Binance vs Gate.io Karşılaştırması , Alım Satım Komisyonları

Abone Ol 

Kripto ekosistemi çok geniş bir yelpazeye sahiptir . Bu yelpaze içerisinde kullanıcıların daha sonra yöneleceği yada tercih etmek istediği birden fazla ürün olacaktır . Örneğin NFT’ler bu ekosistemin vazgeçilmez parçası . Tabi ki bununla da sınırlı değil . Kripto para dünyasına yeni giren bir kullanıcı , ekosistemin tüm ürünlerinden ve faydalarından yararlanmak istemektedir . Bu istek doğrultusunda seçim yapılacak kripto para borsası bir başlangıç olarak nitelendirilebilir . Çünkü borsalarda yer alan komisyon oranları , ürünler , hizmetler , kullanıcı faydaları müşteri deneyimini en yüksek seviyeye çıkaracaktır . Tüm bunlar ele alındığında bu yazımızda , lider kripto para borsası Binance vs Gate.io karşılaştırmasını sizlerle paylaşacağız . 

Bu karşılaştırma sonrasında , borsaların ürünler , hizmetler , komisyon oranları , kullanıcı faydalarından bilgi sahibi olacaksınız . Fakat daha öncesinde gelin önce bu borsaları yakından tanıyalım ! 

Binance Nedir ?

Kripto para ekosistemine dahil olan yada olmayan çoğu kullanıcının Binance markasını duyduğuna eminim . Bunun nedeni kalitenin çok ses getirmesidir . Bir işte ciddi bir düzeyde iyiyseniz , emin olun herkes sizin farkınızdadır . Peki lider kripto para borsasını daha yakından tanımaya ne dersiniz ?

Binance Dünyanın 1 numaralı kripto para borsasını yönetmek dışında, Binance komple bir ekosistemi kapsar.

Lider işlem hacmine sahip borsa 2017 yılında Chanpeng Zhao (CZ) tarafından kurulmuştur . Dünya çapında hizmet sunan borsanın çalışma prensibinde yer alan anahtar başlıklara bir göz atalım . Binance tarafından paylaşılan bu başlıklar , lider borsanın duruşunu , misyonunu ve vizyonunu öne çıkarmaktadır .

BNB : BNB, Binance ve topluluk tarafından geliştirilmiş bir blockchain yazılım sistemi olan Binance Chain’e özel varlıktır. BNB’nin birçok kullanım alanı vardır ve Binance ekosisteminin altında yatan itici güçtür .

Küresel özgürlük : Vizyonumuz, paranın özgürlüğünü küresel olarak arttırmaktır. İnanıyoruz ki, bu özgürlüğü yayarak, dünyanın her yerinden hayatları önemli ölçüde daha iyiye götürebiliriz.

Altyapı Oluşturmak : Misyonumuz, blockchain ekosistemi için altyapı hizmetleri sağlayıcısı olmaktır.

Teknolojinin Geleceğini Yaratmak : Binance’in başarısının altında yatan sır nedir? Cevap çok açık: Çalışanlarımız. Dünyada bulunabilecek en yetenekli, çalışkan ve tutkulu ekiplerden birine sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Ekibimize katılmak ister misiniz?

Tüm bunların dışında Binance kullanıcı odaklı bir ekosistemin öncüsüdür . 2017 yılında kurulan borsa , 2018 yılından itibaren tüm günümüze kadar tüm kripto borsaları içerisinde hacim , likidite , güven , erişilebilirlik ve diğer ürün , hizmetler açısından lider durumdadır . Binance ‘ı eşsiz kılan ürün ve hizmetlere göz atmaya ne dersiniz ?

Binance Ürün ve Hizmetleri

Binance ekosisteminde , kripto paralardan NFT‘ye , madencilikten staking’e bir kullanıcının ihtiyaç duyabileceği tüm ürün ve hizmetler en yüksek kalitede sizlere sunulmaktadır .

