XRP Coin Nedir ? XRP Coin Yorum ve Geleceği!

XRP Coin Nedir ? XRP Coin Yorum ve Geleceği! XRP Coin Fiyat ! 
Abone Ol 

XRP, açık kaynaklı, izinsiz ve merkezi olmayan bir blok zinciri teknolojisi olan XRP Defterine özgü bir dijital varlıktır .Peki tam olarak XRP Coin Nedir ? XRP Coin Yorum ve Geleceği! XRP Coin Fiyat ! 

XRP Coin Nedir ?

Öncelikle XRP, Ripple ve RippleNet arasındaki farkı anlamak önemlidir. XRP, XRP Ledger adlı dağıtılmış bir defter veritabanının üzerinde bulunan RippleNet adlı bir dijital ödeme platformunda çalışan para birimidir. RippleNet, Ripple adlı bir şirket tarafından yürütülürken, XRP Defter açık kaynaklıdır ve blok zincirine değil, daha önce bahsedilen dağıtılmış defter veritabanına dayanmaktadır.

RippleNet ödeme platformu, küresel olarak anında parasal işlemlere olanak sağlamayı amaçlayan gerçek zamanlı bir brüt ödeme (RTGS) sistemidir. XRP, XRP Defterine özgü kripto para birimi olsa da, platformda işlem yapmak için herhangi bir para birimini kullanabilirsiniz.

Ripple ödeme platformunun arkasındaki fikir ilk olarak 2004 yılında Ryan Fugger tarafından dile getirilmiş olsa da, 2012 yılında Jed McCaleb ve Chris Larson projeyi devralana kadar Ripple inşa edilmeye başlanmadı (o zamanlar OpenCoin olarak da adlandırılıyordu) .

2012 yılında ödemeler için özel olarak oluşturulan XRP, defterdeki işlemleri 3-5 saniye içinde kapatabilir. Diğer tüm dijital varlıklardan daha hızlı, daha ucuz ve daha yeşil olan daha iyi bir Bitcoin olması için inşa edildi.

XRP Coin nedir

XRP, merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan gönderilebilir, bu da onu iki farklı para birimini hızlı ve verimli bir şekilde birleştirmek için uygun bir araç haline getirir. Açık piyasada serbestçe değiştirilir ve gerçek dünyada sınır ötesi ödemeleri ve mikro işlemleri sağlamak için kullanılır.

Finansal Kurumlar :  Dünya çapında daha hızlı, daha uygun fiyatlı sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP‘yi bir köprü para birimi olarak kullanılabilmektedir.

Bireysel Tüketiciler : Dünya çapında farklı para birimlerini taşımak için XRP kullanılabilir.

XRP, Ripple tarafından hem diğer dijital varlıklara hem de SWIFT gibi mevcut parasal ödeme platformlarına daha hızlı, daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilir bir alternatif olarak oluşturuldu. XRP Coin Nedir !

RippleNet’in defteri, şirketin aktif bir üyesi olarak Ripple ile küresel XRP Topluluğu tarafından korunur. XRP Defteri, Bitcoin (BTC) gibi iş kanıtı madenciliğinin aksine, işlemleri kabaca her 3-5 saniyede bir veya bağımsız doğrulayıcı düğümler XRP işlemlerinin hem sırası hem de geçerliliği konusunda fikir birliğine vardığında işler. Herkes Ripple doğrulayıcı olabilir ve liste şu anda üniversiteler, finans kurumları ve diğerleriyle birlikte Ripple’dan oluşuyor.

Söz konusu platformun diğerlerinden ayıran özellikleri ise şu şekildedir ;

Kamusal ve Merkezi Olmayan Yapı :  Açık kaynak, üzerine inşa edilecek herkese açık, topluluk tarafından sürdürülür.

Kolaylaştırılmış Geliştirme :  Geliştirmeyi hızlandıran ve pazara sunma süresini kısaltan araçlar ve belgeler.

Yüksek Performans : Binlerce işlemi saniyeler içinde halledebilme.

Düşük maliyetli :  İşlem başına bir kuruşun çok altında maliyetler, çok çeşitli kullanım durumlarını mümkün kılacak kadar ucuzdur.

Canlı Topluluk :  Geliştiriciler, doğrulayıcılar, kullanıcılar ve işletmeler, XRP Defterini her gün daha iyi hale getiriyor.

Kanıtlanmış Güvenilirlik :  63 milyondan fazla defter üzerinde 8 yılı aşkın tutarlı performans.

XRP Coin Nedir ? XRP Coin Yorum ve Geleceği! XRP Coin Fiyat ! 

XRP Ticarette Nasıl Kullanılır?

