Merkez Bankaları DeFi’nin Kabulüne Yardımcı Olabilir!

merkez bankası defi
Abone Ol 

Merkez Bankaları DeFi’nin Kabulüne  Yardımcı Olabilir İsviçre Ulusal Bankası (SNB) yönetim kurulu üyesi, gelecekte Merkez Bankası’nın dijital para birimlerinin DeFi’nin gelişimi için istikrarlı paralardan çok daha fazlasını yapacağı görüşünü dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Thomas Moser: Merkez Bankaları DeFi’nin Kabulüne Yardımcı Olabilir!

Thomas Moser, birçok dijital varlık arasında merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) istikrar sağlayabileceğini ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanını güvence altına alabileceğini belirtti. Moser’e göre, DeFi endüstrisi istikrarlı paralar sayesinde giderek daha popüler hale geliyor ve gelecekte Merkez Bankası’nın dijital para birimleri endüstrinin gelişimi için bir katalizör olacak.

Söz konusu yetkili, merkezi olmayan finansın tamamen merkezi bir varlıkla uyumlu olmayabileceğinden utanmıyor. Örnek olarak, tek bir ihraççı tarafından kontrol edildiğinden, yaygın olarak kullanılan ve aynı zamanda merkezileştirilmiş olan USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi aynı stabil paraları gösterdi. Ancak, stabilcoinlerin aksine, merkez bankası dijital para birimleri karşı taraf riski taşımaz – stabilcoinler ne kadar destekli olursa olsun, hala iflas risklerine maruz kalırlar. Oysa merkez bankaları parayı kendileri bastıkları için bunu beklemeleri pek olası değildir. Moser, teoride algoritmik stabilcoinlerin karşı taraf riski taşımadığını, ancak şimdiye kadar başarılı algoritmik stabilcoinler görmediğimizi söylüyor.

Önerilen Makaleler

Şu anda yetkili, Merkez Bankası’nın dijital para birimlerinin DeFi‘nin geliştirilmesi için en iyi araç olduğundan emin. Moser, DeFi ve Merkez Bankası dijital para birimlerinin birleşiminin kaçınılmaz olduğundan şüphe duymuyor. Merkez Bankası dijital para birimleri DeFi pazarında kök saldığında, bu pazara milyonlarca doların akmaya başlayacağını ve büyük şirketlerin bir an önce orada yerlerini almak isteyeceklerini bekleyebiliriz. 2020’de Moser , teknolojinin büyük bir şeyin temeli olarak kullanılamayacak kadar ilkel olduğunu belirterek blok zinciri ve merkez bankası dijital para birimini onaylamayarak konuştu.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.