Yukarda yer alan ürün ve hizmetlerin hepsi değerli kullanıcılar için en yüksek seviyede ve kalitede hizmet vermektedir . Her bir ürün , hizmette sunulan bu işleyiş , bir borsanın lider konumda kalmasının ana sebeplerinden biridir . Önce hizmet . Çünkü eksiklikten kimse hoşlanmaz. Bir borsada işlem yaptığınız sırada başka bir ürüne ihtiyaç duyup farklı bir borsada işlem yapmak bu kullanıcıları çileden çıkaran bir durum olabilir . Tam bu nokta da Binance , kullanıcıların istek , önerilerilerine göre tam donanımlı bir hizmet vermektedir .

Tüm bunların yanı sıra Binance ekosistemi bunlarla sınırlı değildir . Gelin diğer ürün ve hizmetlere göz atalım .

BİNANCE HİZMETLERİ

Binance Bağış

Binance Charity , blockchain destekli ilk şeffaf bağış platformudur . Binance , gelişmekte olan teknolojiyi hayırseverlik araçları olarak yeniden tasarlıyor ve inovasyon, araştırma ve blok zinciri geliştirmeye yatırım yapıyor. Gelin Binance tarafından paylaşılan Charity ‘nin görev ve vizyonuna göz atalım .

Tüm projelerimize önce insan zihniyeti ile yaklaşıyoruz ve 17 BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefini gururla destekliyoruz… ancak bu, hedefimizi büyük kılıyor. ‘En alttaki milyarı’ önceliklendirme yaklaşımımızda hedefte kalmamıza yardımcı olmak ve en büyük etkiyi yaratmaya çalıştığımızdan emin olmak için beş temel sütunumuzu belirledik:

 • Güçlü Temeller için Eğitim
 • Sağlıklı Bedenler ve Zihinler
 • Gezegenimiz Mirasımız
 • Yoksulluk Açığını Kapatmak
 • Şimdi Eşit Gelecekler

Vizyon

Blockchain teknolojisinin işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, bireyler ve hükümetler tarafından hayırseverlik ve sosyal değişimi yönlendirmek için kullanılan önemli bir araç olduğu bir dünya öngörüyoruz; her türlü eşitsizliği sona erdirmek, finansal katılımı sağlamak ve sürdürülebilir kalkınmayı ilerletmek.

Binance İnfo

Binance Info bir kripto ansiklopedisidir; herkesin katkıda bulunabileceği, açık ve objektif bilgilerin toplandığı bir platformdur . Gücün anahtarı bilgidir . Kripto dünyasında yer alan anahtar kelimeler , altcoinler , hizmetler , ürünler hakkında bilgiye erişerek kendinizi geliştirebilir ve bu ekosistemin ne kadar büyük olduğuna Binance ile şahit olabilirsiniz .

Binance Labs

Binance Labs, blockchain projelerine kuluçka olmayı, yatırım yapmayı ve güç sağlamayı amaçlayan bir altyapı etki fonu ve girişimidir. Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, blockchain ve kripto para girişimcilerini, projelerini ve topluluğunu güçlendirmek, geliştirmek ve bunlara yatırım yapmak üzerine bir girişim. Binance Labs’in misyonu ise ekosistem için en önemli sorunları çözmek ve dünyayı daha iyi hale getirmek.

Binance Araştırma

Binance Research, kripto dünyasındaki yatırımcılar için kurumsal seviyede araştırma raporları, veri kaynaklı öngörüler ve analizler sunar.

Trust Wallet

Binance’in resmi cüzdanı Trust Wallet, kullanıcıların dijital varlıkları gönderebildiği, alabildiği ve saklayabildiği güvenli ve merkeziyetsiz bir cüzdandır.

Binance Chain

Binance-Chain, dünyanın her yerinden geliştiricilerin ve katılımcıların parçası olduğu topluluk destekli bir blockchain yazılım sistemidir. Binance DEX, Binance Chain üzerinde geliştirilen merkeziyetsiz borsa özelliğidir.

gateio hizmetleri

Gate.io Nedir ?

2013 yılında kurulan Gate.io, son 8 yıldır kullanıcılarına ve kripto ekosistemine hizmet vermektedir . Çinli iş adamı olan Lin Han tarafından kurulmuş olan borsa tüm borsalar arasında 6. sırada yer almaktadır . Gelin birlikte Gate.io borsasının sunduğu ürün ve hizmetlere bir göz atalım .

Gate.io Ürünleri

Al-Sat: Spot , Marjin , Kaldıraçlı İşlem , Flash Swap , Vadeli İşlem , Teslimat , Opsiyonlar , NFT , Startup

Finans : HODL Et & Kazan , Yapılandırılmış Ürünler , Çift Yatırım , Periyodik Yatırım , Kripto Kredisi , Marj Borç Alma , Likidite Madencilik , Ödünç Verme , Bulut Madenciliği , Slot Müzayedeleri , Alım Satım Kopyalama

Haber : Gönderiler , Canlı Yayın Haberler , Gate Blog , Gate Podcast

Hizmetler : Duyurular , Takvim , Listeleme , Gate Grants , Developers(API) , VIP indirimi

Yardım : Yardım Merkezi , kriptopedia , Bitcoin Yarılanma , Coin Listesi , Doğrulama Araştırması , Hızlı haber

Diğerleri : GT kullanmanın avantajları , USDG Hakkında , Oylama Aktiviteleri , ETH2.0 Madencilik , Liderlik Tablosu , Çapraz Zincir

Temel Farklar (Sıralama , Hacim , Ziyaretçi , Güven Skoru)

Günlük işlem hacmi , site ziyaretçi sayısı verileri makale tarihiyle geçerli olan datalardır . Veriler Coinmarketcap gibi piyasanın en güven duyduğu kaynaklardan sağlanmıştır .

Binance VS Gate.io Binance Gate.io
Borsa Sıralaması (CoinMarketCap Verisi) 1 6
Günlük İşlem Hacmi $12,835,876,009 $1,339,114,338
Site Ziyaretçi Sayısı (7 Gün) 22,612,788 3,115,260
Borsa Skoru , Güven Puanı (CMC Verisi) 9.9 7.7

Tabloda yer alan puanlama sistemi , Web Trafiği Faktörü, Ortalama Likidite, Hacim ve borsa tarafından bildirilen hacmin meşruluğuna dair duyulan güven. Yukarıda belirtilen faktörlere farklı ağırlıklar atanır ve Spot Borsalar 0,0 ila 10,0 arasında bir puanla değerlendirilirler.

2 Kripto borsayı ele aldığımız zaman Güven , Yüksek Hacim , Likidite , Kullanıcı Sayısında Binance borsasının çok daha büyük bir farkla önde olduğunu görüyoruz . 

Kripto Varlıklar ve İtibari Para Birimleri

Binance VS Gate.io Binance Gate.io
Listeli Coin Sayısı 363 1403
İşlem Çiftleri Sayısı 1458 2616

Tabloda listeli coin sayısı BTC , ETH gibi varlıkları baz alırken , işlem çiftleri ise BTC/BUSD gibi pariteleri ele almaktadır . Burada önemli nokta listeli coin sayısının fazla olması değildir . Çünkü üst tabloda dikkat ederseniz , Binance borsası çok yüksek hacim , likidite ve kullanıcı sayısı ile 363 kripto varlık sunarken , Gate.io borsası işlem hacmi , ziyaretçi sayısına göre daha fazla kripto varlık sunmaktadır .

Bu durum listeli varlıklar arasında likidite , hacim sorunlarına yol açmaktadır . Tüm bunların yanı sıra bildiğiniz üzere bir kripto varlığın Binance borsasında yer alması muazzam bir haberdir . Bunun nedeni yalnızca Binance borsası en yüksek kalite ve seviyedeki projelerle iş birliği yapmasıdır . Bir kripto varlığın Binance borsasında yer alabilmesi için projenin üst düzey olduğunun ispatlaması gerekmektedir .

Binance Komisyon Tablosu

Bu bölümde her iki borsanın komisyon oranlarını ele alacağız . Daha sonrasında karşılaştırma tablosunu inceleyerek aradaki farkları inceleyebilirsiniz .

Spot Komisyon Tablosu

Aşağıda yer alan komisyon oranları başlangıç seviyesindeki kullanıcıların alım-satım işlemlerinde yer alan komisyon oranlarıdır .

Binance Komisyon Tablosu

Binance borsası başlangıç seviyesi için komisyon oranları ;

Seviye 30 Günlük Alım Satım Hacmi (BUSD) ve/veya BNB Bakiyesi Maker / Taker

Maker / Taker

Gateio Komisyon Tablosu

Gateio borsası başlangıç seviyesi için komisyon oranları ;

Karşılaştırma

Her iki borsanın , başlangıç seviyesi için karşılaştırması ;

Binance VS Gate.io Kademe Komisyon Oranları (Maker/Taker)
Binance Başlangıç 0.10% / 0.10%
Gate.io Başlangıç 0.20% / 0.20%

Binance borsası komisyon oranları konusunda lider borsa konumundadır . Gate.io borsasında işlem yapan her bir başlangıç seviyesindeki kullanıcı Binance ‘a oranla 2 kat komisyon oranı ödemek zorundadır . Tam bu noktada başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için Binance komisyon oranlarında da liderliğini koruyor .

Tüm bunların yanı sıra VIP seviyelerine göre komisyon oranlarına göz atalım. Bahsi geçen VIP seviyeleri belirli bir tutarda kripto varlığa sahip olmak yada platformunun kendi kripto varlığını HODL etmekle gerçekleşmektedir .

Binance VIP Komisyon Oranları

Düzenli Kullanıcı
< 1.000.000 BUSD veya ≥ 0 BNB 0.1000% / 0.1000% 0.0750% / 0.0750%
VIP 1
≥ 1.000.000 BUSD ve ≥ 25 BNB 0.0900% / 0.1000% 0.0675% / 0.0750%
VIP 2
≥ 5.000.000 BUSD ve ≥ 100 BNB 0.0800% / 0.1000% 0.0600% / 0.0750%
VIP 3
≥ 20.000.000 BUSD ve ≥ 250 BNB 0.0700% / 0.1000% 0.0525% / 0.0750%
VIP 4
≥ 120.000.000 BUSD ve ≥ 500 BNB
0.0200% / 0.0400%
0.0700% / 0.0900%
0.0150% / 0.0300%
0.0525% / 0.0675%
VIP 5
≥ 200.000.000 BUSD ve ≥ 1.000 BNB
0.0200% / 0.0400%
0.0600% / 0.0800%
0.0150% / 0.0300%
0.0450% / 0.0600%
VIP 6
≥ 500.000.000 BUSD ve ≥ 1.750 BNB
0.0200% / 0.0400%
0.0500% / 0.0700%
0.0150% / 0.0300%
0.0375% / 0.0525%
VIP 7
≥ 1.000.000.000 BUSD ve ≥ 3.000 BNB
0.0200% / 0.0400%
0.0400% / 0.0600%
0.0150% / 0.0300%
0.0300% / 0.0450%
VIP 8
≥ 2.500.000.000 BUSD ve ≥ 4.500 BNB
0.0200% / 0.0400%
0.0300% / 0.0500%
0.0150% / 0.0300%
0.0225% / 0.0375%
VIP 9
≥ 5.000.000.000 BUSD ve ≥ 5.500 BNB 0.0200% / 0.0400% 0.0150% / 0.0300%

Lider kripto para borsasında 9 kademe VIP seviyesi bulunmaktadır . Bu seviyelerde komisyon oranları tabloda belirtilmiştir .

Gate.io VIP Komisyon Oranları

Gate.io borsasında 16 VIP seviyesi bulunmaktadır . Yukarıda yer alan tabloda varlıklara göre oranlar belirtilmiştir .

VIP Karşılaştırma 

Bu bölümde ilk VIP seviyelerini ait komisyon oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz .

Binance VIP1
≥ 1.000.000 BUSD veya ≥ 25 BNB 0.0900% / 0.1000% 0.0675% / 0.0750%
Gate.io VIP1
60,000 USD / 20 GT ve  100 GT 0.185% / 0.139% 0.195% / 0.146 %

Son VIP seviyelerinde ise Binance borsasının Gate.io borsasına oranla neredeyse yarısında fazla komisyon indirimine sahip olduğunu görüntülüyoruz .

Tüm bu karşılaştırmalar ele alındığında Kazanan , Binance ! Lider kripto para borsası tüm kripto para borsaları arasında en düşük komisyon oranlarına sahiptir . 

