Binance P2P Nedir ? Binance P2P İle Nasıl Kripto Alınır ?

Binance P2P ile çok kolay bir şekilde kripto alabileceğinizi biliyor musunuz ? Yaklaşık 4 yıl önce Binance ürünü olarak kullanıcılara sunulan P2P , kriptoya kolay erişimin yanı sıra güven içerisinde itibari para ile kripto para alım-satım imkanı sunmaktadır . Peki detaylı olarak , Binance P2P Nedir ? Binance P2P İle Nasıl Kripto Alınır ?

Binance P2P Nedir ?

Binance P2P ( eşler arası ) alım satımda , kullanıcı karşı taraf ile doğrudan muhatap olmaktadır .  Binance P2P basit bir anlatım ile , itibari paranız ile ( TL , USD , EURO vb. ) kripto para almanıza olanak sağlayan gelişmiş Binance ticaret ürünüdür . Burada bilmeniz gereken en önemli durum , alıcılar ve satıcılar kişiler tarafından oluşmaktadır . P2P sayfasına girdiğinizde çeşitli teklifleri görüntüleyeceksiniz . Bu tekliflerin hiçbiri Binance tarafından sunulmadığını belirtmek istiyorum . Burada verilen teklifler kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır .

Binance P2P hizmetinden yararlanmak için , Binance KYC doğrulamanızı tamamlamış olmanız gerekmektedir . Binance platformu çoklu ürünleri ile , kripto para dünyasının en büyük ve en güvenilir platformudur . Eğer Dünyanın en büyük kripto para borsasına hala kayıt olmadıysanız , aşağıdaki link üzerinden kaydınızı başlatabilir ve Ömür Boyu %20 Komisyon İndiriminden yararlanabilirsiniz . Şimdi Binance’lı olmanın tam zamanı !

Binance Kayıt Linki : https://accounts.binance.com/tr/register?ref=YW1EF2U8

P2P alım-satımında , İtibari para-varlık takasını çevrimdışı yapar ve işlemi çevrimiçi onaylanmaktadır . Çevrimdışı itibari para-varlık takası her iki tarafça onaylandıktan sonra, dijital varlık alıcıya gönderilmek üzere serbest bırakılır. Tam bu noktada Binance P2P platformu, alıcıların ve satıcıların tekliflerini yayınlamaları için bir platform sağlayarak alım satımın kolaylaştırıcısı olarak hizmet eder. Aynı zamanda çevrimiçi dijital varlık için emanet hizmetleri de alım satımın gerçekleşmesi sırasında dijital varlıkların güvence altına alınmasını ve zamanında teslim edilmesini sağlamaktadır .

 

Binance P2P platformu , 70’den fazla yerel para birimi ile beraber BNB, BUSD, USDT , BTC, ETH,  DAI , ADA ve SHIB  ‘den oluşan 8 kripto para biriminin alım ve satımını profesyonel düzeyde desteklemektedir .

Binance P2P İle Nasıl Kripto Alınır ?

Binance P2P ‘de alım – satım yapmadan önce KYC doğrulamasını tamamlamış olmanız gerekiyor . Binance ürünlerini kullanmanız için tüm kişisel verilerinizi doğrulamanız gerekmektedir . Yine P2P’de alım-satım yapabilmeniz için , hesap doğrulama işleminin yanı sıra , SMS doğrulamasını ve en az bir 2FA doğrulama türünü (E-posta, Binance/Google Authenticator veya Güvenlik Anahtarı tamamlamanız gerekmektedir . 

Web sürüm

 • Binance web sitesine , kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın . Açılan ana sayfada ,Kripto Al kısmından P2P Alım Satım sekmesine tıklayın .

binance p2p nedir

 • Seçili bir alım yapabilmek için öncelikle bir ödeme yöntemi eklemeniz gerekmektedir . Açılan P2P sayfasından  [Daha Fazla ] – [Ödeme Yöntemleri] seçenekleriyle devam edin.

 

 • Ödeme yöntemlerini ekledikten sonra , seçiminize göre Binance P2P ‘de kripto para varlığı , itibarı para , ödeme yöntemi seçerek filtrelemeler yapabilir ve işleminizi kolaylaştırabilirsiniz .

 1. Alım yapmak istediğiniz kripto para birimini seçin . 
 2. Almak istediğiniz tutar miktarını belirtin . 
 3. Ödeme yapmak istediğiniz İtibari Para birimini seçin . 
 4. Tüm ödeme yöntemlerinden bir ödeme yöntemi seçin . 
 • Tüm bu işlemlerden sonra , filtreleme ile talep ettiğiniz ödeme yöntemini ve şeklini kolay bir şekilde bulabilirsiniz . Sırada yapmanız gereken bir pazar yerindeki tüm mevcut teklifler arasından seçim yapmak .

binance p2p alım nasıl yapılır

 • Bunun ardından kriptonuzu almak için bir emir oluşturun ve satıcıya tercih ettiği ödeme yöntemleriyle ödemenizi yapın. Son olarak da itibari para transferi işlemini tamamlayıp ödemenizi Binance P2P’de onaylamanızın ardından satıcıdan kriptonuzu alın.

Mobil Uygulama

 • Dünyanın en büyük kripto para uygulaması Binance ‘ı açın ! Eğer hala bir Binance hesabınız yoksa , Buraya Tıklayarak , Dünyanın en büyük kripto para borsasına şimdi kaydolun . Kayıt işlemini tamamladıktan sonra , P2P alım-satım yapabilmek için hesap doğrulama işleminin yanı sıra , SMS doğrulamasını ve en az bir 2FA doğrulama türünü (E-posta, Binance/Google Authenticator veya Güvenlik Anahtarı tamamlamanız gerekmektedir . 
 • Binance uygulamasını açın . Ana sayfa üzerinden , “P2P Alım Satımları” sekmesine  tıklayın . Ardından üst kısımdan “P2P” seçeneğini seçin.

binance p2p alım

 • Açılan P2P sayfasında , sağ üst kısımda yer alan itibari seçimi yapabilirsiniz . Al seçeneğini tıkladıktan sonra , Tutar ve Ödeme Yöntemlerini filtreleyebilirsiniz . Tüm bu seçeneklerin ardından , örneğin BUSD alımı yapmak istiyorsunuz . Üst kısımdan BUSD seçimi yapın . Ardından açılan ilanlardan bir ilan seçin ve Alım yazısına tıklayın .

 • Tüm seçimlerden sonra , satın almak istediğiniz miktarı sizden istenilen kısma girin, bir ödeme yöntemi seçin ve BUSD Al yada Komisyonsuz Al seçeneğine tıklayın.

binance p2p nasıl kullanılır

 

 • Parayı, talep edilen ödeme süresi içinde satıcının belirttiği ödeme bilgileri esasında doğrudan satıcıya gönderin ve ardından “Transfer edildi, ileri” seçeneğine tıklayın. “Onayla” tuşuna tıklayarak ödemenizi onaylayın.
Önemli Not: Binance’te ödeme yönteminin belirlenmesi, “Transfer edildi, ileri” seçeneğine tıklayınca ödemenin doğrudan satıcının hesabına gideceği anlamına gelmez. Ödemeyi doğrudan satıcının banka hesabına veya satıcının sunduğu ödeme bilgileri esasında başka bir üçüncü taraf ödeme platformuna göndererek tamamlamanız gerekmektedir.
Herhangi bir ödeme yapmadan lütfen “Onayla” tuşuna tıklamayın. Bu, P2P Kullanıcı İşlemleri Politikasına aykırıdır.
 • İşemlerden sonra durum “Serbest bırakılacak” olacaktır. Satıcının kripto paraları serbest bıraktığında işlem tamamlanacaktır. Dijital varlıkları Spot Cüzdanınıza transfer etmek için “Spot Cüzdanına Transfer Et“e tıklayabilirsiniz.

Satın aldığınız kripto varlığı cüzdanınızda kontrol etmeyi ihmal etmeyin . Transfer edildi , İleri seçeneğine tıkladıktan sonra , 10 dakika içerisinde kripto varlığınız cüzdanınıza yansımazsa Telefon” veya “Sohbet” simgesine tıklayarak satıcı ile iletişime geçebilirsiniz . Veya “İtiraz et” seçeneğine tıklayabilir ve nedenini seçebilirsiniz. Müşteri destek ekibimiz, emrin işlenmesi konusunda size yardım edecektir. Herhangi bir sorun ve yardım için Binance Destek ekibine yazmaktan çekinmeyin . 

Binance Haber , Duyuru , Etkinliklerinden Haberdar Ol !

Binance Telegram
Binance Twitter