TerraUSD ( UST ) Nedir ?

ust nedir

TerraUSD ( UST ), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stabil Coindir . Peki tam olarak TerraUSD UST Nedir ? 

TerraUSD ( UST ) Nedir ?

TerraUSD, Terra topluluğuna değer sağlamak ve Dai gibi diğer stabilcoin liderlerinin karşılaştığı ciddi ölçeklenebilirlik sorunlarının ortasında DeFi için ölçeklenebilir bir çözüm sunmak için oluşturulmuştur. TerraUSD ( UST ), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stabil coindir. Değeri ABD Doları’na sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getirisi olan bir madeni paradır. TerraUSD, kullanıcılara daha yüksek düzeyde ölçeklenebilirlik, faiz oranı doğruluğu ve zincirler arası kullanım vaat ediyor.

TerraUSD, kendisini öne çıkan bir stabilcoin rakibi yapan çeşitli avantajlar sağlar. Darphane mekanizması sayesinde UST, ölçeklenebilirliği kaybetmeden kullandığı DeFi protokollerinin gereksinimlerini karşılar. UST ayrıca TerraUSD’yi bir ödeme yöntemi olarak entegre ederek kripto cüzdanlarına kolayca eklenebilir. TerraUSD’nin gücünü gösterdiği bir diğer alan da DApp‘ler . Örneğin, değiştirilebilir sentetik varlıkları basan ve gerçek hayattaki varlık fiyatlarını izleyen platformlar, bir fiyatlandırma kıyaslaması olarak UST’yi kullanır.

TerraUSD (UST), Eylül 2020’de (Bittrex Global ile işbirliği içinde) piyasaya sürüldü ve o zamandan beri en ölçeklenebilir stablecoin olarak ün kazandı. UST, Terra’nın stabil olmayan kripto parası olan LUNA ile birlikte veya bağımsız bir token olarak kullanılabilir .

TerraUSD’yi (UST) Benzersiz Yapan özelliklerine değinmek gerekirse şu şekildedir ;

  • Gelişmiş Ölçeklenebilirlik : TerraUSD , basılan sabit paraların nominal değerine eşit bir değere sahip algoritmik bir sabit paradır. 1 TerraUSD basmak için 1 LUNA rezerv varlığı yakmanız gerekir. TerraUSD’nin para politikasının neredeyse sınırsız olarak ölçeklendiği ve böylece DeFi projelerinin tam potansiyellerine ulaşmasına yardımcı olduğu ortaya çıktı.
  • Kolay Değişim : Terra ekosistemindeki sabit paralar toplam likiditeyi paylaşır, yani TerraUSD‘yi TerraKRW (onların sabit paraları Kore Wonu’na sabitlenmiş) ile minimum ücretle değiştirebilirsiniz.
  • Pasif Gelir Potansiyeli : Ek olarak, kullanıcılar Anchor protokolünün sabit faiz oranları ile TerraUSD kullanarak pasif gelir elde edebilirler. Anchor, UST tasarruflarında %20 getiri vaat eden bir borç verme protokolüdür. Ek ve istikrarlı gelir, komisyonlar ve enflasyon nedeniyle istikrarını koruyan PoS zincirlerindeki ödüller aracılığıyla ortaya çıkar. Bu nüans, güvenilir bir faiz oranı oluşturmayı mümkün kılacaktır.
  • Birlikte çalışabilirlik : Dropship köprü protokolü ile TerraUSD, blok zinciri ekosistemlerinin bağlanmasına izin verir. Dropship, TerraUSD‘yi sayısız DeFi ve DEX platformuna entegre eder ve en önemlisi varlıkları zincirler arasında taşır. LUNA arz ve talebi TerraUSD’nin değerini belirler. Bu nedenle, Dropship protokolü ölçeklenebilirliğin korunmasına yardımcı olduğu için istikrarlı bir UST maliyeti garanti edilir.

terra usd nedir

Özetlemek gerekirse, TerraUSD (UST), faiz kazançları, inanılmaz ölçeklenebilirlik ve zincirler arası daha kolay hareket sağlayan ilk merkezi olmayan stablecoin’dir.

TerraUSD (UST), bir doların fiyatına sabitlenir ve Terra (LUNA) tarafından güvence altına alınır. LUNA, senyoraj süreci (para emisyonundan elde edilen gelir) yoluyla UST’nin istikrarını ve güvenliğini sağlayan bir varlık rezervidir.

Madenciler ayrıca Terra’nın güvenliğinde önemli bir rol oynamaktadır. Madenciler , Terra için kısa vadeli talep oynaklığını emerek istikrar sağlayan bir hisse kanıtı ( PoS ) konsensüsüne katılırlar. Sonuçta, madencilik için istikrarlı talep, güvenlik ve istikrar için temel gereksinimlerden biridir. Bu nedenle TerraUSD protokolü, tüm ekonomik koşullarda istikrarlı ödüller sağlamaya çalışır. Bu şekilde TerraUSD, ağı koruyan ve kuranlara tazminat sağlayabilir.

Önerilen Makaleler

TerraUSD Kurucusu Kim ?

Do Kwon ve Daniel Shin , Nisan 2019’da Terra’yı (LUNA) kurdu . Eylül 2020’de Bittrex Global’da TerraUSD’yi piyasaya sürdüler. O tarihten bu yana TerraUSD, GUSD (Gemini) ve PAX (Paxos) gibi piyasadaki birçok stabilcoin rakibini geride bıraktı . Terra, TerraUSD’nin kendi blok zinciri, Terraform Labs’ın (Terra Alliance’ın bir yan kuruluşu) oluşturulmasıdır.

Do Kwon, Terraform Labs’ın CEO’sudur. Microsoft ve Apple’da eski bir yazılım mühendisidir. Ayrıca kablosuz ağ ağları için merkezi olmayan çözümler sunan Anyfi’nin CEO’su olarak görev yaptı. Kwon, dünyanın en başarılı girişimcilerinin yer aldığı Forbes 30 Under 30 listesinde yer alıyor. TerraUSD UST Nedir ?

Kurucu ortak Daniel Shin yetenekli bir ekonomist ve girişimcidir. Terra Alliance’dan önce, bir başlangıç ​​inkübatörü olan Fast Track Asia’nın kurucu ortağıydı ve bir Güney Kore e-ticaret platformu olan TMON’u (Ticket Monster) birlikte kurup yönetmeyi başardı.

UST Toplam Arzı Ne Kadar ?

TerraUSD Toplam Arz : 11.273.414.154 UST ‘ dir.

TerraUSD (UST), Terra blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir sabit paradır. UST belirtecinin teknik desteği yoktur. Bunun yerine, UST’nin oluşturulması, LUNA belirteçlerinin yakılmasıyla kolaylaştırılır.

UST değeri dalgalanır çünkü varlık için arz ve talep ve ABD doları değeri tarafından yönlendirilir. UST’nin değeri bir doları aştığında, LUNA sahipleri UST için token satabilir. Bonus olarak, UST arzındaki artış nedeniyle LUNA fiyatları da artıyor. Sarf malzemeleri kar için azaltıldığında, UST tokenları Terra (LUNA) için satılabilir. Bu eylem, UST fiyatını hedef seviyeye döndürür. Sonuç olarak, kıtlık yaratan ve değerlerini artıran belirli bir miktarda LUNA yakılır.

Haziran 2021 itibariyle, maksimum arz yaklaşık 1,93 milyar UST’dir ve ölçeklenebilirlik ve işlevsellik nitelikleri TerraUSD’yi (UST) kripto para birimi piyasasındaki en dikkate değer sabit paralardan biri yapar.

TerraUSD Nereden ve Nasıl Alınır ? 

TerraUSD  alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman öncelikle söz konusu borsalara kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer hala kaydınız yoksa buradan Kayıt yaparak dünyanın en büyük Kripto para borsası olan Binance ‘ dan kolayca alım-satım yapabilirsiniz.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.