Ana SayfaAltcoin HaberleriEthereum (ETH) Coin Nedir, Teknik Analiz, Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

Ethereum (ETH) Coin Nedir, Teknik Analiz, Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri

spot_img

Sekiz kurucusu olan Ethereum, dijital paraya, küresel ödemelere ve uygulamalara ev sahipliği yapan bir teknolojidir. Ethereum dünya üzerinde tüm kripto paralar arasında en çok işlem yapılan ve ağı kullanılan 2. kripto varlıktır. Ethereum (ETH) Coin Nedir, Teknik Analiz, Yorum, Geleceği ve Fiyat Tahminleri Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim 2023-2030 verilerini kullanıcılarla paylaşıyoruz.

Ethereum (ETH)Coin Nedir ?

Ethereum ilk olarak 2013 yılında Vitalik Buterin tarafından yayınlanan bir teknik incelemede tanımlanmıştır. Buterin, diğer kurucu ortaklarla birlikte, 2014 yazında halka açık bir çevrimiçi satışta proje için fon sağladı. Proje ekibi 18,3 milyon Dolar toplamayı başardı ve Ethereum’un İlk Para Teklifindeki (ICO) fiyatı 0,311 dolardı. Ön satışta 60 milyondan fazla Ethereum satıldı.

Ethereum Vakfı, blok zincirini 30 Temmuz 2015’te “Frontier” kod adlı prototip altında resmi olarak başlattı. O zamandan beri çeşitli ağ güncellemeleri yapıldı: “Konstantinopolis” 28 Şubat 2019, “İstanbul” 8 Aralık 2019, “Muir Glacier” 2 Ocak 2020, “Berlin” 14 Nisan 2021, ve en son 5 Ağustos 2021’de “Londra” hard fork’u, ve Merge

Ethereum’un kendi iddia ettiği hedefi, merkezi olmayan uygulamalar için küresel bir platform haline gelmek ve dünyanın her yerinden kullanıcıların sansür, kesinti ve blockchain dayanıklı yazılımlar yazmasına ve çalıştırmasına izin vermektir.

Ethereum, bir blockchain akıllı sözleşme platformu kavramına öncülük etti. Akıllı sözleşmeler, internet üzerinde birden fazla taraf arasında bir sözleşmenin yerine getirilmesi için gerekli işlemleri otomatik olarak yürüten bilgisayar programlarıdır. Yükleniciler arasında güvenilir ara ürünlere olan ihtiyacı azaltmak, böylece işlem maliyetlerini düşürürken işlem güvenilirliğini artırmak için tasarlandılar.

Ethereum’un başlıca yeniliği, akıllı sözleşme teknolojisinin halihazırda var olan faydalarını daha da güçlendiren blok zinciri kullanarak akıllı sözleşmeler yürütmesine izin veren bir platform tasarlamaktı. Kurucu ortak Gavin Wood’a göre Ethereum’un blok zinciri, teorik olarak herhangi bir programı küresel olarak dağıtılmış bir sistemde çalıştırarak daha sağlam, sansüre dayanıklı ve sahtekarlığa daha az eğilimli hale getirebilen bir tür “tüm gezegen için tek bir bilgisayar” olarak tasarlandı. halka açık düğümler ağı.

Akıllı sözleşmelere ek olarak, Ethereum’un blok zinciri, ERC-20 uyumluluk standardını kullanarak “Tokenler” adı verilen diğer kripto para birimlerini barındırabilir. Aslında, bu şimdiye kadar ETH platformu için en yaygın kullanım oldu: bugüne kadar 280.000’den fazla ERC-20 uyumlu token piyasaya sürüldü. Bunların 40’tan fazlası, örneğin USDT , LINK ve BNB gibi piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimini oluşturuyor . Play2Earn oyunlarının ortaya çıkmasından bu yana, ETH’den PHP fiyatına olan ilgide önemli bir artış oldu .

Ağustos 2020 itibariyle, Ethereum, Keccak karma işlevleri ailesine ait Ethash iş kanıtı algoritması ile güvence altına alınmıştır.

Bununla birlikte, ağı 2020’nin sonlarında başlatılan büyük Ethereum 2.0 güncellemesine bağlı bir hisse kanıtı algoritmasına geçirme planları var.

Ethereum 2.0 Beacon Chain (Faz 0) Aralık 2020’nin başında yayına girdikten sonra, Ethereum 2.0 ağında stake yapmaya başlamak mümkün oldu. Bir Ethereum hissesi, Ethereum 2.0’a bir depozito sözleşmesi göndererek ETH (doğrulayıcı yazılımını etkinleştirmek için 32 ETH gereklidir) yatırdığınızda, böylece verileri depolayarak, işlemleri işleyerek ve blok zincirine yeni bloklar ekleyerek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

2021 Eylül ayının ortalarında yazılan yazı sırasında, 32 Ether için şu anda Ethereum fiyatı kabaca 116.029 dolar. Şu anda Ethereum doğrulayıcıları tarafından kazanılan para miktarı, bugün yaklaşık 1.91952 ETH’ye veya bugün Ethereum fiyatında 6960 $’a eşit olan %6 APR getirisi. Bu sayı, ağ geliştikçe ve staker (doğrulayıcı) miktarı arttıkça değişecektir.

Ethereum staking ödülleri bir dağıtım eğrisi (katılımcıların katılımı ve ortalama yüzdesi) tarafından belirlenir: bazı ETH 2.0 stake ödülleri erken stake edenler için %20’deydi, ancak yıllık %7 ila %4,5 arasında olacak şekilde düşürülecek.

Bir Ethereum hissesi için minimum gereksinimler 32 ETH’dir. Ethereum 2.0’da stake etmeye karar verirseniz, bu, Ethereum 2.0 yükseltmesi tamamlanana kadar, Ethereum payınızın gelecekte yıllarca olmasa da aylarca ağda kilitleneceği anlamına gelir.

Eylül 2021’de dolaşımda yaklaşık 117,5 milyon ETH vardı ve bunların 72 milyonu genesis bloğunda yayınlandı . Genesis, Ethereum blok zincirindeki ilk bloktur. Bu 72 milyonun 60 milyonu projeyi finanse eden 2014 kitle satışına ilk katkıda bulunanlara, 12 milyonu da geliştirme fonuna verildi.

Temmuz 2023 itibariyle piyasada dolaşan Ethereum miktarı 120,209,152 ETH’dir.

Kalan miktar, Ethereum ağındaki madencilere blok ödülleri şeklinde verildi. 2015’teki orijinal ödül, blok başına 5 ETH idi, daha sonra 2017’nin sonlarında 3 ETH’ye ve ardından 2019’un başlarında 2 ETH’ye düştü. Bir Ethereum bloğu madenciliği için gereken ortalama süre yaklaşık 13-15 saniyedir.

Ağustos 2021 Ethereum ağ yükseltmesinde, Londra sert çatalı Ethereum İyileştirme Protokolü EIP-1559’u içeriyordu. EIP-1559, en yüksek teklifi verenin kazandığı ilk fiyat açık artırma mekanizması yerine, bir sonraki bloğa dahil edilecek işlemler için bir “temel ücret” getiriyor. İşlemlerine öncelik verilmesini isteyen kullanıcılar, madencilere “bahşiş” veya “öncelik ücreti” ödeyebilirler. Temel ücret, işlem etkinliğiyle dinamik olarak ayarlandığından, bu, ağdaki en yoğun tıkanıklık sırasında herkesin bildiği gibi yüksek olan fiyatı düşürmese de, Ethereum gaz ücretlerinin oynaklığını azaltır.

Bitcoin ve Ethereum’un ekonomisi arasındaki en büyük farklardan biri, Ethereum’un deflasyonist olmaması, yani toplam arzının sınırlı olmamasıdır. Ethereum geliştiricileri , ağ için “sabit bir güvenlik bütçesine” sahip olmak istemeyerek bunu haklı çıkarıyor. ETH’nin ihraç oranını konsensüs yoluyla ayarlayabilmek , ağın yeterli güvenlik için gereken minimum basımı sürdürmesini sağlar.

Ancak EIP-1559’un piyasaya sürülmesiyle, işlemlerde kullanılan taban ücretler yakılarak ETH dolaşımdan kaldırılıyor. Bu, ağdaki daha yüksek aktivitenin daha fazla ETH yakılmasına yol açacağı ve azalan arzın Ethereum fiyatının değerlenmesine yol açacağı anlamına geliyor, her şey eşit. Bu, Ethereum deflasyonist yapma potansiyeline sahip, ETH sahiplerini heyecanlandıran bir şey – bugün Ethereum fiyatında potansiyel bir değerlenme.

Ethereum Coin

Daha Adil Bir Finansal Sistem

Bugün milyarlarca insan banka hesabı açamıyor, diğerlerinin ödemeleri bloke ediliyor. Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) sistemi asla uyumaz veya ayrımcılık yapmaz. Sadece bir internet bağlantısı ile dünyanın herhangi bir yerinde gönderebilir, alabilir, ödünç alabilir, faiz kazanabilir ve hatta fon akışı yapabilirsiniz.

Varlıkların İnterneti

Ethereum sadece dijital para için değildir. Sahip olabileceğiniz her şey temsil edilebilir, takas edilebilir ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) olarak kullanılabilir. Sanatınızı simgeleştirebilir ve her yeniden satıldığında otomatik olarak telif ücreti alabilirsiniz. Veya kredi almak için sahip olduğunuz bir şey için bir jeton kullanın. Olasılıklar her zaman artıyor.

Açık Bir İnternet

Bugün, kişisel verilerimizin kontrolünden vazgeçerek ‘ücretsiz’ internet hizmetlerine erişiyoruz. Ethereum hizmetleri varsayılan olarak açıktır – sadece bir cüzdana ihtiyacınız vardır. Bunlar ücretsiz ve kurulumu kolaydır, sizin tarafınızdan kontrol edilir ve herhangi bir kişisel bilgi olmadan çalışır.

Gelişim İçin Yeni Bir Sınır

Ethereum ve uygulamaları şeffaf ve açık kaynaklıdır. Kodu çatallayabilir ve başkalarının zaten oluşturduğu işlevselliği yeniden kullanabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek istemiyorsanız, JavaScript ve diğer mevcut dilleri kullanarak açık kaynaklı kodla etkileşim kurabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Neden Değerli?

  • ETH, farklı insanlar için farklı şekillerde değerlidir.
  • Ethereum kullanıcıları için ETH değerlidir çünkü işlem ücretlerini ödemenize izin verir.
  • Diğerleri bunu dijital bir değer deposu olarak görüyor çünkü yeni ETH’nin yaratılması zamanla yavaşlıyor.
  • Daha yakın zamanlarda, ETH, Ethereum’daki finansal uygulama kullanıcıları için değerli hale geldi. Bunun nedeni, ETH’yi kripto kredileri için teminat olarak veya bir ödeme sistemi olarak kullanabilmenizdir.
  • Elbette birçok kişi bunu Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine benzer bir yatırım olarak görüyor.

Ethereum Londra Hard Fork

Ethereum ağı, genellikle yüksek talep mevsimlerinde çöken yüksek işlem ücretleriyle boğuşuyor. Mayıs 2021’de ağın ortalama işlem ücreti 71,72 dolarla zirve yaptı .

İşlemlerin yüksek maliyetine ek olarak, önde gelen altcoin de ölçeklenebilirlik sorunlarından muzdarip.

Daha önce de belirtildiği gibi, platformun ölçeklenebilirliğini artırmak ve bir dizi yeni özellik eklemek için bir hisse kanıtı algoritmasına geçiş planları var. Geliştirme ekibi, Londra hard fork’u da dahil olmak üzere yol boyunca bazı yükseltmeleri uygulayarak ETH 2.0’a geçiş sürecini başlattı.

Londra yükseltmesi Ağustos 2021’de yayınlandı. EIP-3529, EIP-3198, EIP-3541 ve en önemlisi EIP-1559 ve EIP-3554 olmak üzere beş Ethereum İyileştirme Teklifi (EIP) içeriyordu. EIP-1559, tartışmasız tüm EIP’ler arasında en popüler yükseltmedir.

EIP-1559 Nedir?

EIP-1559 yükseltmesi, Ethereum blok zincirinde gaz ücretlerinin tahmin edilme şeklini değiştiren bir mekanizma sunar. Yükseltmeden önce, kullanıcıların işlemlerinin bir madenci tarafından alınması için herkesin katılabileceği bir açık artırmaya katılmaları gerekiyordu. Bu süreç “ilk fiyat açık artırması” olarak bilinir ve beklendiği gibi en yüksek teklifi veren kazanır.

EIP-1559 ile bu süreç otomatik bir teklif verme sistemi tarafından gerçekleştirilir ve bir sonraki bloğa dahil edilecek işlemler için belirlenmiş bir “taban ücreti” vardır. Bu ücret, ağın ne kadar sıkışık olduğuna bağlı olarak değişir. Ayrıca, işlemlerini hızlandırmak isteyen kullanıcılar, daha hızlı dahil olmaları için bir madenciye “öncelik ücreti” ödeyebilirler.

EIP-1559 ayrıca bir ücret yakma mekanizması sunar. Her işlem ücretinin (taban ücret) bir kısmı yakılarak tedavülden kaldırılır. Bu, dolaşımdaki Ether arzını düşürmeyi ve zaman içinde tokenin değerini potansiyel olarak artırmayı amaçlamaktadır.

İlginç bir şekilde, Londra yükseltmesinin uygulanmasından iki aydan kısa bir süre sonra, ağ 1 milyar doların üzerinde Ethereum yakmıştır.

Ethereum 2.0

2022’de Ethereum, Ethereum 2.0 güncellemesi ile Proof-of- Stake‘e geçmeyi planlıyor . Bu geçiş, ağın başlangıcından bu yana Ethereum yol haritasında yer alıyor ve yeni bir fikir birliği mekanizması görecek ve ayrıca bir ölçeklendirme çözümü olarak parçalamayı tanıtacak . Mevcut Ethereum zinciri, Beacon Chain olacak ve diğer zincirlerdeki akıllı sözleşme etkileşimleri için bir yerleşim katmanı görevi görecek. Ethereum Coin Teknik Analiz !

2021’in sonlarında, Ethereum’un Arrow Glacier güncellemesi Haziran 2022’ye ertelendi. O zamana kadar Vitalik Buterin, ağın son oyununa giden yolun iyimser toplamalar ve Zk toplamaları tarafından şekillendirilmesini bekliyor .

Ethereum Merge ile Daha İleri

Ağustos 2022’de Ethereum, Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine Merge güncellemesiyle tamamen geçiş yaptı.

Merge yani birleştirme Ethereum’un mevcut yürütme katmanının (bugün kullandığımız Mainnet) yeni hisse kanıtı konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil eder.

Ethereum (ETH) Fiyat, Grafik ve Piyasa Değeri

Bilgi Kripto sitesinde, Ethereum (ETH) canlı fiyatını görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . Ethereum Coin Canlı fiyat bilgisi 3. parti uygulamalar aracılığıyla elde edilmektedir. Bu yüzden veriler kesin doğru olmayabilir.

Ethereum (ETH) Coin Nereden / Nasıl Alınır?

Ethereum (ETH) piyasada yer alan tüm borsalarda listelenmiştir. Bu yüzden en güvenilir borsalardan birini seçtikten sonra satın alma ve ticaret işlemlerine başlayabilirsiniz. Ethereum (ETH) 2.0 satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  1. Güvenilir borsalardan birine kaydolun: ETH almak için öncelikle borsalara kaydolmanız gerekmektedir.
  2. KYC ve Doğrulamaları tamamlayın: Borsalar güvenlik açısından şahsi bilgilerinizi doğrulamanızı isteyecektir. Doğrulama fonlarınızın güvenliği için önemlidir.
  3. Borsaya para yada kripto aktarın: ETH çoğu borsada USDT paritesinde listelenmektedir. ETH almak için USDT ihtiyacınız vardır. Hesap doğrulamasını tamamladıktan sonra kredi kartı yada banka kartınızla USDT alabilir yada başka kripto para borsasından para aktarabilirsiniz.
  4. ETH satın alın: Tüm işlemleri yaptıktan sonra USDT paritesinde USDT/ETH çiftini bulun ve ticarete başlayın.

Borsada henüz kaydınız yoksa aşağıdaki bağlantılar üzerinden indirim ile kaydolabilir, bonus kazanabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Coin Yorum ve Geleceği 

Piyasanın en köklü kripto projelerinden biri olan Ethereum, yıllardır yatırımcıların ikinci tercihi olmaya devam diyor. 2014 yılında piyasaya çıkan proje, ağ geliştirmesiyle birlikte, blockchain uygulamalarına ev sahipliği yapmış bu sayede Ethereum kullanım alanlarını genişletmiştir.

2023 yılında Ethereum PoS sistemi daha çok benimsenmiştir. Bu neticede Ethereum ağı daha da hızlanmıştır. Merge güncellemesi ETH Gas Fee oranlarının önüne geçememektedir.

Önümüzdeki yıllarda Ethereum gelişmeye devam ederken, daha fazla kripto para piysasında yer almaya başlayacaktır. Ethereum kripto piyasasında yer alan her bir kullanıcının cüzdanından geçmektedir.

Ethereum geleceği, kripto ekosistemin geleceği ile aynı orantıdadır. Ethereum tarafından gelişecek olumlu ve olumsuz olaylar ekosistemde büyük yankılar uyandırabilir. Ethereum (ETH) yorumlarına baktığınız zaman bunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Ethereum (ETH) Coin Teknik Analiz 

Teknik göstergelerimize göre mevcut hissiyat Ayı yönlü , Korku ve Açgözlülük Endeksi ise 49 (Nötr) gösteriyor . 

Ekim 2023 verilere göre , genel Ethereum fiyat tahmini hissiyatı düşüş yönünde. 9 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyalleri verirken, 19 teknik analiz göstergesi düşüş sinyalleri vermektedir.

ethereum eth teknik analiz, direnç, destek seviyeleri, günlük analiz

Teknik göstergelerimize göre Ethereum’un 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay düşecek ve 06 Kasım 2023 itibarıyla 1.754,70 $’ a ulaşacak. Ethereum’un kısa vadeli 50 Günlük SMA’sının 06 Kasım 2023 itibarıyla 1.705,57 $’ a ulaşacağı tahmin ediliyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) momentum osilatörü, bir kripto para biriminin aşırı satıldığını (30’un altında) veya aşırı satın alındığını (70’in üzerinde) işaret eden popüler bir göstergedir. Şu anda RSI değeri 52,39 seviyesinde bulunuyor ve bu da ETH pazarının nötr konumda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin piyasasındaki en son Death Cross, 528 gün önce, 26 Ocak 2022’de gerçekleşti. Bu arada, Golden Cross en son 149 gün önce, 09 Şubat 2023’te gerçekleşti.

Teknik göstergelerimize göre, Ethereum’un 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay yükselecek ve 07 Ağustos 2023’e kadar 1.775,84 dolara ulaşacak. Ethereum’un kısa vadeli 50-Günlük SMA’sının 07 Ağustos 2023’e kadar 1.846,58 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor .

Göreceli Güç Endeksi (RSI) momentum osilatörü, bir kripto para biriminin aşırı satıldığını (30’un altında) veya aşırı alındığını (70’in üzerinde) gösteren popüler bir göstergedir. Şu anda RSI değeri 54.13’te, bu da ETH piyasasının nötr bir konumda olduğunu gösteriyor.

1.862.61$ değerindeki pivot noktasına (P1) göre Ethereum 1.846.93$, 1.821.48$ ve en güçlüsü 1.805.80$ destek seviyelerine sahip. Benzer şekilde, Ethereum direnç seviyeleri 1.888.06 $ , 1.903.74 $ ve 1.929.19 $’ dır.

Ekim 2023 Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri

2023 Ekim ayına ait Ethereum (ETH) fiyat tahminleri gün olarak aşağıda sıralanmıştır. Fiyat tahminleri yatırım tavsiyesi değildir. Buradaki tahminler, kesin olarak kabul edilmemelidir. 

8 Ekim 2023 $ 1,641.36 0.00%
9 Ekim 2023 $ 1,700.35 3.59%
10 Ekim 2023 $ 1,736.16 5.78%
11 Ekim 2023 $ 1,753.10 6.81%
12 Ekim 2023 $ 1,755.65 6.96%
13 Ekim 2023 $ 1,796.52 9.45%
14 Ekim 2023 $ 1,794.33 9.32%
15 Ekim 2023 $ 1,729.16 5.35%
16 Ekim 2023 $ 1,686.22 2.73%
17 Ekim 2023 $ 1,638.03 -0.20%
18 Ekim 2023 $ 1,634.15 -0.44%
19 Ekim 2023 $ 1,755.11 6.93%
20 Ekim 2023 $ 1,761.24 7.30%
21 Ekim 2023 $ 1,759.51 7.20%
22 Ekim 2023 $ 1,771.54 7.93%
23 Ekim 2023 $ 1,837.78 11.97%
24 Eki 2023 $ 1,765.46 7.56%
25 Ekim 2023 $ 1,727.87 5.27%
26 Ekim 2023 $ 1,876.39 14.32%
27 Ekim 2023 $ 1,758.65 7.15%
28 Ekim 2023 $ 1,688.24 2.86%
29 Ekim 2023 $ 1,693.37 3.17%
30 Eki 2023 $ 1,812.35 10.42%
31 Eki 2023 $ 1,790.03 9.06%

Ethereum (ETH) Fiyat Tahminleri 2023 – 2030

Kripto piyasasının aşırı dalgalanmalara sahip olduğu bir gerçektir ve Ethereum gibi dijital varlıkların gelecekteki fiyatını tahmin etmek zor bir görevdir. Birçok faktör, fiyatı etkileyebilir ve tahminler her zaman doğru olmayabilir. Bu nedenle, sitemizde yer alan tahminler yalnızca bilgi amaçlı sunulmaktadır ve finansal tavsiye olarak değerlendirilmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmalı ve mali danışmanınıza başvurmalısınız.

Ethereum (ETH) 2023 Fiyat Tahmini

Ayı piyasanın sona ermesiyle birlikte piyasanın toparlanmaya başlamasıyla Ethereum’un fiyatının 3.357,17 $’a kadar yükselebileceği tahmin ediliyor. Beklenen minimum fiyat ise 1.500.11$ civarında olacak ve ortalama fiyat 2.000.00$ bandında seyredecektir.

Ethereum (ETH) 2024 Fiyat Tahmini

Ethereum yeni zirvelere doğru ilerlerken, 2024 yılında maksimum 5.222,26 $’lık bir fiyat hedefleniyor. Ortalama fiyatın ise 4.662.74 $ civarında kalması beklenirken, olası bir ayı piyasası durumunda ETH’nin minimum 4.103,21 dolar seviyelerine düşebileceği öngörülüyor.

Ethereum (ETH) 2025 Fiyat Tahmini

2025 yılında Ethereum’un birçok sektörde tanınırlığını artırmasıyla etkileyici bir büyüme yaşaması bekleniyor. Bu nedenle, fiyatın ortalama olarak 6.527.83 $ civarında seyretmesi ve 7.087.36 $’a kadar çıkabilmesi bekleniyor. Ethereum’un minimum olarak 5.968,30 $ fiyatını görebileceği tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) 2026 Fiyat Tahmini

Ethereum, 2026 yılında kripto piyasasındaki sermaye büyümesiyle beraber maksimum 8.952,45 $’a kadar ulaşabileceği öngörülüyor. Ortalama fiyatın ise 8.392,92 $ civarında olması beklenirken, olası bir satış durumunda Ethereum’un minimum 7.833,40 $ fiyatına gerileyebileceği tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) 2027 Fiyat Tahmini

Ethereum’un ülkeler tarafından benimsenmesinin artmasıyla, 2027 yılına kadar fiyatın ortalama 10.258.02 $ seviyesine yükselebileceği ve maksimum 10.817.55 $’a ulaşabileceği öngörülüyor. Aynı yıl için minimum fiyatın ise 9.698,49 $ olabileceği tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) 2028 Fiyat Tahmini

2028 yılında, Ethereum’un kalıcılığının düzenleyiciler tarafından kabul edilmesiyle birlikte benimsenmesinin artacağı öngörülüyor. Bu durumda, yatırımcıların Ethereum’un 2028 yılına kadar maksimum 12.682,64 $’a ulaşabileceğini ve ardından minimum 11.563.58 $ fiyatına gerileyebileceğini görebileceği tahmin ediliyor. Ortalama fiyatın ise 12.123,11 $ olması bekleniyor.

Ethereum (ETH) 2029 Fiyat Tahmini

2029 yılında, son 5 yıldaki büyümenin ardından büyük bir boğa piyasası bekleniyor, bu da Ethereum yatırımcılarının maksimum 14.547,73 $ ve ortalama 13.988,21 $ fiyat elde edebileceği anlamına geliyor. Teknik analize göre, minimum fiyatın 13.428,68$ olduğu tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) 2030 Fiyat Tahmini

2030 yılında ETH’nin piyasa duyarlılığına bağlı olarak 16.412,83 dolar seviyesine doğru toparlanmaya devam etmesi bekleniyor. Ancak bu desteği alamaması durumunda Ethereum’un ortalama olarak 15.853,30 dolar civarında kalabileceği ve en düşük seviyede 15.293,77 doları görebileceği tahmin ediliyor.

Ethereum (ETH) SSS

1 adet Ethereum ne kadar?

1 adet Ethereum yazı tarihiyle 1,863.29 Dolardır. Güncel fiyat yukarıda yer almaktadır. 

Bitcoin ve Ethereum arasındaki fark nedir?

Bitcoin madencilik sistemiyle çalışırken, Ethereum son güncellemeleriyle PoS sistemiyle çalışmaktadır. Bitcoin üzerinde uygulamalar geliştirilemezken, Ethereum ağında aktif olarak uygulamalar geliştirilebilir. Aralarında ki en büyük fark budur.

Ethereum nasıl çalışır?

Ethereum Proof of Stake sistemiyle çalışır. PoW yüklü miktarda iş gücü gerektirirken, PoS daha az iş gücü gerektirir.

Ethereum ile yatırım yapılır mı?

Ethereum ile yatırım yapmak için, Ethereum ağının yerel coini ETH coini almanız gerekir. Ethereum yıllara göre ciddi kazançlar sağlamıştır. Yükselen ve düşen fiyatı dolasıyla Ethereum ve diğer kripto paralara yatırım yapılabilir. Kripto paralarda yatırım konusunda yüksek risk olduğunu unutmayın.

Ethereum Gas Fee nedir?

Ethereum Gas Fee, Ethereum ağında yapılan işlemlerin onaylanabilmesi için ETH ihtiyacı vardır. Ethereum Gas Fee bu miktarı belirtir.

2023’te Ethereum için fiyat tahmini nedir?

Ethereum fiyatının 2023’te maksimum 3.357.17$’ a ulaşması bekleniyor.

Ethereum (ETH) satın almak için iyi bir zaman mı?

Son 7 gün boyunca, Ethereum düşüş işaretleri gösteriyor, yatırımcılar bu düşüşü ETH satın almak için iyi bir zaman olarak değerlendirdiğinden, önümüzdeki hafta içinde hafif bir toparlanma bekliyoruz.

Ethereum (ETH) iyi bir yatırım mı?

Ethereum’un gittiği yöne dayanarak, teknik analizimiz bu kripto para biriminin şu anda iyi bir yatırım olduğunu gösteriyor.

Ethereum’a (ETH) yatırım yapmak mantıklı mı?

Fiyat tahminimize göre, analizimiz Ethereum’un şu anda akıllı bir yatırım olduğunu gösteriyor.

Ethereum’un bir geleceği var mı?

Ethereum’un güçlü temelleri olduğundan ve birçok insan bu kripto para birimine yatırım yaptığından, ETH’nin geleceğinin umut verici olduğunu tahmin ediyoruz.

Ethereum ne kadar yükseğe çıkabilir?

Ethereum’un ortalama fiyatı bu yıl 2.797,64 doları geçebilir . Önümüzdeki 5 yıl içinde ETH fiyatının 12.682,64 doların üzerine çıkması bekleniyor .

Ethereum 2025’te ne kadar olacak?

2025 yılına kadar, fiyat tahminimiz Ethereum’un (ETH) 8.952,45 $ değerinde olabileceğini tahmin ediyor .

Ethereum’un değeri 2030’da ne kadar olacak?

Ethereum, kripto para biriminin kabulü arttıkça önümüzdeki birkaç yıl içinde inanılmaz bir potansiyele sahip. Pazar tahminimiz, 2030 yılına kadar ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.277,92 $’a ulaşabileceğini gösteriyor .

Ethereum’a ne kadar yatırım yapmalıyım?

Ethereum’a yatırmanız gereken belirli bir miktar yoktur, en iyi yatırım tavsiyemiz, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmanızdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar