Satoshi Nedir ? 1 Satoshi Kaç TL ? Satoshi Nakamoto Kimdir ?

satoshi kimdir

Kripto Paralar , çağımızın dijital paralarıdır . Dijital paraların atası konumunda , Dünya’da yaşayan çoğu insanın duymuş olduğu , Bitcoin yer almaktadır. Bitcoin kimileri için , hayatlarının dönüm noktası olur iken , kimileri için , hiç bir işe yaramayan , bir zaman gelince son bulunacağı düşünülen , ilk Kripto Para birimi konumunda . Bitcoin ,  Kripto Para piyasasında en yüksek hacme sahip olduğu için , yükseliş ve düşüş gibi durumlarında , Altcoin adını verdiğimiz diğer Kripto Para birimlerini de ciddi bir şekilde etkilemektedir. Peki , Satoshi Nedir ? 1 Satoshi Kaç TL ? Satoshi Nakamoto Kimdir ? 1 Satoshi Kaç Bitcoin ? 1 Bitcoin kaç Satoshi ?

1 Satoshi Kaç TL

Satoshi Nedir ? 1 Bitcoin Kaç Satoshi ?

Satoshi , Kripto Paraların ilki ve en büyük paya sahip olan Bitcoin ‘in  en küçük birimidir. 1 Satoshi ,  0.00000001 BTC eş değerdir . 1 Bitcoin , 100.000.000 Satoshi ‘ye eş değerdir .

  • 1 Satoshi = 0.00000001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 10 Satoshi = 0.0000001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 100 Satoshi = 0.000001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 1000 Satoshi = 0.00001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 10000 Satoshi = 0.0001 Bitcoin  eş değerdir.
  • 100000 Satoshi = 0.001 Bitcoin  eş değerdir .
  • 1000000 Satoshi = 0.01 Bitcoin  eş değerdir.
  • 10000000 Satoshi = 0.1 Bitcoin  eş değerdir.
  • 100000000 Satoshi =  1 Bitcoin’e  eş değerdir.
  • SATOSHİ NASIL ALINIR ?

satoshi bitci referans

Satoshi Kimdir ? Satoshi Nakamoto Kimdir ?

Satoshi yada Satoshi Nakamoto , Kripto Para piyasasının ilk parası olan Bitcoinin kurucusu ve geliştiricisidir. Bazı kullanıcılara göre Satoshi bir gruptan ibaret iken , bazı kullanıcılara göre Satoshi ‘nin , tek bir kişi olduğudur . Hatta bazı kullanıcılar , Satoshi ‘nin Elon Musk olduğunu iddia etsede  , ünlü milyarder açık bir dil ile Satoshi Nakamoto olmadığını belirtti . Dünya’nın en çok tercih edilen ve kullanılan kripto para biriminin kurucusu konumunda olan Satoshi Nakamoto ‘nun kim olduğu bilinmeyen bir gerçek .

Önerilen Makaleler

Satoshi Nakamoto ‘nun Ne Kadar Bitcoin ‘i Var ?

Peki Satoshi Nakamoto ‘nun ne kadar Bitcoin ‘i var ? Satoshi Nakamoto’nun yaklaşık 1 milyon Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor. 13 Mart 2021’de Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatına göre bu rakam 61,7 milyar dolara denk geliyor. Bir gün Satoshi emaneti olan , Bitcoin ‘i almaya gelecektir .

Neden , Bitcoin ‘in En Küçük Para Birimi Satoshi ?

Bitcoin ‘in en küçük birimine , Satoshi isminin verilmesi semboliktir. Yaratıcısı olan , Satoshi Nakamoto ‘dan gelmektedir . Satoshi/bitcoin oranı, bir bitcoin’e 100 milyon satoshi’dir. Bir Satoshi ise , 0.00000001 Bitcoin  eş değerdir.

binance referans

Göz At

FAN TOKEN Fiyatları

Bilgi Kripto web sitesinde  yer alan FAN TOKEN bölümünden anlık olarak , tüm fan tokenların fiyatlarını , grafiklerini ve hacimlerini görüntüleyebilirsiniz .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de !

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Uyarı

Bilgikripto.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Bilgikripto.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Bilgikripto.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..