Bitcoin Dibe Yakın Fakat Yükselmeye Hazır mı?

bitcoin

Bitcoin’de psikolojik olarak önemli olan 20 bin dolara yakın çekişme devam ediyor. Bitcoin Dibe Yakın Fakat Yükselmeye Hazır mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin Dibe Yakın Fakat Yükselmeye Hazır mı?

Çarşamba günü %4.7 kayıpla 19.9 bin dolara düştükten sonra, ilk kripto para birimi Perşembe sabahı 20.4K dolara döndü. Ethereum En iyi 10 altcoin %2 düşüşten (Tron) %3 artışa (Solana) doğru ilerliyor ve 24 saat içinde %1.2 düşüşle 1085$’a geriledi.

CoinMarketCap’e göre toplam kripto piyasası kapitalizasyonu bir gecede değişmeden 900 milyar dolarda kaldı. Bitcoin’in hakimiyet endeksi 0,4 puan düşerek %43.1’e düştü.

Perşembe günü, Cryptocurrency Korku ve Açgözlülük Endeksi 11 puanda (“aşırı korku”) durdu.

Absolute Strategy Research’ün kurucu ortağı olan Ian Harnett, ulaştığı tarihi zirvelerden %80’lik bir düşüşle karakterize edilen bitcoin’in bu yıl 13 bin dolara düşeceğini öne sürdü.

Arcane Research, 2013 ve 2017’de BTC’nin %85 ve %84 düştüğünü kaydetti. Tarih tekrar ederse, bitcoin’in aşağı yönlü potansiyeli 10.350 $ işaretine kadar devam edebilir.

Ancak, önceki yükseliş döngülerinde BTCUSD’nin güçlenmesinin birçok kez daha güçlü olduğunu not edilebilir. Örneğin, 2013’te 90 kattan fazlaydı. 2017’de 20 kat iken, 2021’in en yüksek seviyeleri boyunca bir yıllık büyüme döngüsünde, fiyatta “sadece” on kat artış görüldü.

Önerilen Makaleler

bitcoin

ECB başkanı, kripto kredi platformlarında artan faaliyet ve Celsius ve Finblox ile ilgili sorunlar nedeniyle kripto para kredisi sektörünü düzenlemeye çağırdı.

SEC başkanı Esther Pearce, aşağı yönlü bir kripto piyasasının sektöre fayda sağlayacağına ve gelişimi için daha sürdürülebilir bir temel oluşturacağına inanıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, hiç kimseyi kripto para birimlerine yatırım yapmaya teşvik etmediğini ve bir “Dogecoin piramit şemasını” teşvik ettiği yönündeki tüm suçlamaların asılsız olduğunu söyledi. Musk kısa süre önce DOGE’nin reklamını yaptığı için 258 milyar dolara dava açtı.

Kapitalizasyona göre en büyük USDT stabilcoini ihraççısı olan Tether, sterline sabitlenmiş bir GBPT “stabilcoin” piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.