Neel Kashkari kripto para ile ilgili görüşlerini paylaştı

Neel Kashkari
Abone Ol 

ABD’nin Minneapolis eyaleti Federal Rezerv Bankası (FRB) Başkanı Neel Kashkari, bir kez daha kripto para birimlerine saldırdı ve onları dolandırıcılık endüstrisi ve spekülasyon araçları olarak nitelendirdi.

Minneapolis Fed Başkanı: “FTX, anlamsız bir endüstride hileli bir şirkettir”

Neel Kashkari, iflasın eşiğinde olan FTX kripto para borsası ile durum hakkındaki görüşünü paylaştı. Ciddi bir sektörde büyük bir dolandırıcı göründüğünde FTX’in hiç de böyle olmadığını söyledi.

Kashkari’ye göre, “kripto para birimi” kavramının kendisi, “aptallar için tasarlanmış piyasa dolandırıcılığı” anlamına gelir. “Kripto para birimleri kavramının tamamı saçmalık. Dijital varlıklar ödeme yapmak için uygun değildir, garantili enflasyon koruması sağlamazlar. Birçok kripto para biriminde kıtlık yoktur.

FRB Başkanı, kripto varlıklarının vergi makamları tarafından düzenlenmediğini söyledi. Kashkari’nin hiçbir zaman bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı olmadığını unutmayın. Kripto para birimlerinin dolandırıcılık ve yutturmaca ile ilişkili olduğuna ikna olduğu için uzun süredir onları dev bir çöp sepeti olarak adlandırıyor .

Ona göre, yasadışı faaliyetleri finanse etmekten başka kullanım durumları yok. Geçen yıl Kashkari, odağı bitcoin’den DOGE madeni parasına kaydırdı ve buna bir piramit şeması adını verdi.

FTX’in çöküşünden sonra, birçok ABD Merkez Bankası (Fed) yetkilisi, kripto para birimlerinin daha katı şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu. Bu ayın başlarında, ABD Fed Başkan Yardımcısı Michael Barr , finansal sistem için ciddi bir tehdit oluşturabilecekleri için stablecoin‘lerle ilgili risklerden endişe duyduğunu söyledi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.