Uniswap Nedir ? UNI Nedir ? Uniswap Kaç TL ?

unı nedir

Uniswap, merkeziyetsiz finans De-fi tokenlerinin otomatikleştirilmiş ticaretini kolaylaştırmadaki rolü ile tanınan popüler bir merkeziyetsiz ticaret protokolüdür. Herhangi bir kurum ve kuruluşa bağlı değildir . Kısaltması UNI ‘dir . Market Cap sıralamasında , ilk 100 içerisinde yer almaktadır. Peki tam olarak , Uniswap Nedir ? UNI Nedir ? Uniswap Kaç TL ? 1 Uniswap Kaç Dolar ? Uniswap Nasıl Alınır ?

Uniswap Nedir ? Uni Nedir ?

Uniswap , Türkçe karşılığı değiş – tokuş anlamına gelmektedir . Uniswap , eski bir Siemens mühendisi olan , Hayden Adams tarafından 2018 yılında kuruldu ve geliştirildi . Uniswap temelde , kripto para birimlerini ve tokenleri , değiş tokuş yapabileceğiniz , herhangi bir merkeze bağlı olmayan finans protokolüdür . Bu işlemler merkezi olmayan, açık kaynaklı yazılım çalıştıran blok zinciri ağlarında sağlanır . Bu işlem , Coinbase ve Binance  gibi merkezi şirketler tarafından yürütülen kripto para borsalarının aksinedir . Bu değiş tokuşlar , Uniswap finans protokolünde yer alan kripto paralarla gerçekleştiği gibi , yeni bir adres tanımı ile de değiş tokuş sağlanabilmektedir . Uniswap sisteminde bulunan havuzlarda tokenlerin ve kripto paraların alışverişine imkan sağlayan akıllı sözleşmeler kullanmaktadır. Bu havuzlarda herhangi ERC-20 uyumlu bir token ile değişim yapılabilmektedir. İşlemler Ethereum altyapsında gerçekleşmektedir.  Uniswap finans protokolünün kendine ait , bir tokeni mevcuttur , buda UNI Token‘dir .

uni bugün kaç tl

UNI Nedir ? Uni Nedir ?

UNI , Uniswap finans protokolünde yer alan ve yönetimde söz hakkı olmanızı sağlayan bir tokendir . UNI Token , 2018 yılında piyasa sürülmüştür . 2020 yılının sonuna doğru De-Fi projelerine artan ilgi sonucunda , Uni Token ‘de ciddi bir değer artışı meydana gelmiştir . Uni Token ‘in toplam arzı 1 Milyar adettir . 4 yılda bir Uniswap  , ağ katılımını sürdürmek için %2’lik bir “sürekli enflasyon oranı” sunacak. Tüm kripto paralar arasında ilk 10. sırada yer almaktadır. Bilgi Kripto sitesinde Uniswap nedir , Unı nedir sorusuna yanıt bulduktan sonra , Uniswap hakkında fiyat grafik sahibi olabilirsiniz .

Önerilen Makaleler

1 uni kaç dolar

Uniswap Kaç TL ? Uni Bugün Kaç TL ?

Bilgi Kripto sitesinde , canlı olarak Kripto Paraların , fiyatlarını görüntüleyebilir ve grafik incelemesi yapabilirsiniz . Market sıralamasında ilk 10 sırada yer alan ,Uniswap kaç Lira ? UNI – Uni kaç TL  ? Bugün 1 Unı ne kadar, 1 Uni kaç TL oldu? 1 Uniswap kaç Lira ? 1 Uniswap kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Uniswap fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

[mcrypto id=”962″]

Uniswap Kaç Dolar ? 1 UNI Kaç Dolar ?

Bilgi Kripto sitesinde , canlı olarak Kripto Paraların , fiyatlarını görüntüleyebilir ve grafik incelemesi yapabilirsiniz . Market sıralamasında ilk 10 sırada yer alan ,Uniswap kaç Dolar ? UNI – Uni kaç Dolar  ? Bugün 1 Unı ne kadar, 1 Uni kaç Dolar oldu? 1 Uniswap kaç Usd ? Güncel Uniswap fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

[mcrypto id=”964″]

Uniswap Fiyat Hesaplama Aracı ! UNI Hesaplama !

Uni fiyat hesaplama aracı sayesinde , adet ve fiyat bakımında Uniswap ‘ın TL karşılığını bulabilir ve kişisel hesaplarınızı yapabilirsiniz . Hesap makinesi adet bazlı çalışmaktadır .

[mcrypto id=”967″]

Uniswap – UNI Fiyat Grafiği !

Bilgi Kripto sitesinde , anlık ve canlı olarak Uniswap veri grafiğini görüntüleyebilir ve analiz yapabilirsiniz . UNI grafiği sayesinde ,Saatlik , Günlük , Haftalık , Aylık ve Yıllık gibi grafik akışını görüntüleyebilmeniz mümkündür .

[mcrypto id=”969″]

Uniswap Nasıl Alınır ? UNI Nasıl Alınır ?

Peki , Uniswap nasıl alınır – Unı nasıl alınır ? Uniswap , UNI tokeni , güvenilir borsaların çoğundan alabilirsiniz . Tüm Dünya’da en çok kullanılan Binance borsası üzerinden almak için ;

BİNANCE NEDİR ?

binance para yatırma
Binance , hızla gelişen değişen teknolojinin geleceğe istikamet vermek adına 2017 yılında Changpeng Zhao tarafınca kurulmuştur . Günlük yaklaşık muamele hacmi , 2 Milyar Doların üzerindedir. Ayrıca saniye başı meydana getirilen muamele sayısı yaklaşık ,1.400.000 dir. Binance borsasını eşi olmayan kılan şey ise . Borsanın öteki borsalar benzer biçimde manipülasyon yapmaması , fiyat kıymet doğrultusunda reel sayıları sunması , herhangi bir yoğunlukta sunucunun çökmemesi veya hata vermemesidir. Ayrıca şu anda piyasanın en yüksek muamele hacmine haiz ve en güvenilir Kripto Borsasıdır. Kripto para ve Alt Coin alım – satım işlemi , vadeli kripto işlemler , marjin , stake veya kazma benzer biçimde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

BİNANCE KAYIT İŞLEMİ ! BİNANCE İLE UNI TOKEN ALIMI !
CARDANO NEDİR ? ADA COİN KAÇ TL ?
ETHEREUM NEDİR ? ETH KAÇ TL ?
RİPPLE NEDİR ? XRP BUGÜN KAÇ TL ?
KERİZ SİLKELEME , ARBİTRAJ , DUMP NEDİR ?KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.