İngiltere, Kripto Teknolojisi İle Alakalı Neler Söyledi

İngiltere Kripto para
Abone Ol 

Maliye bakanlığı, İngiltere’nin küresel bir “kripto merkezi” olma çabasının bir parçası olarak gelecek yıl hisse senedi ve tahvil ticareti ve takası gibi geleneksel piyasa faaliyetleri için kripto blok zinciri teknolojisinin canlı testine başlayacağını söyledi. İngiltere, Kripto Teknolojisi İle Alakalı Neler Söyledi?

İngiltere, Kripto Teknolojisi İle Alakalı Neler Söyledi?

Maliye bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, İngiltere’nin küresel bir “kripto merkezi” olma çabasının bir parçası olarak gelecek yıl hisse senedi ve tahvil ticareti ve takası gibi geleneksel piyasa faaliyetleri için kripto blok zinciri teknolojisinin canlı testine başlayacağını söyledi.

Bakanlığın finansal hizmetler genel müdürü Gwyneth Nurse, kripto varlıkların temelini oluşturan dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) kullanımının, finansal piyasa altyapısını kullanıcılar için daha yenilikçi ve verimli hale getirmek için kilit bir öncelik olduğunu söyledi.

İngiltere düzenleyicilerin fintech firmalarını beslemek için öncülük ettiği bir model olan Nurse, İngiltere’nin düzenleyicilerin kontrolü altında DLT projelerini test etmek için gelecek yıl bir finansal piyasa altyapısı “korumalı alanı” başlatacağını söyledi. Korumalı alan, gerçek müşterileri içeren projeler için bir test ortamıdır.

Finansal piyasalarda, hisse senetleri, tahviller ve diğer varlıkların ticareti geleneksel olarak alım satım, takas ve uzlaşma olmak üzere üç farklı faaliyeti içerir. DLT kullanmak bunu değiştirebilir ve tahvil veya hisse senedi gibi finansal varlıkların günler veya haftalar yerine saatler içinde çıkarılmasına izin verebilir.

Nurse, Londra’daki yıllık IDX türevleri konferansında, “Hükümet ayrıca ticaret ve uzlaşmanın nasıl bir araya getirilebileceğini test etmek isteyebilir” dedi.

“Sandbox, yeni düzenleyici en iyi uygulamaları test etmeye ve piyasa kullanıcılarının faydalanmasını sağlamak için kalıcı değişiklikler yapmaya izin verecek.”

Önerilen Makaleler

Sandbox, bu yıl parlamentodan önce yeni bir finansal hizmetler faturası kapsamında, geleneksel finansal varlıklar tarafından desteklenen kripto para birimleri olan stabil paralar için düzenleme ile birlikte tanıtılacak.

Endüstri yetkilileri geçen ay Reuters’e, piyasa altyapısında DLT’nin tüm avantajlarından yararlanmak için dijital bir para birimine ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Nurse, maliye bakanlığı ve İngiltere Merkez Bankası’nın bu yıl içinde daha fazla kamuoyu istişaresiyle birlikte dijital sterlini değerlendireceğini söyledi.

Ancak Nurse, diğer merkez bankalarının da baktığı sözde merkez bankası dijital para birimi veya CBDC ile devam etme kararı alınsa bile önümüzdeki on yılın ikinci yarısına kadar dijital bir poundun mevcut olmayacağını söyledi.

Avrupa Birliği, pazarlar için kendi sanal alanını ve kripto pazarları için yeni kuralları tamamlıyor.

Deutsche Bank Piyasa Politikası, Hükümet ve Düzenleyici Savunuculuk Başkanı Julia Kolbe, “AB çok ilerleme kaydediyor” dedi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.