Ana SayfaAltcoin HaberleriUniswap Coin Yorum , Analiz , Fiyat Tahmini 2022 , 2023 ,...

Uniswap Coin Yorum , Analiz , Fiyat Tahmini 2022 , 2023 , 2024 , 2025

spot_img

Popüler kripto varlıklar arasında yer alan Uniswap Nedir ? Uniswap Coin Yorum , Analiz , Fiyat Tahmini 2022 , 2023 , 2024 , 2025

Uniswap Coin Nedir ?

Uniswap, ERC-20 belirteçlerinin gözetimsiz ticaretini sunan Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir değişim protokolüdür . İlk versiyonu (Uniswap v1) Kasım 2018’den beri (DevCon 4’te piyasaya sürülmektedir), ikinci versiyonu (Uniswap v2) Mayıs 2020’de piyasaya sürülmektedir.

Uniswap’ta kullanıcılar, herhangi bir merkezi aracıya güvenmeden token takas edebilir , ücret kazanmak için bir havuza token ekleyebilir veya bir token listeleyebilir . Tüm etkileşimler doğrudan zincir üzerinde yapıldığından ve dolayısıyla gaz ücretlerine mal olduğundan, Uniswap, Ethereum kamu ağında en önemli gaz katkısı haline geldi ve yazının yazıldığı tarih itibariyle en yaygın kullanılan merkezi olmayan uygulama haline geldi.

Uniswap, Automated Market Maker (AMM) adı verilen benzersiz bir sistem üzerine kurulmuştur. Özünde likidite, iki ERC-20 tokeninden oluşan havuzlar tarafından yaratılır. Likidite sağlanması için bir ödül olarak, taraflar (Likidite Sağlayıcılar veya LP’ler), bireyler token takas ettiğinde ortaya çıkan takas ücretlerini tahsil eder. Uniswap v2’de takas ücretleri, işlem gören miktarın %0,30’u olarak belirlenir . Tahsil edilen ücretler havuz rezervine tahsis edilir. Protokol anahtarı açıldığında, UNI sahipleri her takasın %0,05’ini toplayacak , LP’lerin ödülü ise % 0,25’e düşecek .

İlk AMM olmamasına rağmen, Uniswap, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı protokollerinin büyümesini yaygınlaştırdı ve büyük ölçüde denetlenmiş açık kaynak sözleşmelerine dayanan SushiSwap gibi rakip protokollerin oluşturulmasına yol açtı.

Ethereum Classic
Veriler
Dolaşan Arz
689.650.074 UNI
Toplam Arz
1.000.000.000 UNI
Maksimum Arz 
1.000.000.000 UNI
Çıkış Tarihi
2018
ATH / ATL
$44.97 / $0.419

Uniswap Nereden Alınır ?

Uniswap alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle söz konusu borsalara kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer hala kaydınız yoksa buradan Kayıt yaparak dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance ‘ dan kolayca alım-satım yapabilirsiniz!

Uniswap Fiyat !

Uniswap fiyat bilgisine anlık olarak Bilgi Kripto web sitesi üzerinden erişebilirsiniz . Ayrıca , UNI Fiyat , Analiz , Yorum , Grafik , Hesap Makinesi , Piyasa Değeri ve daha fazlasına Buradan ulaşabilirsiniz ! 1 UNI ne kadar ? UNI Kaç TL ?

[ccpw id=”18406″]

Uniswap Canlı Grafik

Bilgi Kripto sitesinde anlık olarak tüm kripto birimlerin ve coinlerin grafik , fiyat , yorum ve geçmiş verilerine Buradan ulaşabilirsiniz . Uniswap canlı grafik !

[ccpw id=”18407″]

Uniswap Coin Yorum Ve Geleceği

Tüm kripto varlıklar arasında ilk 30 içerisinde yer alan Uniswap , Mayıs 2021 tarihinde en yüksek fiyat seviyesi olan $44.97 ‘ı gördü . Makale tarihiyle ATH seviyesinden 78.37% oranında düşüş yaşayan Uniswap , Hodl’cular için kar bırakmış olarak görünüyor . En düşük fiyat seviyesi olan $0.419 ‘dan 2221.87% oranında büyüme sağlamıştır .Kripto para yatırımlarında paranızın tamamını yada büyük bir bölümünü kaybedeceğinizi sakın unutmayın .

Dünyada yer alan olumlu ve olumsuz haberler kripto paraları çok ciddi şekilde etkileyebilir . Bunu özetlemek gerekirse herhangi bir kripto para birimi 100x 1000x hatta 10.000x bile artabilir ve tam bu artış seviyelerinden de daha fazla düşebilir .

Bu durum yüzünden kripto varlıklar için analiz , inceleme , teknik detaylar geçersiz kalabilir . Herhangi bir kripto varlığa yatırım yapmadan önce detaylı bir şekilde araştırmalı ve kararı kendiniz vermelisiniz . Uniswap Coin yorum ve buradaki bilgiler kullanıcı bilgilendirme amaçlı olarak toplanmaktadır . Herhangi bir yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

Uniswap Fiyat Tahmini 2022 , 2023 , 2024 , 2025

Aşağıda, popüler tahmin platformlarından Uniswap için fiyat tahminlerini topladık. Aşağıda yer alan UNI fiyat yorum tahminleri , kullanıcı bilgilendirme amaçlı olarak toplanmaktadır . Herhangi bir yatırım tavsiyesi kapsamında değildir . İşte uzman analist ve sitelerden toplanan tahminler 

Uniswap Fiyat Tahmini 2022

2022’nin geri kalanı için Uniswap fiyat tahminlerine gelince, farklı görüşler var. TradingBeast, 9.62905$’a doğru bir düşüş bekliyor ve WalletInvestor yıl sonuna kadar ~1.254$ ile yankılanıyor. Örneğin, PricePrediction.net’ten diğer uzmanlar, Aralık ayında 13.02$’ı bulan Uniswap’ın gelecekteki fiyatı konusunda daha hevesli.

Uniswap Fiyat Tahmini 2023

TradingBeast, 2023 için Uniswap fiyat tahminlerinde kripto paranın fiyatının Aralık ayına kadar 9.40596$’a düşeceğini tahmin ediyor. Uniswap’ın geleceğini öngören WalletInvestor, Uniswap fiyatının o zamana kadar ~2.708$’a ulaşacağını söyleyerek fiyatının daha da düşmesini bekliyor. Aksine, PricePrediction.net Uniswap fiyat artışını tahmin etmeye devam ediyor ve 2023’te yaklaşık 19,1 dolar fiyat veriyor.

Uniswap Fiyat Tahmini 2024

Bazı analistler 10.94085$-27.75$ aralığında (TradingBeast, PricePrediction.net) fiyatlar vaat ederken, WalletInvestor farklı bir görüşe sahip ve fiyatın Aralık 2024’te 2.453$’a ulaşma olasılığını öne sürerken, 2024 için tekil takas fiyat tahminleri hala ağırlıklı olarak olumlu.

Uniswap Fiyat Tahmini 2025

TradingBeast’in 2025 Uniswap fiyat tahmini için yalnızca iyimserliği var ve Uniswap’ı 2025 sonunda 13.72474 $ olarak değerlendiriyor. PricePrediction.net olumlu bir tahminle aynı fikirde ve aynı dönem için 41.51 $ öngörüyor. Öte yandan, Cüzdan Yatırımcı’nın ekibi daha karamsar – bu yılın Aralık ayı için Uniswap fiyat tahminleri sadece 1.287$.

Yukarıda bahsedilen analizler ve fiyat tahminlerinde de anlaşılacağı gibi, Uniswap projeksiyonları oldukça çelişkilidir. Gelecekteki olumlu veya olumsuz UNI fiyat hareketleri hakkında evrensel bir fikir birliği yoktur. Gerçekten de, gelecekteki olası büyüme çeşitli faktörlere bağlıdır: duyurular, UNI projelerinin yeni teknolojik çözümleri, genel olarak kripto ortamı, yasal konum vb. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Diğer Coin Analiz

Burada yer alan veriler , kullanıcı bilgilendirme amaçlıdır . Herhangi bir yatırım tavsiyesi kapsamında değildir . Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Uniswap Teknik Analiz

Uniswap Teknik Analiz , UNI kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu UNI Coin alım-satım derecesini görebilirsiniz. UNI/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. Bilgi Kripto Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

 

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar