Tarihin En Büyük Kripto Soygunu !

Mart ayının sonlarında bilgisayar korsanları , popüler “kazanmak için oyna” oyunu Axie Infinity'nin arkasındaki blok zincirini kırdı ve 615 milyon dolarlık kripto para dolandırdı . Bu saldırı en büyük merkezi olmayan finans hacki konumundadır . Tarihin En Büyük Kripto Soygunu !
Abone Ol 

Mart ayının sonlarında bilgisayar korsanları , popüler “kazanmak için oyna” oyunu Axie Infinity’nin arkasındaki blok zincirini kırdı ve 615 milyon dolarlık kripto para dolandırdı . Bu saldırı en büyük merkezi olmayan finans hacki konumundadır . Tarihin En Büyük Kripto Soygunu !

Tarihin En Büyük Kripto Soygunu !

DeFiYield REKT veritabanından ve Elliptic’ten alınan verilere göre saldırı, tarihteki en büyük merkezi olmayan finans hackini ve tüm zamanların en büyük ikinci kripto hackini temsil ediyor . Haftalarca bilgisayar korsanlarının kimliği bir sır olarak kaldı. Ancak Perşembe günü ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore devlet destekli grubu Lazarus’u hack’e bağladı ve Ethereum adresini büyüyen bir yaptırım listesine ekledi .

Yaptırımlar, bilgisayar korsanlarının ABD merkezli kripto para borsaları aracılığıyla para aklamalarını önlemek amacıyla ABD şirketlerinin Lazarus’un adresiyle işlem yapmasını engelliyor. Yine de blockchain analiz firması Elliptic , Axie Infinity hackinde çalınan kripto para biriminin kabaca %18’inin Perşembe günü itibariyle zaten aklandığını tahmin ediyor.

Lazarus ilk olarak 2015 yılında Sony Pictures’ı hackleyerek binlerce çalışanın kişisel verilerini çaldığında ün kazandı . Grup, 2017’de dünya çapında 300.000’den fazla bilgisayara bulaşan, dosyaları şifreleyen ve sahiplerine erişim sağlamak için Bitcoin’de fidye ödeme talimatı veren WannaCry siber saldırısından sorumluydu.

Diğer Kripto Haberler

Kripto adli tıp firması Chainalysis’e göre, aralarında Lazarus’un da bulunduğu Kuzey Koreli devlet destekli bilgisayar korsanları, yalnızca geçen yıl kripto para platformlarına en az yedi saldırı düzenleyerek yaklaşık 400 milyon dolar değerinde dijital varlık çaldı . Bir Hazine Bakanlığı sözcüsü Perşembe günü The Wall Street Journal’a verdiği demeçte , Kuzey Kore hükümetinin Batı’dan gelen katı yaptırımlar arasında gelir elde etmek için giderek daha fazla siber suça yöneldiğini söyledi.

Axie Infinity’ye güç veren Ethereum bağlantılı blok zinciri olan Ronin ağı, bu hafta FBI’ın güvenlik ihlalinden sorumlu olanları izlediğini açıklayan bir blog gönderisini güncelledi. Ağ, daha fazla saldırıyı önlemek için güvenlik önlemlerinde değişiklikler yapıyor, diye ekledi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.