Vadeli İşlemler Komisyon Oranları

Vadeli işlemler komisyon oranları aşağıda tablolarda yer almaktadır .

Binance Coin-M Vadeli İşlemler Alım Satımı

Seviye 30 Günlük Alım Satım Hacmi (BUSD) ve/veya BNB Bakiyesi Maker Taker
Düzenli Kullanıcı
< 15.000.000 BUSD veya ≥ 0 BNB 0.0100% 0.0500%
VIP 1
≥ 15.000.000 BUSD ve ≥ 25 BNB 0.0080% 0.0450%
VIP 2
≥ 50.000.000 BUSD ve ≥ 100 BNB 0.0050% 0.0400%
VIP 3
≥ 100.000.000 BUSD ve ≥ 250 BNB 0.0030% 0.0300%
VIP 4
≥ 600.000.000 BUSD ve ≥ 500 BNB 0.0000% 0.0250%
VIP 5
≥ 1.000.000.000 BUSD ve ≥ 1.000 BNB -0.0050% 0.0240%
VIP 6
≥ 2.500.000.000 BUSD ve ≥ 1.750 BNB -0.0060% 0.0240%
VIP 7
≥ 5.000.000.000 BUSD ve ≥ 3.000 BNB -0.0070% 0.0240%
VIP 8
≥ 12.500.000.000 BUSD ve ≥ 4.500 BNB -0.0080% 0.0240%
VIP 9
≥ 25.000.000.000 BUSD ve ≥ 5.500 BNB -0.0090% 0.0240%

Gate.io Vadeli İşlemler

Tüm komisyon oranlarında da lider konumda olan Binance , Gate.io borsasına oranla daha düşük komisyon oranlarına sahiptir .

Sadakat Ödülleri

Her iki borsanında VIP kullanıcıları için komisyon oranlarına yukarda yer alan tablolarda paylaştık . Fakat Binance borsası 9 VIP seviyesinde daha düşük komisyon oranları ile liderliğini korumaktadır .

Alım Satım Komisyon Promosyonları

Sıfır komisyonu kim sevmez ki . Borsalar belirli aralıklarla kripto varlıklar , ürün yada hizmetlerde komisyon promosyonlarına gitmektedir . Bu durum bazı borsalarda nadir görünse de Binance borsası yılın neredeyse her ayında bir ürün , hizmet yada kripto varlıkta belirli promosyonlara gitmektedir .

Binance Alım-Satım Komisyon Promosyonları

Sıfır komisyon olsa çok güzel olmaz mı ? Binance varsa neden olmasın ! Lider kripto para borsası dönemsel olarak kripto varlıklarda , sabit coinlerde ve diğer alım-satım hizmetlerinde sıfır komisyon kampanyaları ve promosyonları duyurmaktadır .

İşte bir örnek ;

Binance, Sıfır Alım Satım Komisyonu Promosyonunu Tüm USD Sabit Coin Çiftlerini de Kapsayacak Şekilde Genişletiyor !

 • Geçerli Çiftler : BUSD/DAI, BUSD/USDT, BUSD/VAI, SUSD/USDT, TUSD/BUSD, TUSD/USDT, USDC/BUSD, USDC/USDT, USDP/BUSD, USDP/USDT, USDT/DAI, UST/BUSD ve UST/USDT
Promosyon Dönemi: 21/02/2022 03:00 – 30/06/2022 03:00 (TSİ)
Kampanya detaylarını buradan daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz . Kampanyayı değerlendirmeyi unutmayın 🙂 Tabi ki bununla da sınırlı değil , Binance borsası yine farklı dönemlerde farklı ürün , hizmet ve kripto paralar için komisyon promosyonları sunmaktadır . Bu fırsatları kaçırmamak için Binance Duyuru kanallarını takip edin . (Makale sonunda mevcut)

Gate.io Alım-Satım Komisyon Promosyonları

Fakat Gate.io borsasında durum biraz farklı . Gate.io borsası komisyon promosyonlarına dair bir kampanya sunmamaktadır . Genelde yarışma tarzında komisyon promosyonları sunmaktadır . Genel bir kullanıcıyı kapsamamaktadır .

Kullanıcı Deneyimi (Mobil Uygulama , Web Sitesi , Dil Desteği)

Her şeyden önce bir veriyi sizlerle paylaşmak istiyorum . Daha sonra bu veriyi paylaşmamın nedenini daha iyi anlayacaksınız . Türkiye ‘de 2021 yılına oranla İngilizce konuşan seviyesi %17 civarında olarak bildiriliyor . Fakat bu seviyenin de belirli kısımları başlangıç seviyesinde olduğunu bildirmekte fayda var .

Gelelim asıl meseleye ! Kripto para ekosisteminde yer alan bir Türk olarak , önceliğim Türkçe ‘dir . Ve o platformda yer alan duyurular , ürünler , hizmetler , kampanyalar hakkında kendi dilimde bilgi almak önüme çıkan fırsatları değerlendirmeme olanak sağlayacaktır . Tüm bunlar ele alındığında Lider kripto para borsası hizmette sınır yok anlayışını gözler önüne seriyor . Şimdi aşağıya 2 borsasının web siteleri üzerinden resim ekledim .

Binance Ana Sayfası

Dil seçimi Türkçe yaptıktan sonra , Binance ana sayfası aşağıdaki görsel gibidir . Her bir Türk kullanıcı için en yüksek düzeyde Türkçe’leştirilmiştir . Yine mobil uygulama içinde aynı söylemim geçerlidir . Tüm menü paneller her bir Türk kullanıcının anlayabileceği ve açıklamalı şekildedir .

Binance Duyuru Sayfası

Web site üzerinden ve mobil uygulama üzerinden Güncel haberler , Yeni etkinlikler , Listeleme , Kaldırma , Bakım , Airdrop kısımları ile tamamen Türkçe bir içerik sizleri bekliyor .

Gate.io Ana Sayfası

Durun bir dakika ! Dakika 1 gol bir ! Web site üzerinden sağ üst kısımda yer alan dil seçeneğinden Türkçe seçtiğimiz zaman sizleri karşılayan ana sayfa ekranından görüntü aşağıda yer almaktadır . Fakat , bazı yerlerin Türkçe , bazı yerlerin ise İngilizce olması dil seçiminin çok bir fayda sağlamadığının göstergesidir .

gateio ana sayfası

Benim için en önemli şeylerden biride duyurular . Birde duyurular sayfasına bir göz atalım . Bazı kısımlar Türkçe olarak , bazı kısımlar ise yine İngilizce olarak kalmış durumda . Tarayıcı üzerinde çözülebilir fakat , uygulama üzerinde de aynı problemin olması Türk kullanıcılar açısında eksi bir yöndür . Çünkü çoğu Türk kullanıcı İngilizce gördüğü kampanya , duyuru , etkinlik gibi haberleri es geçebilir .

Daha detaylı bir şekilde ürün ve hizmetlere eriştiğiniz zaman Binance uygulamasının daha stabil ve akıcı olduğunu fark edeceksiniz .

Binance VS Gate.io (Sonuç)

Evet beyler , bayanlar toplanın . Tüm karşılaştırma içeriğini göz önüne aldığımız zaman , Binance ‘ın lider kripto para olmasında bir çok faktörün olduğunu görüyoruz . Türk bir kullanıcı olarak bir kripto platformundan her zaman beklentim en üst seviyedir .

Binance VS Gate.io Binance Gate.io
Spot Alım-Satım Komisyon Oranı Başlangıç Seviyesi (Yapıcı / Alıcı) 0.10%/0.10% 0.20% / 0.20%
Vadeli İşlemler 125X Kata Kadar 100x Kata Kadar
Dil Desteği ve Mobil Uygulama Web sürüm 37 Dil Desteği (Türkçe Mevcut)

Uygulama  30 Dil Desteği (Türkçe Mevcut)

Kullanıcı Dostu , Gelişmiş Ve Lite Sürüm Mevcut

Web sürüm 17 Dil Desteği (Türkçe Mevcut)

Uygulama 16 Dil Desteği (Türkçe Mevcut)

( Türkçe Dil Desteği Mevcut , fakat geliştirilmesi gerekiyor )

Müşteri Hizmetleri  8 Dil Telefon Desteği , 7/24 Saat Online Chat Desteği Çağrı desteği bulunmamaktadır .Online Chat 7/24
NFT Platformu Binance NFT (IGO Gizemli Kutu , Premium NFT Koleksiyonları , Nadir Seçkin NFT Ön Satışları Gateio NFT (temel ve başlangıç seviyesinde)
Fan Token Binance Fan Token Platformu ile daha fazla kazanın !  (13 Fan Token Listelemesi) Temel Fan Token listelemeleri mevcut . Fan Token alanı bulunmamaktadır .
Hacim Likidite Binance dünyanın en yüksek hacmine sahip olması nedeniyle yüksek likidite sunar .  

 

Gate.io , Binance borsasından çok daha düşük bir hacme sahiptir .

 

 

Para Yatırma ve Çekme
 • Kredi ve Banka kartları
 • Harici cüzdanlar
 • P2P ticareti
 • banka transferi
 • Nakit bakiyesi veya itibari para birimi; Kanada doları (CAD), Hindistan Rupisi (INR), Euro (EUR), ABD doları (USD) vb. 65 fiat para birimini kabul eder.
Kripto yatırma ve çekme işlemleri desteklemektedir . P2P dışında itibari para desteği yoktur .
 

Ürün ve Hizmetler

Al-Sat: Spot , Marjin , P2P ,  Vadeli İşlemler , Dönüştür , Müsabaka , Binance NFT , Binance Fan Token , Takas Farming , Hesap Makinesi

Kazan: Otomatik Yatırım , Likidite Farming , Birikim , Staking , Madencilik Havuzu , İkili Yatırım , BNB Kasası , Launchpad , Launchpool , PolkaDOT Açık Artırması , ETH 2.0 , Öde , Kripto Kredileri , Binance Kart

Haberler: Binance Akademi , Bilgi Merkezi , Blog , Sohbet Odası

Etkinlikler ve Ödüller : Referans , Ödül Merkezi , Ortaklık , Görev Merkezi , Hediye Kartı , Binance Canlı Yayın , Etkinlikler , Turnuva

Yardım : Sık sorulan sorular , Sohbet

Diğerleri : Oyla , API Yönetimi , Hotels , Pazar Yeri

Diğer Hizmetler : Binance Bağış , Binane İnfo , Binance Labs , Binance Research , Trust Wallet , BNB Chain ve tabiki BNB !

Al-Sat: Spot , Marjin , Kaldıraçlı İşlem , Flash Swap , Vadeli İşlem , Teslimat , Opsiyonlar , NFT , Startup
Finans : : HODL Et & Kazan , Yapılandırılmış Ürünler , Çift Yatırım , Periyodik Yatırım , Kripto Kredisi , Marj Borç Alma , Likidite Madencilik , Ödünç Verme , Bulut Madenciliği , Slot Müzayedeleri , Alım Satım Kopyalama
Haber : Gönderiler , Canlı Yayın , Sohbet Odası , Haberler , Gate Blog , Gate Podcast
Hizmetler : Duyurular , Takvim , Listeleme , Gate Grants , Developers(API) , VIP indirimi
Yardım : Yardım Merkezi , kriptopedia , Bitcoin Yarılanma , Coin Listesi , Doğrulama Araştırması , Hızlı haber

Diğer Karşılaştırma Makalemizi İncelemeyi Unutmayın : Binance Ve Kraken Alım Satım Komisyonları

Şimdi Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsasına Katılmanın Tam Zamanı ! Bir Binance.com hesabına kaydolarak veya Binance kripto alım satım uygulamasını indirerek başlayın . Ardından, hesabınızı doğrulayın . Hesabınızı doğruladıktan sonra, Binance’te nakit kullanarak kripto para satın almanın üç ana yolu vardır: Banka havalesikart kanalları veya e-cüzdan seçenekleriyle Binance’den nakit para ile kripto satın alabilirsiniz. 

Binance Haber , Duyuru , Etkinliklerinden Haberdar Ol !
Binance Twitter
Binance Telegram

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.