Ana SayfaKripto Para HaberleriGizemli Kutu Nedir ve Binance NFT Pazarında Nasıl Gizemli Kutu Alınır, Satılır...

Gizemli Kutu Nedir ve Binance NFT Pazarında Nasıl Gizemli Kutu Alınır, Satılır ve Açılır?

spot_img

Daha önce hiç hediye paketi aldınız mı ? Cevabınız evet ise , hediye paketini aldığınız anda aklınızda geçen tüm olasılıkları tahmin edebiliyorum . Aklınızda ki ilk soru ise , acaba içinde ne var ? Çok heyecan verici değil mi ! Peki bu heyecanı Binance NFT platformunda yaşamaya ne dersiniz ! Bu sefer durum biraz farklı , kendi hediye paketinizi kendiniz seçeceksiniz , ve bazı olasılıklar sizleri bekliyor olacak . Karşınızda Binance NFT tarafından sunulan , Gizemli kutular !

Gizemli Kutu Nedir?

Gizemli Kutu , Binance NFT tarafından kullanıcılara sunulan , içerisinde belirli nadirlik seviyelerinde NFT’ler barındıran eşsiz NFT koleksiyonlarıdır . Gizemli Kutu koleksiyonları Binance NFT ile ön satışa sunulmaktadır . İçinde projeye bağlı olarak hangi NFT’lerin yer aldığını görebilirsiniz . Fakat yer alan bu NFT’ler belirli nadirlik seviyelerine sahiptir . Bu sayede Gizemli Kutunuzdan çıkan NFT ‘nin değerini daha kolay anlamanız mümkündür .

Dünyanın en büyük Kripto Para , Fan Token , NFT borsasında avantajlar , ödüller ve fazlası için şimdi kaydolun ! Buradan kaydolun avantajlar dünyasına katılın ! 

Gizemli Kutular Hakkında

 • Gizemli Kutu, yalnızca kutuyu açtığınızda ortaya çıkan sürpriz bir NFT içerir.
 • Bulabileceğiniz dört çeşit NFT vardır: Çok Çok Nadir (SSR), Çok Nadir (SR), Nadir (R) ve Normal (N).
 •  Gizemli kutu, özel bir rastgele ürün içeren bir kutudur. Alıcılar, açmadan içeriğini bilemeyecekleri bu kutulara belirli bir fiyat ödemeyi kabul eder.
 • Bir kişinin, içinden ne çıkacağını bilmeden neden böyle bir ürünü satın almak isteyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Özel ya da nadir bir ürüne düşük bir fiyat karşılığında ulaşma ihtimali oldukça heyecan vericidir. Beklenti ve merak, her yaştan alıcıyı cezbeder.

gizemli kutu açma

 • Gizemli kutuları, muhtemelen çocukken çok sevdiğiniz sürpriz yumurtaların ileri bir seviyesi olarak da düşünebilirsiniz. Bu çikolatadan yumurtaların içindeki plastik kaptan bir oyuncak yada başka bir sürpriz çıkar. Yumurtayı açmadan, içinden ne çıkacağını bilmeniz mümkün değildir. Oyuncak hoşunuza gidebilir ya da gitmeyebilir, fakat herkesi asıl heyecanlandıran sürpriz unsurudur. Gizemli kutular da benzer şekilde işler. Tek fark lezzetli bir çikolata kaplaması yoktur ve kutular genellikle sınırlı sayıdadır.
 • NFT gizemli kutuları, sanat eserinden daha fazlasını içerir. Axie Infinity, DeHero ve MetaMon gibi bazı blockchain oyunları, gizemli kutularla oyuncularına nadir oyun içi eşyalar verir. Bu nadir NFT varlıkları karakterler, sanal araziler, karakter görünümleri ya da diğer koleksiyonluklar olabilir .

Binance NFT’de Bir Gizemli Kutu Nasıl Satın Alınır? Video Rehber

Acaba hangi nadirlikte NFT çıkacak ! Binance NFT platformunda Gizemli Kutu almak için doğrulanmış bir Binance hesabınız olması gerekir . Binance NFT platformunda 3 kripto varlığın ticaretine izin verilir , bunlar BNB , BUSD ve Ethereum .  Aşağıda yer alan videoda Gizemli Kutu satın alınmasına dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz .

Bir Gizemli Kutu satın almak isterseniz, daha fazla bilgi için Gizemli Kutu sayfasına gidin. Şimdi Gizemli Kutu Pazar Yerini Keşfedin !

NFT Gizemli Kutu Açık Artırması

 • Satın almak istediğiniz NFT gizemli kutusu müzayede satışındaysa bir teklif vermeniz gerekir. Müzayedenin sonunda en yüksek teklifi vermiş olan kişi kutuyu satın alır. Müzayedenin ne zaman sona ereceğini teklif fiyatının yanında görebilirsiniz.
 • Teklif vermek için [Teklif Ver] ögesine tıklayın. Bazı durumlarda bir [Satış fiyatı] da görebilirsiniz. Bu da gizemli kutuyu anında satın almak için bu fiyatı ödeyebileceğiniz anlamına gelir.
 • Şimdi, teklifinizi verebilirsiniz. Teklifiniz, bir önceki tekliften en az belirtilen minimum arttırma tutarı kadar yüksek olmalıdır.
 • Teklifinizi girdikten sonra onaylamak için [Teklif Ver] tuşuna tıklayın.

Sabit Fiyat

 • Her kutu için sabit bir fiyat ve değiştirilebilir bir miktar göreceksiniz. Gizemli Kutunun satış fiyatı sabittir, dolayısıyla tek yapmanız gereken satın alacağınız kutu adedini seçmektir.
 • Ürünün açıklamasında, alabileceğiniz farklı NFT’lerin olasılıklarını da görebilirsiniz. Mevcut NFT sayısı ve Gizemli Kutudan çıkma ihtimalleri hakkındaki bilgileri de burada bulabilirsiniz.
 • Satın almak istediğiniz Gizemli Kutu sayısını seçin ve [Satın Al] tuşuna tıklayın.
 • Satın alma işleminizin detaylarını onaylamanızı isteyen bir [Emir Bilgileri] penceresi açılacaktır. İşlem içinize sindiğinde [Onayla] tuşuna tıklayın.

Gizemli Kutunuzu satın aldıktan sonra, hemen açmayı ya da koleksiyonunuza eklemeyi seçebilirsiniz. Gizemli Kutuların iade edilemediğini lütfen dikkate alınız.

2 Seçeneğiniz Vardır

Gizemli kutuyu satın aldıktan sonra hemen açmanız gerekmez. Gizemli kutuyu istediğiniz zaman açabilirsiniz veya kutuyu hiç açmadan da satabilirsiniz. (Tercihinize göre, Gizemli Kutuyu Pazar Yerinde satabilir veya kutuyu açarak içindeki NFT’yi satabilirsiniz.)

Gizemli Kutumu Nasıl Açarım? Video Rehber

Biraz heyecan biraz şans ! Daha önceki videolarımızda siz değerli kullanıcılarımıza Gizemli Kutunun nasıl satın alındığına dair bir rehber hazırlamıştık . Bu videomuzda , satın aldığımız gizemli kutuyu açacağız . Satın aldığınız gizemli kutuyu açmak için video rehberimizi izleyebilirsiniz .

 • 1. Adım: Sırasıyla [Kullanıcı Merkezi][Varlıklar][Gizemli Kutular][Koleksiyonlar] seçeneklerine gidin. Ardından da açmak istediğiniz Gizemli Kutuya tıklayın.
 • 2. Adım: Gizemli Kutu ürün sayfasına yönlendirileceksiniz. [Açmak için Tıklayın] seçeneğine ve ardından [Kutuyu aç] seçeneğine tıklayın.
 • 3. Adım: Artık Gizemli Kutunuzdan çıkan NFT’yi görebilirsiniz. NFT’yi Gizemli Kutu koleksiyonunuzda bulabilirsiniz.

Binance NFT’de Bir Gizemli Kutu Nasıl Satılır? Video Rehber

NFT gizemli kutularını açmadan satabilir ya da kutulardan çıkan NFT’leri Binance NFT Pazarı‘nda satmayı tercih edebilirsiniz. Aşağıda yer alan videoyu izleyerek bir Gizemli Kutunun satışa çıkarılmasına dair bilgi sahibi olabilirsiniz .

 • Ürün sayfasındaki [NFT’yi Listele] tuşuna tıklayın.
 • Listeleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Açık artırma satışı için [En Yüksek Teklif] ögesine tıklayın. Listelemeniz için başlangıç fiyatını [Minimum Teklif] alanına girebilirsiniz. Doğrudan alımlar için bir [Satış Fiyatı] da ekleyebilirsiniz. Teklif almadan anında satmak isterseniz [Fiyat Belirle] seçeneğine tıklayın.
 • Bunun ardından, NFT’yi ne kadara satmak istediğinizi seçebileceğiniz [Fiyat] alanını göreceksiniz. Ödemeyi ETH, BNB ya da BUSD cinsinden almayı seçebilirsiniz.
 • Ardından, satışınız için bir bitiş tarihi seçin. Bu tarih, listeleme anından 12 saat ila 7 gün sonrası olabilir. Listelemenizin koşullarından memnunsanız [Gönder] tuşuna tıklayın.

Gizemli Kutudan Çıkan NFT’nin Değerini Nasıl Anlayacağım !

Bir gizemli kutu satın aldınız ve onu açmak istediniz , gizemli kutunun içinde seçtiğiniz koleksiyona göre belirli nadirlik seviyelerinden biri çıkması gerekiyor. Bir NFT’yi koleksiyonunuza katmak yerine gizemli kutudan çıkan NFT ‘ninizi satmak istediğinizi varsayalım . Açtığınız NFT’ye değer biçmek adına Binance nadirlik seviyelerinden yararlanabilirsiniz .

gizemli kutu açma

Binance NFT’lerin değerinin tam anlaşılabilmesi için sınırlı sayıda nadirlikte NFT satışları gerçekleştirmektedir . Örnek vermek gerekirse , yukarıdaki görselde yer alan Mike Tyson Gizemli kutusu 14.500 Adet sınırlı olarak 88 BUSD fiyatından satışa sunulmuştur . Makalenin üst kısmında da belirttiğimiz gibi , bir gizemli kutuyu açmak zorunda değilsiniz . İsterseniz açmadan da satabilirsiniz . Gizemli kutu ön satışları çok fazla talep gördüğü için çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır . Bu yüzden ön satıştan aldığınız gizemli kutuları satın alma fiyatından daha yüksek seviyelerde satışa çıkarabilirsiniz .

Örnek görselde satın alınan gizemli kutuyu açtıktan sonra , 4 seviye nadirlikte bir NFT sizi bekliyor olacak . Koleksiyoner olmadığınızı varsayalım ve çıkan NFT ‘yi satmak istiyorsunuz . Gizemli kutunun içinden Mike Tyson Diamond adlı SSR nadirliğinde NFT’nin çıkma ihtimali sadece 0.23% oranındadır . Bu nadirlik seviyesinde bir NFT çıkarmak bu koleksiyonun çok az sayıda ve nadir olduğunun göstergesidir . SSR nadirliğinde bir NFT elde ettiğiniz zaman bunun geçerli koleksiyon içinde en değerli NFT olduğunu unutmayın .

NFT’ninize değer biçerken , satın alma fiyatı , nadirlik seviyesi ve ikincil piyasa değeri araştırması yapmayı unutmayınız . Bu sayede doğru NFT’ninize doğru fiyatı biçebilirsiniz .

Binance NFT Rehberi

Sonuç !

Binance borsası dünya üzerinde en çok kullanılan ve en çok tercih edilen Kripto Para , Fan Token , NFT ve benzersiz ürünlerin bulunduğu platformdur . Binance NFT pazarında işlem yapmak kolaylıkla beraber avantajları da yanında getirmektedir . İşte Binance NFT ‘yi kullanmanız için bazı sebepler ;

 • Kullanımı Kolay (Yeni kullanıcı dostu)
 • Güvenlik
 • Yüksek Standartlı Projeler
 • En Düşük Komisyonlar
 • Endüstri Lideri Likidite ve Hacim
 • ETH ve BSC Ağlarından Kolay Yatırma İşlemleri

Gizemli kutudan SSR nadirliğinde NFT çıkarmanız dileğimizle !

[table id=54 /]

[table id=50 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar