Elastos Coin Nedir? ELA Coin Fiyat ve Grafik!

ela coin nedir
Abone Ol 

Elastos Coin, tüm veri iletişiminin eşler arası olduğu, tüm veri depolamasının merkezi olmadığı ve tüm veri sahipliğinin blockchain değişmezliği ve akıllı sözleşme özelliği ile doğrulanabilir olduğu yeni bir internet inşa etmektedir. Peki tam olarak Elastos Coin (ELA Coin ) Nedir, Nasıl Alınır? ELA Coin Fiyat ve Grafik!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! 

Elastos Coin (ELA Coin) Nedir?

Elastos, ilk olarak, 1985 yılında Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nde bir öğrenci olarak çalışmalarına başlayan bir işletim sistemleri (OS) uzmanı olan Rong Chen tarafından tasarlandı. 1987’de Rong, Cray Süper Bilgisayarlardan veri getiren yazılımlar oluşturmak ve bunları iş istasyonlarında işlemek için Ulusal Süper Hesaplama Uygulamaları Merkezi’nde (NCSA) dört öğrenciyle çalıştı ve sonunda dünyanın ilk web tarayıcısı olan Mosaic’in yaratılmasına yol açtı.

Elastos Coin , internetin blockchain destekli bir versiyonu olmayı hedeflemekte olup, proje 2000 yılına kadar uzanıyor; fakatk blockchain teknolojisine dayalı ve Elastos tarafından aktif olarak geliştirilmekte olan mevcut versiyon Haziran 2017’de kurulmuştur. Projenin arkasındaki ekip, Ethereum‘un yanı sıra DApp platformlarının ölçeklendirmede sınırlamalarla karşı karşıya olduğuna gerçekten inanıyor. Elastos’a göre akıllı sözleşmeler için harika olsalar da yavaşlar, hiç esnek değiller ve tam uygulamalar için elverişsizler. Elastos, bu sınırlamaların çoğunu çözdüğünü iddia eden, merkezi olmayan uygulamalar veya kısaca DApp’ler için bir platformdur.

Elastos ile dijital varlıklarınız üzerinde tam mülkiyet sahibi olmanızın yanı sıra, DApp’leri çalıştırmak için internete erişmeniz gerekmez. Tüm DApp’ler Akıllı Web’de çalışacaktır. Bu Akıllı Web’in arkasındaki fikir, sizi veri hırsızlığına maruz bırakan kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer dijital saldırılardan korumaktır. Platform, mobil cihazlar için son derece optimize edilmiştir ve oradaki her işletim sisteminde ağ DApp’lerini çalıştırabilirsiniz.

Elastos, ağ ayrımının yanı sıra platform esnekliği sağlayan dört sütuna sahiptir. Bunlar blok zinciri, çalışma zamanı, taşıyıcı ve yazılım geliştirme kiti veya SDK’dır.

  • Blok zinciri, her bir uygulama için ana zincir ve yan zincirler arasında uygulama işlevselliğini ayırır.
  • Çalışma zamanı, DApp’leri Elastos işletim sisteminin dışında hep birlikte çalıştırma esnekliği sağlar.
  • Taşıyıcı, hesaplama gücünüzü ve depolama alanınızı diğer kullanıcılara kiralayabileceğiniz, eşler arası, merkezi olmayan bir internet hizmetidir.
  • Yazılım geliştirme kiti, uygulamaları Elastos dışı uygulamalar için faydalı olan Akıllı Web’e bağlar.
  • ElastOS uygulaması, merkezi olmayan ekosistemin tamamını bir Uygulamaya getirir.
  • Elastos Smartweb’in bu amiral gemisi ürünü, tüm merkezi olmayan ekosistemi tek bir uygulamada toplar.

Elastos ağındaki güvenlik söz konusu olduğunda, ağdaki tüm iletişim blok zinciri kimlikleri tarafından şifrelenir ve yetkilendirilir. Bu kimlikler, verilerin nasıl işlendiğini ve bunlara kimin erişimi olduğunu belirler. Bu sistem aracılığıyla, yalnızca kullanıcılar verilerini satmak veya mahremiyetlerini korumak isteyip istemediklerini seçebilirler. Elastos Runtime’ın bir kombinasyonu aracılığıyla, DApp’lere güvenilir ağ iletişimi sağlanır.

Bu, Elastos’un size, yani kullanıcıya dijital varlıklarınız üzerinde tam kontrol sağlayan merkezi olmayan bir internet ve DApp platformu olduğu anlamına gelir. Açıkça DApp performansı için oluşturulmuş olsa da, diğer ağların ölçeklenebilirlik ve esneklik sorunlarını da iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Önerilen Makaleler

Dijital varlık desteği: Essentials, dijital varlıklarınızı yönetmeyi kolaylaştırır. Essentials Süper Cüzdanı, ELA ve tüm Elastos ekosistem varlıklarının yanı sıra diğer önde gelen blok zinciri ekosistemlerinden bir dizi varlığı destekler.

Merkezi olmayan kimlik: Essentials’da, kendi DID’nizi (veya birkaçını!) kaydettirmek hiçbir zaman birkaç tıklamadan öteye gitmez. Kendi merkezi olmayan kimliğinizi oluşturmaya başlayın, böylece meta veri tabanındaki dijital gayrimenkul parçanızı talep edebilirsiniz!

Kişiler: Essentials’da arkadaşlarınızı bulun, DID alışverişinde bulunun ve sohbet etmeye başlayın. Essentials, tüm iletişim bilgilerini doğrudan Elastos’un genel kimlik defterinden alır, böylece her zaman doğru ve güncel olur.

Merkezi olmayan uygulamalar: Essentials’da kullanıcılar, Elastos ekosistem ekipleri tarafından geliştirilen üçüncü taraf dApp’lere göz atabilir ve bunlarla etkileşim kurabilir. Feed’lerdeki merkezi olmayan sosyal medyadan Elacity’nin DID tabanlı NFT pazarına kadar, Essentials, Elastos’un en heyecan verici uygulamalarının ve topluluklarının çoğu için bir portal görevi görür.

Merkezi olmayan depolama: Elastos Hive, kullanıcıların verilerinin belirli parçalarını nerede saklamak istediklerini seçmelerine imkan sağlamaktadır. Essentials, Hive depolamaya kullanıcı erişimini güvence altına almak için merkezi olmayan kimlikler kullanır ve kullanıcı dostu Hive Vault yönetim hizmetleri sağlamaktadır.

Güvenli iletişim: Essentials, Elastos Carrier’ın Eşler Arası ağına benzersiz, kullanıcı dostu bir erişim noktası sunar. Elastos teknoloji yığınının diğer öğeleri gibi, Carrier’ın özel iletişim ağı da Elastos Essentials’a asla birkaç dokunuştan daha yakın değildir.

Elastos Kurucusu Kim?

Proje, kurucu Rong Chen’in Microsoft Research’te işletim sistemleri üzerinde çalıştığı 2000 yılında ortaya çıktı. Tüm web için tasarlanmış bir işletim sistemi olan kendi vizyonunu geliştirmek için Çin’e döndü. Chen, 1992’den 2000’e kadar Microsoft’ta kıdemli bir yazılım mühendisiydi, ardından Kortide’nin (Pekin) kurucusu ve CTO’suydu ve 2003’te Kortide’de başkan ve CEO oldu. 2017’de Elastos Vakfı’nın başkanı oldu. Rong, blok zincirini dahil etmek ve vizyonunu tamamlamak için Elastos’un kurucu ortağı Feng Han ile koordine etti.

Elastos Coin Toplam Arzı Ne Kadar?

Elastos Coin toplam arzı: 24.940.212 ELA’dir.

ELA Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Ela Coin almaya karar verdiğiniz zaman öncelikle kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir. Gerekli sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlem ise kimlik doğrulamasıdır. Nüfus cüzdanınızın ön arka yüzünü sisteme yüklemeniz gerekecektir. Bazı borsalar ise selfie isteyebilmektedir. Bu istek kayıt yapacağınız siteye göre değişebilmektedir.

ELA Coin Fiyat ve Grafik!

Bilgi kripto sitesinde ELA Coin günlük, haftalık, aylık ve yıllık grafik bilgisine ulaşabilirsiniz.


 

Elastos kripto para birimi için %100 doğru teknik analizin pek mümkün olmamasına rağmen, TradingView’in bu gelişmiş teknik analiz aracında, seçilen zaman dilimi için gerçek zamanlı toplu Elastos alım-satım derecesini görebilirsiniz. ELA/USD için özet, en popüler teknik göstergelere dayanmaktadır: Hareketli Ortalamalar, Osilatörler ve Pivotlar. Bilgi Kripto Teknik analiz aracı sadece bilgilendirme aracı olup , yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.

 

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.