XRP, dünya çapında 100’den fazla pazar ve borsada işlem görmektedir. XRP‘nin düşük işlem ücretleri, güvenilirliği ve yüksek hızı, yatırımcıların dijital varlığı yüksek hızlı, düşük maliyetli ve güvenilir teminat olarak alım satım mekanlarında kullanmalarını sağlar – arbitraj fırsatlarını yakalar , marj çağrılarına hizmet eder ve gerçek zamanlı olarak genel alım satım envanterini yönetir. XRP Coin Yorum ve Geleceği! XRP Coin Fiyat ! 

XRP‘ye ve etrafındaki ekosisteme özgü özellikler nedeniyle, dünya çapındaki tüccarlar, gezegendeki herhangi bir borsada teminatları değiştirebilir, para birimleri arasında köprü kurabilir ve bir kriptodan diğerine neredeyse anında geçebilir.

Ripple ve XRP Arasındaki İlişki Nedir?

Ripple , yüksek performanslı, küresel bir ödeme işi kurmayı kolaylaştıran bir teknoloji şirketidir. XRP bundan bağımsız bir dijital varlıktır. XRP Coin Nedir !

Sınırlı miktarda XRP var. Tüm XRP bugün zaten var , orijinal 100 milyardan fazlası oluşturulamaz. XRPL kurucuları, platformun yerel para birimi olan 80 milyar XRP‘yi Ripple’a hediye etti. XRP arzına öngörülebilirlik sağlamak için Ripple, XRP Defterini kullanarak 55 milyar XRP’yi (toplam olası arzın %55’i) bir dizi emanete kilitledi. XRPL’nin konsensüs protokolü tarafından uygulanan işlem işleme kuralları, XRP’nin serbest bırakılmasını kontrol eder.

XRP Tarihi !

2011’de üç mühendis  David Schwartz, Jed McCaleb ve Arthur Britto – XRP Ledger’ı (XRPL) geliştirmeye başladı. Bitcoin‘den büyülenerek, daha sürdürülebilir ve özellikle ödemeler için oluşturulmuş bir dijital varlık yaratmak amacıyla, sınırlamalarını iyileştiren daha iyi bir sürüm yaratmaya başladılar.

XRP Ledger ilk olarak Haziran 2012’de piyasaya sürüldü. Kısa bir süre sonra onlara Chris Larsen katıldı ve grup Eylül 2012’de Company NewCoin’i kurdu (hızlı bir şekilde OpenCoin olarak yeniden adlandırıldı ve şimdi Ripple olarak adlandırıldı).

XRPL kurucuları, platformun yerel para birimi olan 80 milyar XRP’yi şirkete hediye etti. Ripple o zamandan beri çoğunluğu emanete koydu.

Önerilen Makaleler

XRP Defter !

Ölçeklenebilir, Sürdürülebilir Bir Blok Zinciri. XRP Ledger (XRPL), küresel bir geliştirici topluluğu tarafından yönetilen merkezi olmayan, halka açık bir blok zinciridir. Hızlı, enerji verimli ve güvenilirdir. Geliştirme kolaylığı, düşük işlem maliyetleri ve bilgili bir topluluk ile geliştiricilere, çevreye zarar vermeden en zorlu projeleri yürütmek için güçlü bir açık kaynak temeli sağlar.

XRP COİN NEREDEN VE NASIL ALINIR ? 

LTO Network alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle söz konusu borsalara kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer hala kaydınız yoksa buradan Kayıt yaparak dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance ‘ dan kolayca alım-satım yapabilirsiniz.!

XRP Coin Toplam Arzı Ne Kadar ?

XRP Toplam Arz : 99.989.752.644 XRP ‘ dir.

XRP Coin Fiyat , Grafik ve Piyasa Değeri !

Bilgi Kripto sitesinde , kripto paraların canlı fiyatını görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . XRP Coin Fiyat , Analiz , Yorum , Grafik , Hesap Makinesi , Piyasa Değeri ve daha fazlasına Buradan ulaşabilirsiniz !

isim Fiyat24 saat % Arz hacim Piyasa değeri
ripple
XRP
₺11.06
2.22%
51,987,017,573.00 XRP
₺21,276,847,418.66
₺574,333,393,977.34

XRP COİN YORUM VE GELECEĞİ !

XRP Coin Yorum Ve Geleceği !Son zamanlarda, XRP hızla çok gerçek bir fiyat zirvesine sıçradığı için fiyat değişikliği birçok kişiyi tamamen şok etti. Bir çok uzman gelecekte çoğu kripto para birimlerinin yükselişe geçeceğini iddia etse de , Kripto paralar için yasalar tam belirginleşmiş durumda değil . Ekonomide söz sahibi olan devletlerin , bu konulara hala çekimser yaklaşması gözden kaçmıyor . XRP Coin Yorum ve Geleceği !

XRP COİN TEKNİK ANALİZ !

XRP Coin Teknik Analiz , XRP kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu XRP  alım-satım derecesini görebilirsiniz. XRP/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. Bilgi Kripto Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

 

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.