575 milyon dolarlık vurgun!

milyon dolarlık vurgun
Abone Ol 

Estonya kolluk kuvvetleri, özel bir bulut tabanlı kripto para madenciliği hizmeti olan HashFlare’nin iki kurucusunu tutukladı. 575 milyon dolarlık bir dolandırıcılık planına katıldıklarından şüpheleniliyorlar. 575 milyon dolarlık vurgun!

HashFlare ‘nin kurucuları 575 milyon dolarlık dolandırıcılıktan tutuklandı

HashFlare hizmeti 2015 yılında oluşturuldu ve kullanıcıların kripto para madenciliği için bulut bilgi işlem gücü kiralamasına izin verdi. Bir zamanlar şirket kendi alanında liderlerden biri olarak adlandırılabilirdi, ancak 2018’de hizmet sona erdi .

ABD Adalet Bakanlığı’na göre, şirketin tamamı “yüzbinlerce insanın” para kaybettiği “çok yönlü bir dolandırıcılıktan” başka bir şey değildi. Mahkeme belgesi , Sergey Potapenko ve Ivan Turygin liderliğindeki HashFlare çalışanlarının müşterileri çektiğini ve onları bulut kiralama anlaşmaları yapmaya ikna ettiğini iddia ediyor, ancak bu sadece bir aldatmacaydı.

Ayrıca kurbanların fonları, Polybius Bank kripto para birimleri ile çalışmak için bir paravan bankaya çekildi. Sanıklar suç gelirleriyle 75 mülk ve 6 lüks otomobil satın aldı.

Ayrıca kripto para cüzdanları ve dijital varlıkların madenciliği için binlerce cihaz buldular. “Sanıklar, yatırımcılar için kripto para birimlerinin çekiciliğinden ve bulut madenciliğindeki yüksek düzeyde opaklıktan yararlandı. Washington Batı Bölgesi Savcısı Nick Brown, “Bu piramidin ölçeği gerçekten inanılmazdı” dedi.

Kolluk kuvvetleri, Estonyalıları elektronik dolandırıcılık, 16 adet dolandırıcılık ve paravan şirketler ve sahte belgeler kullanarak 1 adet kara para aklamak için komplo kurmakla suçladı

ABD’ye iade edilmeleri halinde 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilirler. Daha önce Ukrayna’da kripto para yatırımları için büyük bir dolandırıcılık yapısının faaliyetleri bastırılmıştı . Programa 2.000’den fazla kişi katıldı.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.