye sorarsanız , bu orijinal ! Tüm kopyalar bundan türedi . İlk çizim ve bir değer göstergesidir. NFT ‘leride Mona Lisa tablosu olarak düşünebilirsiniz . Dijital ortamda tasarlanan , benzersiz bir resim , bir müzik , bir logo yada bir intro tek ve benzersiz orijinali size teliflenen bir sanat eseri !

Önerilen Makaleler

nft art finance nedir

NFT Art Nedir ?

NFT Art ,  Art kelimesi , Türkçe karşılığı sanattır ! NFT Art ise , dijital ortamda üretilmiş sanat eserleridir . Bu eserler , müzik , resim , logo , ses , yada diğer sanat projeleri olmaktadır. Bir de NFT Art Token bulunmaktadır.  Bu proje ise , NFT üreticilerinin sanat eserlerini pazarlayabileceği alan olarak belirtiliyor. Projenin kripto parası ise NFT ART Finance ‘dir  . Beta sürümde olan siteye Buradan ulaşabilirsiniz . Projede alım satımların , NFT ART Finance ile yapılacağı belirtiliyor. Ve NFT ART Finance hali hazırda satışta . Maksimum arz ise , Maks Arz10.000.000.000.000.000 NFTART ‘dır .NFT Nasıl üretilir ?

nft nasıl alınır

NFT Nasıl Üretilir ?

NFT üretmek için , Blockchain kodlaması yada herhangi bir programlama dili bilmenize gerek yoktur. NFT illa dijital ortamda tasarlayabileceğiniz , bir resim yada video olmak zorunda değildir. NFT , somut nesnelerin , dijital ortama taşınması ile bile üretilebilir . Misal evde , canınız sıkıldığında tasarladığınız tabloyu , dijital ortama aktararak , NFT pazarlarına göndererek , satışa çıkarabilirsiniz . Bunun için yapmanız gereken tek şey , bir Ethereum cüzdana sahip olmaktır. Siz de benzersiz NFT ler üretmek ve satışa çıkarmak için , aşağıda yer alan siteleri ziyaret edebilir ve fikir edinebilirsiniz .

kripto reklam

  • NBA TopShot : 100.000 ‘e yakın kullanıcıya hizmet vermektedir . Hacmi , 10 Milyon Dolardır.
  • OpenSea : Sanat eserlerinin ve koleksiyon parçalarının NFT’lerini satmaktadır. Hacmi , 5 Milyon Dolar civarıdır.
  • CryptoPunks : CryptoPunks, modern CryptoArt akımının öncüsüdür. Hacmi  , 2.36 milyon dolar
  • Sorare  : Platform, Fenerbahçe dahil lisanslı 126 futbol takımına ait dijital ürünler bulundurur. Hacmi , 951.25 milyon dolardır .
  • Rarible : Topluluk desteklidir, müzayede yapılır, onaylı üreticiler bulunur, kodlama gerektirmez, birden fazla NFT yaratma işlemi gerçekleştirilebilir ve ödül sistemi bulunur. Hacmi , 855.9 milyon dolar civarıdır .

Göz At

FAN TOKEN Fiyatları

Bilgi Kripto web sitesinde  yer alan FAN TOKEN bölümünden anlık olarak , tüm fan tokenların fiyatlarını , grafiklerini ve hacimlerini görüntüleyebilirsiniz .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de !

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.