Ana SayfaAltcoin HaberleriXRP Coin Nedir, Yorum, Geleceği, Analiz ve Fiyat Tahmini 2023-2030

XRP Coin Nedir, Yorum, Geleceği, Analiz ve Fiyat Tahmini 2023-2030

XRP coin yorumları, analizleri, fiyat tahminleri, günlük analiz ve incelemeleri kripto para haber sitesi Bilgi Kripto'da

spot_img

XRP (XRP) fiyatının gelecekte nereye gidebileceği. Fiyat tahminlerimiz, gelecekteki fiyat hareketlerini denemek ve tahmin etmek için çeşitli makine tabanlı algoritmalar kullanır. XRP Coin nedir, yorum, geleceği, teknik analiz, fiyat tahmini Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029, 2030

XRP Coin Nedir?

Öncelikle XRP, Ripple ve RippleNet arasındaki farkı anlamak önemlidir. XRP, XRP Ledger adlı dağıtılmış bir defter veritabanının üzerinde bulunan RippleNet adlı bir dijital ödeme platformunda çalışan para birimidir. RippleNet, Ripple adlı bir şirket tarafından yürütülürken, XRP Defter açık kaynaklıdır ve blok zincirine değil, daha önce bahsedilen dağıtılmış defter veritabanına dayanmaktadır.

RippleNet ödeme platformu, küresel olarak anında parasal işlemlere olanak sağlamayı amaçlayan gerçek zamanlı bir brüt ödeme (RTGS) sistemidir. XRP, XRP Defterine özgü kripto para birimi olsa da, platformda işlem yapmak için herhangi bir para birimini kullanabilirsiniz.

Ripple ödeme platformunun arkasındaki fikir ilk olarak 2004 yılında Ryan Fugger tarafından dile getirilmiş olsa da, 2012 yılında Jed McCaleb ve Chris Larson projeyi devralana kadar Ripple inşa edilmeye başlanmadı (o zamanlar OpenCoin olarak da adlandırılıyordu) .

2012 yılında ödemeler için özel olarak oluşturulan XRP, defterdeki işlemleri 3-5 saniye içinde kapatabilir. Diğer tüm dijital varlıklardan daha hızlı, daha ucuz ve daha yeşil olan daha iyi bir Bitcoin olması için inşa edildi.

XRP Coin nedir

XRP, merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan gönderilebilir, bu da onu iki farklı para birimini hızlı ve verimli bir şekilde birleştirmek için uygun bir araç haline getirir. Açık piyasada serbestçe değiştirilir ve gerçek dünyada sınır ötesi ödemeleri ve mikro işlemleri sağlamak için kullanılır.

Finansal Kurumlar :  Dünya çapında daha hızlı, daha uygun fiyatlı sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP‘yi bir köprü para birimi olarak kullanılabilmektedir.

Bireysel Tüketiciler : Dünya çapında farklı para birimlerini taşımak için XRP kullanılabilir.

XRP, Ripple tarafından hem diğer dijital varlıklara hem de SWIFT gibi mevcut parasal ödeme platformlarına daha hızlı, daha az maliyetli ve daha ölçeklenebilir bir alternatif olarak oluşturuldu. XRP Coin Nedir !

RippleNet’in defteri, şirketin aktif bir üyesi olarak Ripple ile küresel XRP Topluluğu tarafından korunur. XRP Defteri, Bitcoin (BTC) gibi iş kanıtı madenciliğinin aksine, işlemleri kabaca her 3-5 saniyede bir veya bağımsız doğrulayıcı düğümler XRP işlemlerinin hem sırası hem de geçerliliği konusunda fikir birliğine vardığında işler. Herkes Ripple doğrulayıcı olabilir ve liste şu anda üniversiteler, finans kurumları ve diğerleriyle birlikte Ripple’dan oluşuyor.

Söz konusu platformun diğerlerinden ayıran özellikleri ise şu şekildedir ;

Kamusal ve Merkezi Olmayan Yapı :  Açık kaynak, üzerine inşa edilecek herkese açık, topluluk tarafından sürdürülür.

Kolaylaştırılmış Geliştirme :  Geliştirmeyi hızlandıran ve pazara sunma süresini kısaltan araçlar ve belgeler.

Yüksek Performans : Binlerce işlemi saniyeler içinde halledebilme.

Düşük maliyetli :  İşlem başına bir kuruşun çok altında maliyetler, çok çeşitli kullanım durumlarını mümkün kılacak kadar ucuzdur.

Canlı Topluluk :  Geliştiriciler, doğrulayıcılar, kullanıcılar ve işletmeler, XRP Defterini her gün daha iyi hale getiriyor.

Kanıtlanmış Güvenilirlik :  63 milyondan fazla defter üzerinde 8 yılı aşkın tutarlı performans.

XRP Coin Nedir ? XRP Coin Yorum ve Geleceği! XRP Coin Fiyat ! 

XRP Ticarette Nasıl Kullanılır?

XRP, dünya çapında 100’den fazla pazar ve borsada işlem görmektedir. XRP‘nin düşük işlem ücretleri, güvenilirliği ve yüksek hızı, yatırımcıların dijital varlığı yüksek hızlı, düşük maliyetli ve güvenilir teminat olarak alım satım mekanlarında kullanmalarını sağlar – arbitraj fırsatlarını yakalar , marj çağrılarına hizmet eder ve gerçek zamanlı olarak genel alım satım envanterini yönetir. XRP Coin Yorum ve Geleceği! XRP Coin Fiyat ! 

XRP‘ye ve etrafındaki ekosisteme özgü özellikler nedeniyle, dünya çapındaki tüccarlar, gezegendeki herhangi bir borsada teminatları değiştirebilir, para birimleri arasında köprü kurabilir ve bir kriptodan diğerine neredeyse anında geçebilir.

Ripple ve XRP Arasındaki İlişki Nedir?

Ripple , yüksek performanslı, küresel bir ödeme işi kurmayı kolaylaştıran bir teknoloji şirketidir. XRP bundan bağımsız bir dijital varlıktır. XRP Coin Nedir !

Sınırlı miktarda XRP var. Tüm XRP bugün zaten var , orijinal 100 milyardan fazlası oluşturulamaz. XRPL kurucuları, platformun yerel para birimi olan 80 milyar XRP‘yi Ripple’a hediye etti. XRP arzına öngörülebilirlik sağlamak için Ripple, XRP Defterini kullanarak 55 milyar XRP’yi (toplam olası arzın %55’i) bir dizi emanete kilitledi. XRPL’nin konsensüs protokolü tarafından uygulanan işlem işleme kuralları, XRP’nin serbest bırakılmasını kontrol eder.

XRP Tarihi

2011’de üç mühendis  David Schwartz, Jed McCaleb ve Arthur Britto – XRP Ledger’ı (XRPL) geliştirmeye başladı. Bitcoin‘den büyülenerek, daha sürdürülebilir ve özellikle ödemeler için oluşturulmuş bir dijital varlık yaratmak amacıyla, sınırlamalarını iyileştiren daha iyi bir sürüm yaratmaya başladılar.

XRP Ledger ilk olarak Haziran 2012’de piyasaya sürüldü. Kısa bir süre sonra onlara Chris Larsen katıldı ve grup Eylül 2012’de Company NewCoin’i kurdu (hızlı bir şekilde OpenCoin olarak yeniden adlandırıldı ve şimdi Ripple olarak adlandırıldı).

XRPL kurucuları, platformun yerel para birimi olan 80 milyar XRP’yi şirkete hediye etti. Ripple o zamandan beri çoğunluğu emanete koydu.

XRP Defter

Ölçeklenebilir, Sürdürülebilir Bir Blok Zinciri. XRP Ledger (XRPL), küresel bir geliştirici topluluğu tarafından yönetilen merkezi olmayan, halka açık bir blok zinciridir. Hızlı, enerji verimli ve güvenilirdir. Geliştirme kolaylığı, düşük işlem maliyetleri ve bilgili bir topluluk ile geliştiricilere, çevreye zarar vermeden en zorlu projeleri yürütmek için güçlü bir açık kaynak temeli sağlar.

XRP Nereden, Nasıl Alınır?

LTO Network alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle söz konusu borsalara kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer hala kaydınız yoksa Buradan Kayıt yaparak dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance ‘ dan kolayca alım-satım yapabilirsiniz. Ödül kazanmak için Siteye Git yazısına tıklayın.

XRP Coin Toplam Arzı Ne Kadar ?

XRP Toplam Arz : 99.989.752.644 XRP ‘ dir.

XRP Yorum ve Geleceği 2023-2030

Aşağıdaki tabloda XRP’nin son 1 yıla ait fiyat performansını görüyorsunuz. XRP tüm kripto paralar içerisinde ilk 6 içerisinde yer almaktadır. XRP coinin fiyatındaki tüm inişler çıkışlar SEC davasına bağlı diyebiliriz.

xrp yorum xrp/usdt xrp/try Ripple son dakika yorumlar xrp haberleri xrp coin geleceği xrp davası ne zaman xrp kaç tl

2020 yılında SEC tarafından kayıt dışı menkul kıymet satışı nedeniyle Ripple Labs’e dava açıldı. Aradan geçen 3 yılın ardından henüz dava sonuçlanmasa da çoğu yatırımcı davanın sonucunun olumsuz bile olsa fiyatta çok oynama olmayacağını kanısında. Fakat dava XRP cephesinin lehine olursa, XRP için bir boğanın başlangıcı olabilir. XRP kripto ekosisteminin en eski ve en çok işlem yapılan projelerinden biri.

Proje neredeyse 10 yıldır popülerliğini korumaya devam ediyor. SEC davasının ardından önümüzdeki günlerde ne olacağı sadece muamma.

XRP Teknik Analiz Temmuz, Ağustos, Eylül 2023-2030

Teknik göstergelerimize göre, mevcut duygu Nötr iken Korku ve Açgözlülük Endeksi 63 (Açgözlülük) gösteriyor . XRP , son 30 günde %3,89 fiyat oynaklığı ile 17/30 (%57) yeşil gün kaydetti . XRP tahminimize göre, şimdi XRP satın almanın tam zamanı olabilir.

Temmuz 2023 tarihli verilere göre , genel XRP fiyat tahmini duyarlılığı nötrdür. 17 teknik analiz göstergesi yükseliş sinyalleri verirken, 12 teknik analiz göstergesi düşüş sinyalleri vermektedir. 

XRP fiyat tahminimize göre, XRP fiyatının önümüzdeki 7 gün içinde 0,024491 $ artarak 9 Temmuz 2023'e kadar 0,504708 $'a ulaşacağı tahmin ediliyor. XRP piyasa tahmini, analizi veya fiyat tahmini arıyorsanız, muhtemelen bilmek istersiniz. XRP (XRP) fiyatının gelecekte nereye gidebileceği. Fiyat tahminlerimiz, gelecekteki fiyat hareketlerini denemek ve tahmin etmek için çeşitli makine tabanlı algoritmalar kullanır.  xrp teknik analiz 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 Temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım, aralık

XRP şu anda 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde işlem görüyor. 200 günlük SMA , 16 Mayıs 2023’ten bu yana son 47 gündür AL sinyali veriyor .

XRP fiyatı şu anda 50 günlük SMA’nın üzerinde ve bu gösterge 01 Temmuz 2023’ten bu yana son 0 gündür AL sinyali veriyor .

Bitcoin pazarındaki en son Death Cross, 191 gün önce, 23 Aralık 2022’de gerçekleşti. Bu arada, Golden Cross en son 90 gün önce, 03 Nisan 2023’te gerçekleşti.

Teknik göstergelerimize göre, XRP’nin 200 günlük SMA’sı önümüzdeki ay yükselecek ve 01 Ağustos 2023’te 0,466076 doları görecek. XRP’nin kısa vadeli 50 günlük SMA’sının 01 Ağustos 2023’te 0,463305 doları göreceği tahmin ediliyor .

Göreceli Güç Endeksi (RSI) momentum osilatörü, bir kripto para biriminin aşırı satıldığını (30’un altında) veya aşırı alındığını (70’in üzerinde) gösteren popüler bir göstergedir. Şu anda RSI değeri 47.91’de, bu da XRP piyasasının nötr bir konumda olduğunu gösteriyor.

XRP Coin Fiyat Tahmini 2023-2030

XRP Coin’in Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım ve Aralık 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029 ve 2030 aylarındaki fiyat tahminleri, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Piyasa koşulları, haberler, düzenleyici gelişmeler ve genel kripto para piyasasının performansı gibi etmenler, XRP Coin’in fiyatını etkileyebilir.

YIL MİNİMUM FİYAT ORTALAMA FİYAT MAKSİMUM FİYAT
2023 $0.576261 $0.720326 $0.864391
2024 $1.06 $1.20 $1.34
2025 $1.54 $1.68 $1.82
2026 $2.02 $2.16 $2.31
2027 $2.50 $2.64 $2.79
2028 $2.98 $3.12 $3.27
2029 $3.46 $3.60 $3.75
2030 $3.94 $4.08 $4.23
2031 $4.42 $4.56 $4.71

XRP piyasa tahminlerimiz, göreceli güç endeksi ( RSI ), hareketli ortalama yakınsama sapma ( MACD ), hareketli ortalama ( MA ), ortalama gerçek aralık ( ATR ) ve bollinger bantları ( BB ).

XRP (XRP) Coin, kripto para piyasasının önemli bir varlığı olarak dikkat çekmektedir. 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029 ve 2030 yılları için XRP Coin’in fiyat tahminleri şu şekildedir:

Son 30 Güne Göre Fiyat Analiz ve Tahmini – Temmuz 2023

Tabloda yer alan Temmuz, Ağustos 2023 tarihine ait veriler bot tahmin aracından elde edilmiştir. Buradaki veriler yatırım tavsiyesi değildir.

Tarih Fiyat Değiştirmek
7 Ağu 2023 $ 0.646630 0.00%
8 Ağu 2023 $ 0.682391 5.53%
9 Ağu 2023 $ 0.758602 17.32%
10 Ağu 2023 $ 0.868379 34.29%
11 Ağu 2023 $ 0.889914 37.62%
12 Ağu 2023 $ 0.838928 29.74%
13 Ağu 2023 $ 0.741155 14.62%
14 Ağu 2023 $ 0.756595 17.01%
15 Ağu 2023 $ 0.771886 19.37%
16 Ağu 2023 $ 0.787556 21.79%
17 Ağu 2023 $ 0.806660 24.75%
18 Ağu 2023 $ 0.823356 27.33%
19 Ağu 2023 $ 0.838423 29.66%
20 Ağu 2023 $ 0.852008 31.76%
21 Ağu 2023 $ 0.838652 29.70%
22 Ağu 2023 $ 0.821650 27.07%
23 Ağu 2023 $ 0.839561 29.84%
24 Ağu 2023 $ 0.822954 27.27%
25 Ağu 2023 $ 0.797409 23.32%
26 Ağu 2023 $ 0.785164 21.42%
27 Ağu 2023 $ 0.795516 23.02%
28 Ağu 2023 $ 0.813327 25.78%
29 Ağu 2023 $ 0.832318 28.72%
30 Ağu 2023 $ 0.813294 25.77%
31 Ağu 2023 $ 0.785391 21.46%
1 Eylül 2023 $ 0.758264 17.26%
2 Eylül 2023 $ 0.765341 18.36%
3 Eylül 2023 $ 0.769616 19.02%
4 Eylül 2023 $ 0.758094 17.24%
5 Eylül 2023 $ 0.734025 13.52%

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2023

Kripto piyasasının toparlanmasıyla birlikte, XRP’nin fiyatının maksimum 0,864391 dolar seviyesine yükselmesi beklenmektedir. Beklenen minimum fiyat ise 0,576261 dolardır ve ortalama fiyat tahmini yaklaşık 0,720326 dolar civarındadır.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2024

XRP’nin yeni zirvelere ulaşmaya devam etmesi öngörülmektedir. Algoritmalarımıza göre, 2024 yılında XRP’nin maksimum 1,34 dolar fiyatına ulaşması ve ortalama fiyatının 1,20 dolar civarında kalması beklenmektedir. Eğer ayı piyasası ortaya çıkarsa, XRP’nin minimum fiyatının 1,06 dolar olması tahmin edilmektedir.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2025

2025 yılında, XRP’nin kripto sektöründeki tanınırlığının artmasıyla etkileyici bir büyüme potansiyeli olduğu öngörülmektedir. Tahminlere göre, fiyat ortalama 1,68 dolar civarında olacak ve 1,82 dolara kadar çıkabilecektir. XRP’nin minimum fiyatı ise 1,54 dolar seviyesinde olabilir.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2026

Kripto piyasasındaki büyüme devam ettiği sürece, XRP’nin 2026 yılında ortalama 2,16 dolar seviyesine ulaşabileceği ve maksimum 2,31 dolar fiyatına kadar yükselebileceği tahmin edilmektedir. Bir satış durumunda ise beklenen minimum fiyatın 2,02 dolar olabileceği öngörülmektedir.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2027

XRP’nin dünya genelinde daha fazla kabul görmesiyle birlikte, 2027 yılına kadar ortalama 2,64 dolar seviyesinde olması ve maksimum fiyat talebinin 2,79 dolar olması beklenmektedir. Aynı yıl için minimum fiyatın ise 2,50 dolar civarında olabileceği tahmin edilmektedir.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2028

2028 yılında, düzenleyicilerin kripto paraları daha fazla benimsemeye başlamasıyla XRP’nin benimsenmesi artacaktır. Tahminlere göre, 2028 yılına kadar XRP’nin maksimum 3,27 dolar ve minimum 2,98 dolar seviyelerine ulaşması beklenmektedir. Ortalama fiyatın ise 3,12 dolar civarında olması tahmin edilmektedir.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2029

2029 yılında, XRP’nin geçmiş beş yıldaki büyüme trendine bağlı olarak bir boğa dönemi yaşaması öngörülmektedir. Bu durumda, XRP’nin maksimum 3,75 dolar ve ortalama 3,60 dolar fiyatına ulaşabileceği tahmin edilmektedir. Teknik analize dayalı olarak, minimum fiyatın 3,46 dolar olabileceği tahmin edilmektedir.

XRP (XRP) Fiyat Tahmini 2030

2030 yılı için, XRP’nin piyasa duyarlılığına bağlı olarak 4,23 dolara doğru bir yükseliş göstermesi beklenmektedir. Ancak, fiyatın bu seviyeyi elde edememesi durumunda XRP’nin ortalama fiyatının 4,08 dolar civarında olabileceği ve minimum fiyatının 3,94 dolar seviyesinde olabileceği tahmin edilmektedir.

XRP Yorum SSS

Bugün XRP (XRP) fiyatı nedir?

Yazı tarihiyle, XRP (XRP) 0,480217 $’ dan işlem görüyor ve toplam piyasa değeri 25.125.182.444 $ . Canlı fiyat burada yer almaktadır.

2023’te XRP için fiyat tahmini nedir?

XRP fiyatının 2023’te maksimum 0,864391$’a ulaşması bekleniyor.

XRP (XRP) satın almak için iyi bir zaman mı?

Son 7 gün içinde, XRP düşüş işaretleri gösteriyor, yatırımcıların XRP satın almak için iyi bir zaman olarak bu düşüşten yararlanması nedeniyle önümüzdeki hafta içinde hafif bir toparlanma bekliyoruz.

XRP (XRP) iyi bir yatırım mı?

XRP’nin gittiği yöne dayanarak, teknik analizimiz bu kripto para biriminin şu anda iyi bir yatırım olduğunu gösteriyor.

XRP’ye (XRP) yatırım yapmak mantıklı mı?

Fiyat tahminimize göre, analizimiz XRP’nin şu anda akıllı bir yatırım olduğunu gösteriyor.

XRP’nin bir geleceği var mı?

XRP’nin güçlü temelleri olduğundan ve birçok insan bu kripto para birimine yatırım yaptığından, XRP’nin geleceğinin umut verici olduğunu tahmin ediyoruz.

XRP ne kadar yükseğe çıkabilir?

XRP’nin ortalama fiyatı bu yıl 0,720326 doları geçebilir . Önümüzdeki 5 yıl içinde XRP fiyatının 3,27 doların üzerine çıkması bekleniyor

2025’te XRP ne kadar olacak?

2025 yılına kadar fiyat tahminimiz, XRP’nin (XRP) 2,31 $ değerinde olabileceğini tahmin ediyor .

2030’da XRP’nin değeri ne kadar olacak?

XRP, kripto para birimi kabulü arttıkça önümüzdeki birkaç yıl içinde inanılmaz bir potansiyele sahip. Pazar tahminimiz, 2030 yılına kadar XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,71 $’a ulaşabileceğini gösteriyor .

XRP’ye ne kadar yatırım yapmalıyım?

XRP’ye yatırmanız gereken belirli bir miktar yoktur, en iyi yatırım tavsiyemiz, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapmanızdır.

XRP haberleri

Son dakika, güncel XRP ve XRP Dava haberleri buradan okuyabilirsiniz. 

Ripple (XRP) Davası ne zaman başladı

2020 yılının son aylarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketine dava açmıştır. SEC Ripple’ı kayıt dışı menkul kıymet satışı” yoluyla haksız kazanç elde etmekle suçladığı dava hala devam etmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar