DAI Nedir ? Dai Nedir ? DAI Nasıl Alınır ?

daı nedir

Dai bir stabilcoindir. Dai hakkında benzersiz olan şey ise  merkeziyetsiz ve istikrarını korumak için akıllı sözleşmeler kullanmasıdır. Peki,  DAI Nedir ? Dai Nedir ? DAI Nasıl Alınır ? Dai Ne Demek ? Dai Nasıl Alınır ?

binance kayıt

DAI Nedir ?

DAI Coin 2017 yılında Maker tarafından piyasaya sürülmüş stablecoin’lerden birisidir. Stablecoin yani, değeri başka bir para birimine sabit tutmak için tasarlanmış bir kripto para birimidir. DAI Coin diğer stablecoin coinlerden çok farklıdır. Çünkü merkezden uzaklaştırılmıştır. Tether gibi gerçek ABD doları tutarında elinde tutan merkezi otoriteyi elinde tutmak yerine DAI , merkezi olmayan para birimidir. Buda çok büyük bir öneme sahiptir. Çünkü hiç bir zaman kapatılamayacağı ve merkezi otoritenin altında kalmayacağı anlamına gelmektedir.

Önerilen Makaleler

Ethereum Classic Nedir ? ETC Nedir ? ETC Nasıl Alınır ?
Internet Computer Nedir ? ICP Nedir ? Internet Computer Nasıl Alınır ?
VeChain Nedir ? VET Nedir ? VeChain Nasıl Alınır ?

Dai Nedir ?

DAI Coin ,ABD dolarına sabitlenmiş olan teminat destekli bir kripto para birimi olarak bilinmektedir.  Ethereum tabanında üretilen DAI Coin  Marker tarafından üretilen bir stabil bir kripto para birimlerindendir. Ayrıca Marker protokolünde yer alan kullanıcılar, yönetimden onay aldıktan sonra DAI Coin üretimini yapabilmektedirler.  DAI Coin pasif geliri dolar değerinde elde etmek için bir araç görevinde olduğu bilinmektedir. DAI Coin Avantajları ise şu şekildedir;

 • Dolar bazında transfer.
 • Hız ve düşük masraf.
 • Kredi alma.

CoinMarketCap verilerine göre , toplam arzı ise 200.000.000 ‘dır

daı nasıl alınır

DAI Nasıl Alınır ? Dai Nasıl Alınır ?

DAI  kripto para almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulaması olacaktır. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir. DAI Coin Nasıl Alınır ?

DAI Coin alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman ,DAI Coin ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , Binance  üzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

binance kayıt

 • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasında ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
 • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabın kurulumunu tamamlayabilmek için , Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.
 • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmayınız , daha sonra oluşabilecek sorunların önüne geçecektir.
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Daha sonra Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulmaktadır . Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance TR üyeliğiniz aktif olacaktır.
 • Daha sonra , Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek , tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .

Önerilen Makaleler

BİNANCE KAYIT İŞLEMİ ! BİNANCE İLE UNI TOKEN ALIMI !
CARDANO NEDİR ? ADA COİN KAÇ TL ?
ETHEREUM NEDİR ? ETH KAÇ TL ?
RİPPLE NEDİR ? XRP BUGÜN KAÇ TL ?
KERİZ SİLKELEME , ARBİTRAJ , DUMP NEDİR ?KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !