Ana SayfaCoin Yorum - Analiz

Coin Yorum - Analiz

En Çok Okunan Haberler

En güncel kripto para haber / haberleri bilgikripto.com’da. Bilgi Kripto haber sitesi tüm dünyada yer alan gelişmeleri en hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaştırmayı hedefleyen, Türkiye’nin en hızlı büyüyen kripto para haber sitesidir. Kripto para haberlerine göz atarken, Kripto para dünyasındaki terimleri Bilgi Kripto ile tanımaya ne dersiniz? 

Kripto Para nedir: Kripto paralar merkeziyetsiz (herhangi bir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan) dijital varlıklardır. İlk kripto para olarak bilinen Bitcoin 2008 yılında Satohi Nakamoto tarafından geliştirildi. Kripto paralar aradan geçen onlarca yıl sonra dünya üzerinde önemli bir gelişme olarak kabul edilmektedir. 

Kripto para haberleri: Bilgi Kripto, Türkçe hizmet veren Türkiye’nin en hızlı gelişen kripto para haber sitesidir. Bilgi Kripto, güncel ve son dakika kripto para haberlerini siz değerli okurlara ulaştırmayı misyon edinir.

İlk kripto para hangisi: İlk kripto para 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilen Bitcoin’dir. Bazı kullanıcılar ilk dijital paranın David Chaum tarafından geliştirildiğini ve 2008’den çok daha önceye dayandığını belirtmektedirler. 

Kripto para nasıl / nereden alınır: Kripto paranın temelinde merkeziyetsizlik vardır. Bu yüzden kripto para alırken yada satarken banka gibi kurumlara başvurmazsınız. Kripto para alım-satım için en iyi kripto para borsalarını kullanabilir yada Dex (Merkeziyetsiz Borsalar) üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. DEX borsalara örnek: Uniswap, Pancakeswap, Sushiswap vb. Bu borsaları kullanmak için Metamask gibi cüzdanlara ihtiyacınız vardır. 

En güvenilir kripto para hangisi: Kripto paralarda teknolojinin gelişmesiyle proje yapısında değişikliğe gidebilir. Örneğin yıllardır PoW (Mining) yazılımını benimseyen Ethereum, yıllar sonra PoS teknolojisine geçerek, projeyi güçlendirmek istemiştir. Kripto paralar yüksek risk içeren dijital varlıklardır. Bu noktada en güvenilir kripto para hangisi demek doğru bir soru olmaz. Fakat Bitcoin neredeyse tüm dünya üzerinde kabul görmüş hatta bazı ülkelerde resmi kullanıma geçmiştir. Bu yüzden en güvenilir kripto Bitcoin diyebiliriz. 

1 Coin kaç para: Coin kendi ağına sahip olan tüm dijital varlıkları kapsar. Bu neticede her coinin farklı fiyatı vardır. Örneğin Bitcoin, Ethereum, Avax birer coindir. 

Hangi siteden kripto para alınır: Kripto para almak için en güvenilir borsaları tercih etmelisiniz. Binance piyasada yer alan en güvenilir kripto para borsasıdır. 

Kripto para almak yasal mı: Evet, kripto para almak ve satmak yasaldır. Ülkemizde kripto para alım-satım, saklama ve vergilendirme ile kanunlar sürekli gelişmektedir. 

Kripto para yatırım tavsiyesi: Uzman yatırım sertifikasına sahip olan ve portföyünüzü yönetmek için onay alan kişiler ancak yatırım tavsiyesi verebilir. Piyasada yer alan fenomenler, kişiler, siteler yada uygulamalar sizlere yatırım tavsiyesinde bulunamaz. Unutmayın ki kripto para piyasası yüksek risk içerir. 

Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu: Kripto para yorumları, mevcut fiyat, talep, olumlu yada olumsuz haberler karşısında analiz edilmektedir. Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu bile olumsuz yada olumlu bir haber sonucunu tahmin edemez. Bu yüzden sürekli araştırma yapmak piyasa içerisinde gelişmenizi sağlayacaktır. 

En hızlı yükselen kripto paralar: Kripto para piyasasında en hızlı yükselen yada sürekli yükselen bir varlık yoktur. Varlıklar boğa adı verilen belirli dönemlerde haberler ve gelişmeler neticesine yükselip düşmektedir.