Kriptonun Öncü İsmi Changpeng Zhao ( CZ ) Kimdir ?

cz kimdir
Abone Ol 

Öncelikle makale başlığında yazan ismi telaffuz etmede zorlandığınızın farkındayım . Çince bir isim olan Changpeng Zhao , ( Çanpın Çağ ) diye telaffuz edilmektedir . Genelde , sosyal medya , haberlerde CZ olarak anılmaktadır . Gelelim asıl meseleye , kripto para sektörünün öncü ismi olarak bilinen Changpeng Zhao CZ Kimdir ? Changpeng Zhao ( CZ ) Nereli ? Changpeng Zhao ( CZ ) Serveti !

Changpeng Zhao ( CZ ) Kimdir ?

Kripto para sektöründe yer alan her bir kullanıcının Binance borsasını kullandığına yada duyduğuna eminim . Eğer Binance borsası hakkında bir bilginiz yok ise , kısaca Binance Dünyanın en çok tercih edilen , en yüksek işlem hacmine sahip , en büyük kripto para borsasıdır . Buradaki en kelimesi Binance için daha fazla uzayabilir . Binance ayrıca , NFT , Fan Token , Staking , Mining , Marjin işlem gibi çeşitli alanlarda ve iş modellerindede öncüdür . Binance borsası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz , buradan makalemizi okuyabilir ve kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz . Evet tahmin ettiğiniz gibi , Bay CZ Binance borsasının kurucusu ve CEO’sudur . Hayatına değinmeden önce öyle Binance kurmuş bir anda parlamış gibi düşüncelerden vazgeçin . Çünkü Bay Zhao ‘nun Binance’dan öncede kripto paralar ve blockhain hakkında muazzam işleri bulunuyor .

Changpeng Zhao yani CZ , 10 Eylül 1977’de Çin’in Jiangsu eyaletinde dünyaya geldi . Jiangsu  , Çin’in önde gelen elektronik üretim eyaletlerinden biridir . CZ 12 yaşında iken , ailesi ile birlikte Kanada’da Vancouver’a taşındılar .  Gençlik yıllarında McDonald’s da dahil olmak üzere , bir dizi hizmet kolunda çalıştı ve kendini geliştirdi . Aklınızda ki düşünceyi biliyorum , McDonald’s ‘a çalıştı ve buralara geldi . Sakin olun , İnsan kişisel gelişimi için ve yaşadığı maddi manevi ortam yüzünden çeşitli iş kollarında çalışabilmektedir . 

cz serveti

Üniversite eğitimini bilgisayar alanda uzman bir hale geldiği Kanada’da yer alan McGill Üniversitesinde tamamladı . Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra bay CZ , Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nın taşeron firmasında çalışarak ticari siparişleri eşleştirmek için yazılım geliştiren bir staj almıştır . Buradan ayrıldıktan sonra ,  Bloomberg Tradebook’ta  vadeli işlem geliştiricisi olarak dört yıl boyunca tam zamanlı çalıştı .

Önerilen Makaleler

Adım adım Binance ‘a yaklaşıyoruz ! CZ , 2005 yılında Şangay’a taşındı . Burada Fusion Systems’ı  kurdu . Fusion System Borkerlar için , en hızlı ticaret sistemleri sunmaktaydı . 2013 yılından itibaren çeşitli kripto para projelerinde yer aldı ve çalıştı . Bu sırada ayrıca OKCoin’in CTO’su  olarak görev yaptı .

Yıl 2017’ye geldiğinde CZ , Dünyanın en büyük kripto para borsası olacak Binance’ın temelleri için OK Coin ‘den ayrıldı . İnanılır gibi değil evet ama doğru ! Binance sadece 1 yıl içerisinde dünyanın en büyük borsası ve en çok tercih edilen kripto para borsası haline geldi . Ve yaklaşık 4 yıldır birinciliği kimseye kaptırmadı ! Bay CZ 2018 yılında en zengin kripto milyarderleri arasında 3. sıraya yerleşti . Diğer merak ettiğiniz konu ise altta !

Changpeng Zhao ( CZ ) Serveti !

Uzun süredir merak edilen konulardan biri , CZ’nin serveti ne kadar sorusu ? Binance borsasının kurucusu ve CEO’su olan Zhao , Ocak 2022 tarihi itibari ile Dünyanın en zengin 11. İş İnsanı konumuna geldi . Servetinin ise 96 Milyar Dolar civarında olduğu belirtilmektedir . Son söz olarak , bu kadar güzel bir platform kurduğu için CZ’ye teşekkürler !!!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.