Kripto Madenciliği Çiftlikleri Kapatılacak!

Kripto Çiftlikleri Kapatılacak

İran’daki yetkililer, ülkedeki elektrik tüketimi rekor seviyelere ulaştığı için lisanslı kripto madenciliği tesislerinin fişini çekmeyi planlıyor. İslam Cumhuriyeti Enerji Bakanlığı, Çarşamba günü madencilik çiftliklerinin şebekeden kesileceğini duyurdu. İran’daki Yasal Kripto Madenciler Elektrik Kıtlığı Nedeniyle Faaliyetlerini Tekrar Durduracak

Dünyanın En Büyük ve Güvenilir Kripto Para Borsası Binance’a kayıt olun! Ömür Boyu %20 Komisyon İndirimi ve Kayıt Ödülü Kazanın!

İran’daki Yasal Kripto Madenciler Elektrik Kıtlığı Nedeniyle Faaliyetlerini Tekrar Durduracak!

İran’daki yetkili kripto madenciliği işletmeleri, İran takvimine göre önümüzdeki ay Tir’in başlangıcından veya 22 Haziran Çarşamba gününden itibaren güce aç madeni para basma ekipmanlarını fişten çekmek zorunda kalacaklar. Enerji Bakanlığı sözcüsü Mostafa Rajabi Mashhadi, yaptığı açıklamada, Karar, Tahran Times tarafından aktarıldı.

Hükümet yetkilisi, tedbirin şu anda İslam Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren 118 lisanslı maden çiftliği için geçerli olduğunu kaydetti. Geçici kısıtlamalar, ülkedeki elektrik tüketimi geçen hafta en yoğun saatlerde 62.500 megawatt (MW) ile rekor seviyeye ulaştıktan sonra uygulanacak.

Mashhadi, yerel takvime göre Cuma günü sona erecek olan bu hafta elektrik talebinin 63.000 MW’ı aşacağının tahmin edildiğini de sözlerine ekledi. Enerji bakanlığı temsilcisi bu rakamları önemli olarak nitelendirdi ve ülke çapında sınırlı bir elektrik arzına yol açacağı konusunda uyardı.

Önerilen Makaleler

Tahran’daki yetkililer, 2019’da kripto para madenciliğini endüstriyel bir faaliyet olarak yasallaştırdı. O zamandan beri düzinelerce şirket Sanayi Bakanlığı’ndan lisans başvurusunda bulundu ve İran enerji santrallerinin sunduğu düşük maliyetli enerjiden yararlanarak dijital para çıkarmaya başladı.

Onaylı madencilik operasyonlarının yanı sıra, giderek artan sayıda İranlı, dijital madeni paraları basmak için sübvansiyonlu ev elektriği kullanarak madencilik tesisleri kuruyor ve İran enerji üretim endüstrisi üzerindeki yükü daha da artırıyor. İkincisi, beklenenden düşük yağışların neden olduğu cereyan ve sıcak havalarda artan talep nedeniyle ciddi sorunlarla karşı karşıya. Mayıs ayındaki bir rapor, İran’ın yaklaşık 7.000 yasadışı kripto çiftliğini bastığını ortaya koydu .

Geçen yaz ülkenin elektrik kesintileri ve sık sık yaşanan elektrik kesintileri kısmen madencilik için artan güç kullanımına bağlandı ve hatta lisanslı madencilere bile kapatma emri verildi . Eylül ayında operasyonlarına devam etmelerine izin verildi, ancak daha sonra soğuk kış aylarında artan bir elektrik açığı karşısında faaliyetlerini askıya almaları tekrar istendi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.