Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance NFT Pazarı'nı Kullanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz ? Nasıl NFT Alınır ve Satılır...

Binance NFT Pazarı’nı Kullanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz ? Nasıl NFT Alınır ve Satılır ?

spot_img

Aşağıda yer alan tablo , Rönesans döneminin ünlü İtalyan ressamı Leonardo da Vinci’ye ait. Da Vinci’nin Hazreti İsa figürünü resmettiği Salvator Mundi tablosunun 450 milyon dolara satıldığını biliyor muydunuz ? Bu tabloyu eşsiz ve pahalı kılan şey nedir ? Tablonun Leonardo da Vinci tarafından resmedilmesi mi , tablonun benzersiz olması mı , yoksa bu tablodan tek bir tane orijinal olması mı ? Bir sanat eserinin , bir sanatçı tarafından orijinal ve yaratıcı bir biçimde üretmesi onu değerli kılan bir unsurdur.  Sanat eseri adlı kavram , tablo olabilir , bir ses , bir müzik , bir logo yada bir dijital ortam medya kiti olabilir . Burada en önemli husus o parçanın orijinalliği , sanatçısı ve tekilliğidir .  Da Vinci’nin Hazreti İsa figürünü resmettiği Salvator Mundi tablosunu da eşsiz ve pahalı kılan unsur o idi .

Bilgi teknolojilerinin yoğun kullanımı ile iş süreçlerinin ve bilgilerin hızlı, para ve zaman tasarrufu sağlayarak dijital  ortama taşınması dijital dönüşüm olarak adlandırılır. .Paranın dijitali , imzanın dijitali , postanın dijitali , ticaretin hatta devlet dairelerin bile dijitalleştiği bu çağda peki ya Dijital Sanat ile tanıştınız mı ? İşte karşınızda NFT ! Binance NFT Pazarı Nedir ?

binance nft pazarı nedir

NFT Nedir ?

NFT  , ingilizce bir cümle olan Non-Fungible Token cümlesinin kısaltmasıdır . Türkçe karşılığı , Değiştirilemez Token olsa da , kelime anlamı başka bir eşi , kopyası , dahi bulunmayan dijital sanat eserleridir . İnternet ortamında duyduğunuz NFT kelimesi hakkında , bir resme yada kısa bir videoya milyonlarca dolar ödendiğini duyduğunuzdan eminim . Hatta şunu da belirtmişsinizdir , internette bu resimden , videodan milyonlarca var , kullanıcılar neden bu görseli indirmiyor ! Dediğinizi duyar gibiyim .

Fakat NFT ‘ler hakkında daha derin düşünmeye başladığınızda , bu ödemeyi yapan kişilerin ne kadar haklı olduğunu anlayacaksınız . Da Vinci’nin Hazreti İsa figürünün eşsiz ve pahalı olması , onun fiziki ortamda , tek ve orijinal olmasından kaynaklanıyor idi . Dijital Sanat Ürünleri olarak adlandırdığımız NFT ‘leri de eşsiz kılan unsurlar aynıdır .

NFT ‘ler Dijital varlıkların benzersiz olduğunu ve bu nedenle değiştirilemez olduğunu doğrulamak için kullanılan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde saklanan bir veri birimidir. NFT , fotoğraflar, videolar, sesler ve diğer dijital dosya türleri gibi projeleri temsil etmek için kullanılabilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, NFT’nin alıcısıyla sınırlı değildir. Bu dijital projelerin kopyaları herkesin kullanımına açık olsa da, NFT, sahiplerine telif hakkından ayrı olarak sahiplik kanıtı sağlamak için bunları blok zincirinde izleyecektir. Peki tam olarak NFT nasıl alınır ve satılır ? Binance NFT Nedir?  Binance NFT Pazarı Nedir ?

binance nft nasıl alınır

Binance NFT Pazarı nedir ?

Dünya’nın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası Binance tarafından sunulan , yine Dünya’nın en büyük NFT pazaryeri ile tanışın . Dünyanın en büyük kripto ekosistemindeki merkezi NFT pazarı sayesinde , en iyi likidite ve düşük ücretler ile NFT oluşturun, alın ve satın .

Binance borsasının en çok tercih edilmesini ve en çok güvenilir borsa olmasını eşsiz kılan unsurlar , borsanın  gelişmiş kullanıcı ara yüzü , hızlı ve destek konusunda müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım sergilemesidir. Binance NFT  yine aynı şekilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Binance NFT Pazarı ,  NFT’lerin oluşturulması ve alınıp satılması için sanatçıları, içerik üreticilerini ve kripto tutkunlarını tek bir platformda bir araya getirmektedir . Platformda 3 ayrı ürün hattı bulunmaktadır :

 • Etkinlikler: Dünya çapında tanınan sanatçılar tarafından tasarlanan seçkin ve özel NFT ‘leri satın alma imkanı .
 • Pazar Yeri: NFT oluşturma ,  satın alın ve dünyanın dört bir yanından içerik üreticilerinin NTF ‘lerine teklif verme imkanı .
 • Gizemli Kutu: Sürprizlerle dolu bir kutuda bulunan nadir NFT ‘lerden kazanma şansı . Belki eşsiz sanat eserleri sizin olabilir !

binance nft pazar yeri

Binance NFT Pazarı ‘nı kullanmaya nasıl başlayabilirsiniz ? Binance NFT kayıt işlemi !

Binance NFT Pazar Yeri ‘ni kullanabilmek için , bir Binance hesabınız olması gerekmektedir. Binance NFT Pazarı, Binance.com ile aynı ekosistemi kullanır. Mevcut Binance kullanıcıları NFT pazarında doğrudan alım-satım yapabilirler.  Eğer mevcut bir Binance hesabınız bulunmuyor ise  yapmanız gereken işlem çok basit . Binance kayıt olma işlem sırası ;

 • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan en çok güvenilen Kripto Para Borsasına ,  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
 • Hesap kurulumu için açılış ekranına , Mail adresiniz ve herhangi bir güvenilir şifre oluşturun .
 • Mail ve şifre işlemlerini tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulamasını tamamlayınız .
 • Daha sonra , KYC doğrulamasını gerçekleştirin . Bunları legal ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Kimlik Doğrulama veya Müşterini Tanı (KYC) standartları, hesabınızı dolandırıcılığa karşı korumak ve yolsuzluk, kara para aklama ve terör finansmanını önlemek için tasarlanmıştır.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance üyeliğiniz aktif olacaktır.
 • Biraz BNB, BUSD veya ETH yatırın ya da satın alın.
 • Binance NFT Pazarı‘nda işlem yapmaya başlayın !

Binance NFT kullanıcılara nasıl fayda sağlayabilir ?

Dünya’nın en büyük ve en güvenilir borsası Binance üzerinden NFT toplamanın yada alım ve satım yapmanın , her bir Binance kullanıcısı için avantajları bulunmaktadır. Binance borsası , müşteri memnuniyeti adına , sistemde yer alan her bir uygulama ve alanları kullanıcı dostu bir şekilde inşa etmektedir. Binance NFT Pazar Yeri ‘ni eşsiz kılan özellikler ;

 • Düşük ücretler: Binance NFT pazar yeri tüm kullanıcılarına düşük komisyonlar sunmaktadır. Binance NFT Pazar Yerinde %1 platform ücreti, en yüksek likidite imkanı .
 • Kolaylık: Binance platformu , sadeliği , kullanıcı dostu ara yüzü , kolaylığı müşteri memnuniyeti için ana görevlerinden biri edinmektedir . Bu yüzden kullanıcılar tüm Binance ekosistemine tek bir hesapla bağlanabilir (Binance NFT dahil).
 • Çeşitlilik: Çeşitliliği herkes sever . Binance NFT Pazar, Özel Etkinlikler & Gizemli Kutular gibi çeşitlilik sunarak daha fazla kullanıcı memnuniyeti sağlar.
 • Orjinallik: Benzersizlik ve Orijinallik ! Binance Borsası Dünya’nın en büyük borsası olmasının nedenlerinden bir kaçıdır . Binance bu yüzden kullanıcılara Binance NFT, Gizemli Kutu özelliğini kullanan ilk ve tek NFT pazarı konumundadır.
Binance NFT ’de nasıl NFT alınır
Görselde yer alan fiyatlar temsilidir !

Kullanıcılar Binance NFT ’de ne tür NFT ’ler toplayabilir?

Bir NFT koleksiyoneri yada bir NFT taciri olabilirsiniz . Binance NFT Pazar Yeri kullanıcılara 3 farklı yöntem ile NFT sahibi olma imkanı sunmaktadır. Bu yöntemler her Binance kullanıcısı için geçelidir . Binance NFT toplama yöntemleri ;

 • Pazar : Dünyanın her yerinden özgün içerik üreticilerinden benzersiz NFT’ler toplayabilirsiniz .
 • Özel Etkinlikler: Dünyaca ünlü marka ve sanatçılardan özel NFT’ler.
 • Gizemli Kutu : Oyunlaştırma ve sürpriz elementleri taşıyan, farklı nadirlik seviyelerinden NFT kazanma şansı

Binance NFT ’de nasıl NFT alınır ?

Binance NFT Pazar Yerinde NFT alım işlemleri çok basit bir şekilde gerçekleşmektedir . Binance NFT Pazar Yerinde NFT alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilmek için , Dünya’nın en büyük borsası olan Binance ‘da üyelik işlemlerinizi tamamlamanız gerekir .  Üyelik işlemlerini doğru bir şekilde tamamlayan her bir kullanıcı , Binance NFT Pazar Yerinde NFT alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilir . Binance NFT Pazar Yeri’nin sunduğu NFT çeşitleri ;

 • Sabit fiyatlı NFT’ler : NFT ‘lerin , sabit bir değerden satışa ve alıma sunulma şeklidir . 
 • NFT Müzayedeleri : NFT ‘lerin , açık artırma usulü ile satışa ve alıma sunulma şeklidir . 
 • Gizemli Kutular : Sürprizlerle dolu bir kutuda bulunan nadir NFT’lerden kazanma şansı yakalayın.

binance nft nasıl alınır satılır

Binance NFT ’de nasıl NFT satılır ?

Binance NFT pazar yerinden satın alınan yada temin edilen NFT ‘lerin satışa çıkarılabileceğini biliyor muydunuz ? Binance NFT Pazar Yeri kullanıcılara en etkili yöntemler ile satış imkanları sunmaktadır. İster oluşturduğunuz bir NFT ‘yi ister koleksiyonunuzdaki bir NFT’ yi satışa çıkarabilirsiniz .  Öncelikle satış türüne ve süresine ilişkin birkaç basit karar vermeniz gerekecektir . Tüm işlemleri gerçekleştirdikten  sonra da Binance ekibi gönderdiğiniz NFT’yi Binance NFT Pazarı’nda listelemeden önce inceleyecektir. İnceleme işlemi tamamlandıktan sonra listelerde satışa çıkardığınız NFT ‘lerinizi görebilirsiniz . Binance NFT satım işlem sırası ;

 • NFT’nizi Listeleyin .
 • Sabit Fiyat/Teklif Seçin .
 • İnceleme için Gönderin .
 • Bir NFT çıkartmak şu anda sadece davet ile yapılmaktadır .

 

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar