İnsanların Kripto Riskleri Konusunda Düzenli Olarak Uyarılması Gerekiyor

Sopnendu Mohanty
Abone Ol 

Singapur Para Otoritesi (MAS) fintech başkanı, tüccarları dijital varlıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarma fırsatı buldu. Sopnendu Mohanty: “İnsanların kripto para riskleri konusunda düzenli olarak uyarılması gerekiyor”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Sopnendu Mohanty: “İnsanların Kripto Para Riskleri Konusunda Düzenli Olarak Uyarılması Gerekiyor”

Saklama hizmeti Cobo’nun ofisinin açılış töreninde konuşan Sopnendu Mohanty (Sopnendu Mohanty), Singapur’un kripto para birimi spekülasyonları için bir yer olmadığını söyledi ve onları en sert şekilde durdurmaya söz verdi. Mohanty ayrıca Token2049 konferansında konuştu ve kripto para stantlarındaki reklamlardan memnuniyetsizliğini dile getirdi:

“Kripto para şirketlerinin reklamlarına bakın. Cesur sloganları var, ancak hiçbiri potansiyel riskler hakkında bir sorumluluk reddi içermiyor. Ancak kripto para birimleri kullanıcılarının farkındalığını artırmak için çalışmanız gerekiyor. Bu nedenle bu varlık sınıfının perakende yatırımcılar için uygun olmadığı konusunda uyarılarda bulunmaktan bıkmayacağız.”

Önerilen Makaleler

Ancak, Mohanty’nin yorumlarından bazıları kulağa iyimser geldi. Singapur’un dijital varlıkların, blok zincirin, yapay zekanın (AI) ve diğer gelişmekte olan teknolojilerin meşru kullanımını teşvik edeceğini söyledi. Bir MAS çalışanına göre, blok zincirinde kayıtlı fikri mülkiyet iddialarının sayısı 10 kat arttı. Yetkili, bu, yetenekli beyinlerin özellikle dijital endüstriye odaklanarak geleceği değiştireceği anlamına geliyor.

Geçmiş açıklamalar da dahil olmak üzere yaptığı açıklamalar,  MAS Genel Müdürü Ravi Menon tarafından Ağustos ayında dile getirilen endişeleri yansıtıyor  . Genel müdüre göre, kripto para birimleri perakende yatırımcılar için çok tehlikeli ve bu nedenle ödemeler ve ödemeler için bir araç olarak kullanılmaya uygun değil. Bu nedenle MAS, aynı anda blok zincirinin gelişimini desteklerken kripto para birimi endüstrisi üzerindeki denetimi sıkılaştırmak zorunda kalıyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.