Ana SayfaKripto Para HaberleriBinance Staking Nedir ? Binance DeFi Staking Nedir ?

Binance Staking Nedir ? Binance DeFi Staking Nedir ?

spot_img

En büyük avantajlar , en yüksek kazançlar tabi ki Dünyanın en büyük borsası Binance ‘da ! Peki Binance borsasında yer alan , Binance Kilitli Staking Ve DeFi Staking Nedir ? Binance Esnek Staking Nedir ?

Staking , bir kripto para biriminin belirli bir kazanç karşılığında kilitlenme durumudur . Staking işleminde kullanıcılar fonlarını transfer edemez , ticaret işlemi yapamaz . Stake süresi boyunca , kilitli kripto para birimi üzerinde herhangi bir işlem yapılamaz . Tabi ki Staking çoğu platformlarda mevcuttur . Fakat dünyanın en büyük borsasında benzersiz avantajlar ve kazançlar sizleri beklemektedir . Eğer hala Binance borsasında bir kaydınız bulunmuyorsa Bilgi Kripto okurlarına özel Ömür Boyu %20 Komisyon İndirimimiz ile BURADAN kaydınızı başlatabilirsiniz .

Binance Staking Nedir ?

Binance Staking , kullanıcıların kripto para birimlerini çeşitli yöntemler ile kilitleyerek pasif kazanç elde etmesine imkan veren bir sistemdir . Binance kullanıcılar için 3 farklı staking yöntemi sunar . Bunlar  ; Locked Staking (Kilitli Staking), DeFi Staking ve Flexible Staking (Esnek Staking) ‘dir . 

Binance Locked Staking ( Kilitli Staking ) Nedir ?

Locked Staking , Türkçe karşılığı ile Kilitli Staking olarak geçmektedir . Adından da anlayacağınız üzere , kripto varlıklarınızı belirli bir dönem için kilitleyerek pasif gelir elde etmenize imkan sağlar . Kilitli staking boyunca , varlıklarınızı , al-sat ve çekme gibi işlemler için kullanamazsınız . Ayrıca en çok getiriye sahip kilitleme yöntemidir .

binance kiltli staking nedir

1 ile 90 Gün arasında kilitleme seçenekleri mevcuttur . Kripto varlıklarınızı kilitli stake etmek için ;

  • Binance borsasına web yada uygulama üzerinden giriş yapın .
  • Web sürümler için üst sekmede yer alan , Kazan kısmında Kilitli Stake kısmını seçin .
  • Mobil sürümlerde , ana ekranda Daha Fazla yazısına tıklayın . Kazan kısmında yer alan  Staking kısmını seçin .
  • Açılan pencereden , Kilitli staking seçin . Coin Seç Ara kısmında mevcut coinleri arayabilir ve stake işlemini başlatabilirsiniz .

Önerilen Makaleler

Binance Flexible Staking (Esnek Staking) Nedir ?

Flexible Staking Türkçe karşılığı ile esnek stake yöntemidir . Esnek stake , kilitli stake yönteminden farklı olarak , istediğiniz zaman stake işleminizi bozdurup , al-sat çekme işlemlerine izin vermektedir . Kazancı kilitli staking’e göre düşüktür .

Binance DeFi Staking Nedir ?

DeFi , herkesin kullanımına açık olan ve merkezi bir otorite olmadan faaliyet gösteren açık kaynaklı, izne dayalı olmayan ve şeffaf bir finansal hizmet ekosistemi yaratmayı amaçlayan akımı tanımlayabilir. Kullanıcılar varlıklarının tüm kontrolünü kendi ellerinde tutar ve ekosistemle eşler arası (P2P), merkezi olmayan uygulamalar (dapp’ler) aracılığıyla etkileşim kurmaktadır.

Bu yapı üzerinde staking işlemi yapılan  varlıklara ise DeFi Staking denir. Bu yöntemde üzerinde hem esnek hem de kilitli staking ürünleri mevcuttur. Ayrıca kazanç bakımında kilitli ve esnek stake yöntemlerinde daha üstündür ve yüksek kazançlara sahiptir .

binance defi staking

Fakat DeFi Staking işlemi bazı risklere sahiptir . Bir  ağ üzerinde yaşanabilecek kod hataları veya güvenlik açıkları nedeniyle oluşabilecek saldırılara karşı bir takım riskler taşımaktadır . Binance, en güvenilir projeleri seçmeye çaba harcar fakat olası ortaya çıkabilecek kayıplar için herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir . 

Ödemeler tüm stake modelleri için seçilen periyot aralığında hesaplanır ve süre sonunda hesabınıza yansıtılmaktadır . 

  • Binance borsasına web yada uygulama üzerinden giriş yapın .
  • Web sürümler için üst sekmede yer alan , Kazan kısmında DeFi Stake kısmını seçin .
  • Mobil sürümlerde , ana ekranda Daha Fazla yazısına tıklayın . Kazan kısmında yer alan DeFi Staking kısmını seçin .
  • Açılan pencereden , Kilitli staking seçin . Coin Seç Ara kısmında mevcut coinleri arayabilir ve stake işlemini başlatabilirsiniz .

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar