Ana SayfaKripto Para HaberleriEn Ucuz Coinler Nedir ? En Ucuz Coin Hangisi ?

En Ucuz Coinler Nedir ? En Ucuz Coin Hangisi ?

spot_img

Kripto para piyasasında yer alan her bir kullanıcı , coin arayışına girmektedir . Bu arayış içerisinde çoğu kullanıcı fiyat bakımında yükselmemiş , ucuz coin aramaktadır . Bu makalemizde , güvenilir borsalarda yer alan en ucuz coinler listesini sizler için sıraladık . Kripto para piyasasında 10 binden fazla altcoin yer almaktadır . Çoğu kullanıcı piyasaya doymuş altcoin yerine fiyat bakımında en ucuz coinler hakkında araştırmak yapmaktadır . Peki , En Ucuz Coinler Nedir ? En Ucuz Coin Hangisi ?

En Ucuz Coinler Nedir ?

Öncelikle bilmeniz gereken önemli bir nokta vardır . Bir coinin ucuz olması onun çok fazla yükselebilir potansiyele sahip olduğu anlamına gelmemektedir . Bildiğiniz üzere kripto varlıklarda dolaşan arz , toplam arz , maksimum arz gibi üretilen miktar belirtilmektedir . Bu her kripto varlıkta olması gereken şeffaf bir izlenim yaratır .

Kripto para fiyatlarına , arz büyük ölçüde etki edebilir . Bazı piyasada yer alan kullanıcılar , bol sıfırlı tokenler üreterek kullanıcılar için yükselecek havası vermektedir . Bu durum tam olarak böyle değildir . Satışa sunulan coinin arzı o kadar fazladır ki , dünyadaki tüm insanlar o coinden 10 adet alsa yine tükenmeyecek ve fiyata etki etmeyecek durumda olabilir . İşte güvenilir borsada yer alan en ucuz coinler ;

Tüm Kripto varlıklar arasında ilk 200 içerisindeki En Ucuz Coinler baz alınmıştır !

  • Shiba Inu (SHIB)
  • Bittorent-New (BTT)
  • Dogelon Mars (ELON)
  • APENFT (NFT)
  • WinkLink (WIN)
  • Dent (DENT)
  • Spell Token (SPELL)
  • eCash (XEC)
  • Telcoin (TEL)

Dogelon Mars (ELON)

ELON Coin projesinin amacı, uzay sektörüne ödeme aracı olarak kullanılabilecek bir kripto para birimi kazandırmaktır. ELON Coin’in Dogecoin çatalı olduğu ve “Başkent MARS“ ismi verildiği ifade edilmektedir. Dogelon MARS projesi Elon Musk’ın Mars’a insanlar ile birlikte yolculuk yapma ve orada bir yaşam alanı kurma hayalinde kullanacağı ticari para birimini yaratmak amacıyla gerçekleştirilmiştir.

[ccpw id=”18559″]

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Coin , basit bir açıklama ile , Shiba cinsi köpeği ilham olarak alan , başlangıçta şaka amaçlı üretilen kripto para birimidir .

Shiba Coin ‘in 1 yıl gibi kısa sürede popüler olmasının etkenleri arasında , Ethereum kurucusu Vitalik Buterin yer alıyor . Shiba Inu, başlangıcından beri işleri diğer projelerden farklı şekilde yaptı. 1 katrilyonluk bir tedarikle başlayan Shiba ekibi , kurucu Ryoshi ‘nin  %50’sini Uniswap‘ta kilitlemesi , ardından diğer yarısını saklaması için Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e vermesi ile popülerlik kazandı . 

[ccpw id=”18557″]

Shiba Coin Rehber

Bittorent-New (BTT)

BitTorrent, kullanıcı sayısına göre dünyanın en büyük merkezi olmayan dosya paylaşım protokollerinden biridir. BitTorrent eşler arası protokolü, Temmuz 2001’de piyasaya sürülen Bram Cohen tarafından icat edildi ve o zamandan beri dünya çapında kullanılan torrent istemcilerini güçlendirdi.

BitTorrent token, Tron blok zincirindeki bir TRC-10 tokenidir . BTT belirteci , mevcut BitTorrent ağındaki ağ iletişimi, bant genişliği ve depolama kaynakları için belirteç tabanlı bir ekonomi oluşturmayı amaçlar .

[ccpw id=”18558″]

APENFT (NFT)

APENFT, sektördeki fırsatları karşılamak ve sıkıntılı noktaları ele almak için 29 Mart 2021’de Singapur’da resmi olarak tescil edilmiştir. APENFT, birinci sınıf sanat eserlerini blockchain üzerinde NFT’ler olarak kaydetme misyonuyla doğmuştur. Birinci sınıf sanatçılar ve blok zinciri arasında bir köprü kurmayı ve yerli kripto NFT sanatçılarının büyümesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

[ccpw id=”18561″]

WinkLink (WIN)

WINkLink, yatırımcıların platformdaki yerel dijital varlık olarak WIN token’ını kullanan birden fazla blok zinciri ekosisteminde sosyalleşmelerini ve pay almalarını sağlayan bir oyun platformu olarak tanımlanmaktadır. TRON tabanlı bir TRC20 belirteci olan WIN, WINkLink oracle ağının yönetişim belirtecidir. Blok zincirler, verilerin kurcalanmaya karşı korumalı, şifreli ve doğrulanabilir olduğu mükemmel depolama sistemleridir. Bununla birlikte, blok zincirler ne harici bilgilere erişebilir ne de bilgilerin gerçek ve güvenilir olup olmadığına karar verememekte.

[ccpw id=”18564″]

Dent (DENT)

Dent Wireless Limited şirketine bağlı olan DENT , dünyadaki mobil veri endüstrisini alt üst edeceği iddiasında bulunan bir kripto para birimidir. Şirketin hedefi , kullanıcının Ethereum blockchain aracılığı ile bağış yapması , ver satın almasına izin vererek mobil verileri özgürleştirmektedir. Dent 2017 ‘de piyasaya sürülmüştür. Tero Katajainen , DENT Wireless’in CEO ‘ su ve kurucu ortağıdır.  Mikko Linnamäki ise kurucu ortaktır.

[ccpw id=”18562″]

Spell Token (SPELL)

Spell Token , kullanıcıların faiz getiren kripto varlıkları teminat yatırmalarını sağlayan bir platform olan Abracadabra.money’i yöneten bir kripto para birimi olup ,  Platformun yerel kripto para birimi olan SPELL coin 1,00 ABD Doları değerini korumaya çalışmaktadır.  Spell ekosistemi üç farklı kripto ile yönetilmektedir. Spell, sSpell ve MIM sabit değerli kripto paraları platformun para birimleridir. Spell , MIM sabit değerli kriptolarına sahip olan ve çeşitli platformda kilitleyen kullanıcılara ödül olarak dağıtılmaktadır.

Söz konusu projesinin temel amacı, piyasadaki yvYFI, yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI gibi kullanıcıların faiz getiren kripto varlıkları teminat yatırılmasını sağlamaktır. Spell projesi aynı zamanda pasif getiri imkanı da sunmaktadır. Çünkü yönetim hakları ve diğer ödüller veren SPELL kazanmak için stake edilebilmektedir.

[ccpw id=”18563″]

eCash (XEC)

eCash Coin elektronik nakit olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş kripto para birimidir. eCash tıpkı çevrimiçi  direkt ileti göndermek gibi , çevrimiçi diğer kişilere doğrudan para göndermeye olanak sağlamaktadır. 8 Temmuz 2021 tarihinde bir çok merkezi platformda listelenmiş ve bir çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarmıştır.

[ccpw id=”18565″]

Telcoin (TEL)

Ethereum tabanlı Telcoin Kripto para birimlerini küresel olarak mobil ağlarla entegre etmeye odaklanan bir projedir. Telcoin 2017 yılında geliştirilmiş ve  Singapur menşeli bir proje olarak karşımıza çıkmaktadır. Telcoin (TEL), Ethereum blockchain ağına dayanan ERC-20 token olarak işlev görmektedir. TEL para birimi, telecoin ekosistemindeki e-ticaret web sitelerinde ödeme yapmak için kullanılmaktadır.

TEL Coin , ön ödeme ve mobil ödemeli kredi ve faturalandırma platformları arasında daha kolay dönüşümler yapmayı amaçlamaktadır. Söz konusu platform bütün uluslar arası düzenlemelere uygun olarak kalmayı hedeflemenin yanı sıra GSMA operatörleri tarafında özel olarak dağıtılacaktır.

[ccpw id=”18566″]

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar