Ethereum Coin Nedir ? ETH Coin Teknik Analiz, Geleceği ve Yorum !

ethereum geleceği
Abone Ol 

Sekiz kurucu olan Ethereum, dijital paraya, küresel ödemelere ve uygulamalara ev sahipliği yapan bir teknolojidir. Topluluk, gelişen bir dijital ekonomi, içerik oluşturucuların çevrimiçi para kazanmaları için cesur yeni yollar ve çok daha fazlasını inşa etti. Dünyanın neresinde olursanız olun herkese açıktır  . Ethereum Coin Nedir ? ETH Coin Yorum Geleceği ve Yorum ! Ethereum Fiyat ! Ethereum Coin Teknik Analiz !

Ethereum  Coin ( ETH )  Nedir ?

Ethereum ilk olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından yayınlanan bir teknik incelemede tanımlanmıştır. Buterin, diğer kurucu ortaklarla birlikte, 2014 yazında halka açık bir çevrimiçi satışta proje için fon sağladı. Proje ekibi 18,3 milyon Bitcoin toplamayı başardı ve Ethereum’un İlk Para Teklifindeki (ICO) fiyatı 0,311 dolar oldu . , 60 milyondan fazla Ether satıldı. Şimdi Ethereum’un fiyatını alarak, bu, yatırım getirisini (ROI) yıllık %270’in üzerinde bir orana getiriyor ve 2014 yazından bu yana yatırımınızı her yıl neredeyse dört katına çıkarıyor.

Ethereum Vakfı, blok zincirini 30 Temmuz 2015’te “Frontier” kod adlı prototip altında resmi olarak başlattı. O zamandan beri çeşitli ağ güncellemeleri yapıldı: “Konstantinopolis” 28 Şubat 2019, “İstanbul” 8 Aralık 2019, “Muir Glacier” 2 Ocak 2020, “Berlin” 14 Nisan 2021, ve en son 5 Ağustos 2021’de “Londra” hard fork’u .

Ethereum’un kendi iddia ettiği hedefi, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir platform haline gelmek ve dünyanın her yerinden kullanıcıların sansür, kesinti ve dolandırıcılığa dayanıklı yazılımlar yazmasına ve çalıştırmasına izin vermektir.

Ethereum, bir blockchain akıllı sözleşme platformu kavramına öncülük etti. Akıllı sözleşmeler, internet üzerinde birden fazla taraf arasında bir sözleşmenin yerine getirilmesi için gerekli işlemleri otomatik olarak yürüten bilgisayar programlarıdır. Yükleniciler arasında güvenilir ara ürünlere olan ihtiyacı azaltmak, böylece işlem maliyetlerini düşürürken işlem güvenilirliğini artırmak için tasarlandılar.

Ethereum’un başlıca yeniliği, akıllı sözleşme teknolojisinin halihazırda var olan faydalarını daha da güçlendiren blok zinciri kullanarak akıllı sözleşmeler yürütmesine izin veren bir platform tasarlamaktı. Kurucu ortak Gavin Wood’a göre Ethereum’un blok zinciri, teorik olarak herhangi bir programı küresel olarak dağıtılmış bir sistemde çalıştırarak daha sağlam, sansüre dayanıklı ve sahtekarlığa daha az eğilimli hale getirebilen bir tür “tüm gezegen için tek bir bilgisayar” olarak tasarlandı. halka açık düğümler ağı.

Akıllı sözleşmelere ek olarak, Ethereum’un blok zinciri, ERC-20 uyumluluk standardını kullanarak “belirteçler” adı verilen diğer kripto para birimlerini barındırabilir. Aslında, bu şimdiye kadar ETH platformu için en yaygın kullanım oldu: bugüne kadar 280.000’den fazla ERC-20 uyumlu token piyasaya sürüldü. Bunların 40’tan fazlası, örneğin USDT , LINK ve BNB gibi piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimini oluşturuyor . Play2Earn oyunlarının ortaya çıkmasından bu yana, ETH’den PHP fiyatına olan ilgide önemli bir artış oldu .

Ağustos 2020 itibariyle, Ethereum, Keccak karma işlevleri ailesine ait Ethash iş kanıtı algoritması ile güvence altına alınmıştır.

Bununla birlikte, ağı 2020’nin sonlarında başlatılan büyük Ethereum 2.0 güncellemesine bağlı bir hisse kanıtı algoritmasına geçirme planları var.

Ethereum 2.0 Beacon Chain (Faz 0) Aralık 2020’nin başında yayına girdikten sonra, Ethereum 2.0 ağında stake yapmaya başlamak mümkün oldu. Bir Ethereum hissesi, Ethereum 2.0’a bir depozito sözleşmesi göndererek ETH (doğrulayıcı yazılımını etkinleştirmek için 32 ETH gereklidir) yatırdığınızda, böylece verileri depolayarak, işlemleri işleyerek ve blok zincirine yeni bloklar ekleyerek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. 2021 Eylül ayının ortalarında yazılan yazı sırasında, 32 Ether için şu anda Ethereum fiyatı kabaca 116.029 dolar. Şu anda Ethereum doğrulayıcıları tarafından kazanılan para miktarı, bugün yaklaşık 1.91952 ETH‘ye veya bugün Ethereum fiyatında 6960 $’a eşit olan %6 APR getirisi. Bu sayı, ağ geliştikçe ve staker (doğrulayıcı) miktarı arttıkça değişecektir.

Ethereum staking ödülleri bir dağıtım eğrisi (katılımcıların katılımı ve ortalama yüzdesi) tarafından belirlenir: bazı ETH 2.0 stake ödülleri erken stake edenler için %20’deydi, ancak yıllık %7 ila %4,5 arasında olacak şekilde düşürülecek.

Bir Ethereum hissesi için minimum gereksinimler 32 ETH’dir. Ethereum 2.0’da stake etmeye karar verirseniz, bu, Ethereum 2.0 yükseltmesi tamamlanana kadar, Ethereum payınızın gelecekte yıllarca olmasa da aylarca ağda kilitleneceği anlamına gelir.

Eylül 2021’de dolaşımda yaklaşık 117,5 milyon ETH madeni para vardı ve bunların 72 milyonu genesis bloğunda yayınlandı . Ethereum blok zincirindeki ilk blok. Bu 72 milyonun 60 milyonu projeyi finanse eden 2014 kitle satışına ilk katkıda bulunanlara, 12 milyonu da geliştirme fonuna verildi.

Kalan miktar, Ethereum ağındaki madencilere blok ödülleri şeklinde verildi. 2015’teki orijinal ödül, blok başına 5 ETH idi, daha sonra 2017’nin sonlarında 3 ETH’ye ve ardından 2019’un başlarında 2 ETH’ye düştü. Bir Ethereum bloğu madenciliği için gereken ortalama süre yaklaşık 13-15 saniyedir.

Ağustos 2021 Ethereum ağ yükseltmesinde, Londra sert çatalı Ethereum İyileştirme Protokolü EIP-1559’u içeriyordu. EIP-1559, en yüksek teklifi verenin kazandığı ilk fiyat açık artırma mekanizması yerine, bir sonraki bloğa dahil edilecek işlemler için bir “temel ücret” getiriyor. İşlemlerine öncelik verilmesini isteyen kullanıcılar, madencilere “bahşiş” veya “öncelik ücreti” ödeyebilirler. Temel ücret, işlem etkinliğiyle dinamik olarak ayarlandığından, bu, ağdaki en yoğun tıkanıklık sırasında herkesin bildiği gibi yüksek olan fiyatı düşürmese de, Ethereum gaz ücretlerinin oynaklığını azaltır. Ethereum Coin Nedir !

Bitcoin ve Ethereum’un ekonomisi arasındaki en büyük farklardan biri, ikincisinin deflasyonist olmaması, yani toplam arzının sınırlı olmamasıdır. Ethereum geliştiricileri , ağ için “sabit bir güvenlik bütçesine” sahip olmak istemeyerek bunu haklı çıkarıyor. ETH’nin ihraç oranını konsensüs yoluyla ayarlayabilmek , ağın yeterli güvenlik için gereken minimum basımı sürdürmesini sağlar.

Ancak EIP-1559’un piyasaya sürülmesiyle, işlemlerde kullanılan taban ücretler yakılarak ETH dolaşımdan kaldırılıyor. Bu, ağdaki daha yüksek aktivitenin daha fazla ETH yakılmasına yol açacağı ve azalan arzın Ethereum fiyatının değerlenmesine yol açacağı anlamına geliyor, her şey eşit. Bu, Ethereum deflasyonist yapma potansiyeline sahip, ETH sahiplerini heyecanlandıran bir şey – bugün Ethereum fiyatında potansiyel bir değerlenme.

Ethereum Coin

Daha Adil Bir Finansal Sistem

Bugün milyarlarca insan banka hesabı açamıyor, diğerlerinin ödemeleri bloke ediliyor. Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) sistemi asla uyumaz veya ayrımcılık yapmaz. Sadece bir internet bağlantısı ile dünyanın herhangi bir yerinde gönderebilir, alabilir, ödünç alabilir, faiz kazanabilir ve hatta fon akışı yapabilirsiniz.

Varlıkların İnterneti

Ethereum sadece dijital para için değildir. Sahip olabileceğiniz her şey temsil edilebilir, takas edilebilir ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak kullanılabilir. Sanatınızı simgeleştirebilir ve her yeniden satıldığında otomatik olarak telif ücreti alabilirsiniz. Veya kredi almak için sahip olduğunuz bir şey için bir jeton kullanın. Olasılıklar her zaman artıyor.

Açık Bir İnternet

Bugün, kişisel verilerimizin kontrolünden vazgeçerek ‘ücretsiz’ internet hizmetlerine erişiyoruz. Ethereum hizmetleri varsayılan olarak açıktır – sadece bir cüzdana ihtiyacınız vardır. Bunlar ücretsiz ve kurulumu kolaydır, sizin tarafınızdan kontrol edilir ve herhangi bir kişisel bilgi olmadan çalışır.

Gelişim İçin Yeni Bir Sınır

Ethereum ve uygulamaları şeffaf ve açık kaynaklıdır. Kodu çatallayabilir ve başkalarının zaten oluşturduğu işlevselliği yeniden kullanabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek istemiyorsanız, JavaScript ve diğer mevcut dilleri kullanarak açık kaynaklı kodla etkileşim kurabilirsiniz.

ETH Neden Değerli ?

  • ETH, farklı insanlar için farklı şekillerde değerlidir.
  • Ethereum kullanıcıları için ETH değerlidir çünkü işlem ücretlerini ödemenize izin verir.
  • Diğerleri bunu dijital bir değer deposu olarak görüyor çünkü yeni ETH’nin yaratılması zamanla yavaşlıyor.
  • Daha yakın zamanlarda, ETH, Ethereum’daki finansal uygulama kullanıcıları için değerli hale geldi. Bunun nedeni, ETH’yi kripto kredileri için teminat olarak veya bir ödeme sistemi olarak kullanabilmenizdir.
  • Elbette birçok kişi bunu Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine benzer bir yatırım olarak görüyor.

Önerilen Makaleler

Ethereum Londra Sert Çatal !

Ethereum ağı, genellikle yüksek talep mevsimlerinde çöken yüksek işlem ücretleriyle boğuşuyor. Mayıs 2021’de ağın ortalama işlem ücreti 71,72 dolarla zirve yaptı .

İşlemlerin yüksek maliyetine ek olarak, önde gelen altcoin de ölçeklenebilirlik sorunlarından muzdarip.

Daha önce de belirtildiği gibi, platformun ölçeklenebilirliğini artırmak ve bir dizi yeni özellik eklemek için bir hisse kanıtı algoritmasına geçiş planları var. Geliştirme ekibi, Londra hard fork’u da dahil olmak üzere yol boyunca bazı yükseltmeleri uygulayarak ETH 2.0’a geçiş sürecini başlattı. Ethereum Coin Nedir !

Londra yükseltmesi Ağustos 2021’de yayınlandı. EIP-3529, EIP-3198, EIP-3541 ve en önemlisi EIP-1559 ve EIP-3554 olmak üzere beş Ethereum İyileştirme Teklifi (EIP) içeriyordu.

EIP-1559, tartışmasız tüm EIP’ler arasında en popüler yükseltmedir.

EIP-1559 Nedir?

EIP-1559 yükseltmesi, Ethereum blok zincirinde gaz ücretlerinin tahmin edilme şeklini değiştiren bir mekanizma sunar. Yükseltmeden önce, kullanıcıların işlemlerinin bir madenci tarafından alınması için herkesin katılabileceği bir açık artırmaya katılmaları gerekiyordu. Bu süreç “ilk fiyat açık artırması” olarak bilinir ve beklendiği gibi en yüksek teklifi veren kazanır. Ethereum Coin Nedir !

EIP-1559 ile bu süreç otomatik bir teklif verme sistemi tarafından gerçekleştirilir ve bir sonraki bloğa dahil edilecek işlemler için belirlenmiş bir “taban ücreti” vardır. Bu ücret, ağın ne kadar sıkışık olduğuna bağlı olarak değişir. Ayrıca, işlemlerini hızlandırmak isteyen kullanıcılar, daha hızlı dahil olmaları için bir madenciye “öncelik ücreti” ödeyebilirler.

EIP-1559 ayrıca bir ücret yakma mekanizması sunar. Her işlem ücretinin (taban ücret) bir kısmı yakılarak tedavülden kaldırılır. Bu, dolaşımdaki Ether arzını düşürmeyi ve zaman içinde tokenin değerini potansiyel olarak artırmayı amaçlamaktadır.

İlginç bir şekilde, Londra yükseltmesinin uygulanmasından iki aydan kısa bir süre sonra, ağ 1 milyar doların üzerinde Ether  yakmıştır.

Ethereum 2.0 !

2022’de Ethereum, Ethereum 2.0 güncellemesi ile Proof-of- Stake‘e geçmeyi planlıyor . Bu geçiş, ağın başlangıcından bu yana Ethereum yol haritasında yer alıyor ve yeni bir fikir birliği mekanizması görecek ve ayrıca bir ölçeklendirme çözümü olarak parçalamayı tanıtacak . Mevcut Ethereum zinciri, Beacon Chain olacak ve diğer zincirlerdeki akıllı sözleşme etkileşimleri için bir yerleşim katmanı görevi görecek. Ethereum Coin Teknik Analiz !

2021’in sonlarında, Ethereum’un Arrow Glacier güncellemesi Haziran 2022’ye ertelendi. O zamana kadar Vitalik Buterin, ağın son oyununa giden yolun iyimser toplamalar ve Zk toplamaları tarafından şekillendirilmesini bekliyor .

Ethereum Fiyat , Grafik ve Piyasa Değeri !

Bilgi Kripto sitesinde , kripto paraların canlı fiyatını görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . Ethereum Coin Fiyat , Analiz , Yorum , Grafik , Hesap Makinesi , Piyasa Değeri ve daha fazlasına Buradan ulaşabilirsiniz !

isim Fiyat24 saat % Arz hacim Piyasa değeri
ethereum
Ethereum
$1,744.32
-2.00%
120,454,596.84 ETH
$8,390,782,652.00
$209,748,900,180.00

ETH COİN NEREDEN VE NASIL ALINIR ? 

ETH alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle söz konusu borsalara kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer hala kaydınız yoksa buradan Kayıt yaparak dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance ‘ dan kolayca alım-satım yapabilirsiniz.!

Ethereum Coin Yorum Ve Geleceği ! 

Ethereum Coin Yorum Ve Geleceği !Son zamanlarda, ETH  hızla çok gerçek bir fiyat zirvesine sıçradığı için fiyat değişikliği birçok kişiyi tamamen şok etti. Bir çok uzman gelecekte çoğu kripto para birimlerinin yükselişe geçeceğini iddia etse de , Kripto paralar için yasalar tam belirginleşmiş durumda değil . Ekonomide söz sahibi olan devletlerin , bu konulara hala çekimser yaklaşması gözden kaçmıyor . Ethereum Coin Geleceği ve Yorum !

Ethereum Coin Teknik Analiz !

Ethereum Coin Teknik Analiz , ETH kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu ETH alım-satım derecesini görebilirsiniz. ETH/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. Bilgi Kripto Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Ethereum Coin Teknik Analiz !

 

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.