Satoshi Nedir ? 1 Satoshi Kaç TL ? Satoshi Nakamoto Kimdir ?

satoshi kimdir

Kripto Paralar , çağımızın dijital paralarıdır . Dijital paraların atası konumunda , Dünya’da yaşayan çoğu insanın duymuş olduğu , Bitcoin yer almaktadır. Bitcoin kimileri için , hayatlarının dönüm noktası olur iken , kimileri için , hiç bir işe yaramayan , bir zaman gelince son bulunacağı düşünülen , ilk Kripto Para birimi konumunda . Bitcoin ,  Kripto Para piyasasında en yüksek hacme sahip olduğu için , yükseliş ve düşüş gibi durumlarında , Altcoin adını verdiğimiz diğer Kripto Para birimlerini de ciddi bir şekilde etkilemektedir. Peki , Satoshi Nedir ? 1 Satoshi Kaç TL ? Satoshi Nakamoto Kimdir ? 1 Satoshi Kaç Bitcoin ? 1 Bitcoin kaç Satoshi ?

1 Satoshi Kaç TL

İçerik Rehberi

Satoshi Nedir ? 1 Bitcoin Kaç Satoshi ?

Satoshi , Kripto Paraların ilki ve en büyük paya sahip olan Bitcoin ‘in  en küçük birimidir. 1 Satoshi ,  0.00000001 BTC eş değerdir . 1 Bitcoin , 100.000.000 Satoshi ‘ye eş değerdir .

  • 1 Satoshi = 0.00000001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 10 Satoshi = 0.0000001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 100 Satoshi = 0.000001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 1000 Satoshi = 0.00001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 10000 Satoshi = 0.0001 Bitcoin  eş değerdir.
  • 100000 Satoshi = 0.001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 1000000 Satoshi = 0.01 Bitcoin  eş değerdir.
  • 10000000 Satoshi = 0.1 Bitcoin  eş değerdir.
  • 100000000 Satoshi =  1 Bitcoin’e  eş değerdir.
  • SATOSHİ NASIL ALINIR ?

Satoshi Kimdir ? Satoshi Nakamoto Kimdir ?

Satoshi yada Satoshi Nakamoto , Kripto Para piyasasının ilk parası olan Bitcoinin kurucusu ve geliştiricisidir. Bazı kullanıcılara göre Satoshi bir gruptan ibaret iken , bazı kullanıcılara göre Satoshi ‘nin , tek bir kişi olduğudur . Hatta bazı kullanıcılar , Satoshi ‘nin Elon Musk olduğunu iddia etsede  , ünlü milyarder açık bir dil ile Satoshi Nakamoto olmadığını belirtti . Dünya’nın en çok tercih edilen ve kullanılan kripto para biriminin kurucusu konumunda olan Satoshi Nakamoto ‘nun kim olduğu bilinmeyen bir gerçek .

Önerilen Makaleler

Satoshi Nakamoto ‘nun Ne Kadar Bitcoin ‘i Var ?

Peki Satoshi Nakamoto ‘nun ne kadar Bitcoin ‘i var ? Satoshi Nakamoto’nun yaklaşık 1 milyon Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor. 13 Mart 2021’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatına göre bu rakam 61,7 milyar dolara denk geliyor. Bir gün Satoshi emaneti olan , Bitcoin ‘i almaya gelecektir .

Neden , Bitcoin ‘in En Küçük Para Birimi Satoshi ?

Bitcoin ‘in en küçük birimine , Satoshi isminin verilmesi semboliktir. Yaratıcısı olan , Satoshi Nakamoto ‘dan gelmektedir . Satoshi/bitcoin oranı, bir bitcoin’e 100 milyon satoshi’dir. Bir Satoshi ise , 0.00000001 Bitcoin  eş değerdir.

binance referans

Göz At

Yeni Çıkacak Coinler Listesi
Yeni Çıkacak Fan Tokenler Nasıl Alınır ?
Kripto Para Haberleri
Altcoin Haberleri
Fan Token Fiyatları
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.