SPELL Token Nedir ? Spell Token Nasıl Alınır ?

spell token nedir , nasıl alınır

SPELL Token Platformu , merkezsiz kredi yani borç alma ve borç verme uygulamasıdır. Peki tam olarak SPELL Token Nedir ? Spell Token Nasıl Alınır ?

SPELL Token Nedir ?

Spell Token , kullanıcıların faiz getiren kripto varlıkları teminat yatırmalarını sağlayan bir platform olan Abracadabra.money’i yöneten bir kripto para birimi olup ,  Platformun yerel kripto para birimi olan SPELL coin 1,00 ABD Doları değerini korumaya çalışmaktadır.  Spell ekosistemi üç farklı kripto ile yönetilmektedir. Spell, sSpell ve MIM sabit değerli kripto paraları platformun para birimleridir. Spell , MIM sabit değerli kriptolarına sahip olan ve çeşitli platformda kilitleyen kullanıcılara ödül olarak dağıtılmaktadır.

Söz konusu projesinin temel amacı, piyasadaki yvYFI, yvUSDT, yvUSDC, xSUSHI gibi kullanıcıların faiz getiren kripto varlıkları teminat yatırılmasını sağlamaktır. Spell projesi aynı zamanda pasif getiri imkanı da sunmaktadır. Çünkü yönetim hakları ve diğer ödüller veren SPELL kazanmak için stake edilebilmektedir.

Spell’ ın avantajlarını sıralamak gerekirse şu şekildedir :

 • SPELL platformun yönetim hakları için oylamalarda kullanılabilir.
 • SPELL sahiplerine özel ödüller verilir.
 • Stake edilebilir kripto para birimi olduğu için SPELL tutan kullanıcılara pasif faiz getirisi avantajı sunulmaktadır.
 • Ekosistem , potansiyel yatırımcıları SPELL tokenın  küçük piyasa değeri nedeniyle fiyat manipülasyonuna karşı korumaktadır.

Avantajları olduğu gibi bazı dezavantajları da bulunmaktadır :

 • DeFi projeleri arasındaki yüksek rekabet yüzünden SPELL zaman zaman geri planda kalabilir.
 • Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi SPELL yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir.

spell token

SPELL Toplam Arz ! 

SPELL Toplam Arzı : 103.214.939.480 SPELL ‘dir.

Önerilen Makaleler

SPELL Token Nasıl Alınır ?

SPELL Token alım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Söz konusu sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını öncelikli işlem ise kimlik doğrulamasıdır. Kimliğinizin ön ve  arka yüzünü sisteme yüklemeniz istenmektedir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişebilmektedir. SPELL alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman bir çok  Borsada yer aldığını görebilmektesiniz.

 • SPELL Token alım satım işlemleri için , BURADAN üyelik işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.
 • Sonrasında ise açılan sayfada , yer alan bilgilerinizi Legal bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
 • Burada sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
 • Cep telefonunuza gelen doğrulama Sms kodundan sonra , hesabınıza giriş yapabileceksiniz .
 • Buradan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini sağlayabilmek için , Hesap Doğrulama işlemi olan , Kimlik verileri doğrulama resmi olan , yazılı metini beyan etmeniz gerekiyor. Daha sonra hesap doğrulama işleminiz tamamlanacaktır.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.