Elon Musk’a 258 Milyar Dolarlık Dava Açıldı!

elon musk'a dava açıldı
Abone Ol 

Elon Musk ve sahibi olduğu şirketler Tesla ve SpaceX’e meme token Dogecoin’i (DOGE) desteklemek için bir şantaj planının parçası oldukları iddiasıyla 258 milyar dolarlık dava açıldı.  Elon Musk’a 258 Milyar Dolarlık Dava Açıldı!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Elon Musk’a 258 Milyar Dolarlık Dava Açıldı!

BNN Bloomberg haberine göre “Dogecoin Kripto Piramit Şeması” tarafından dolandırıldığını iddia eden ABD vatandaşı Keith Johnson ve bir grup davalı Dogecoin’in fiyatını yükseltmek için yasadışı bir şantaj girişimi oluşturduklarını iddia ederek Musk ve şirketlerine dava açtı.

Nisan 2019‘dan bu yana Dogecoin’de parasını kaybeden bir grup insanı temsil eden Johnson‘ın 16 Haziran  Perşembe günü Manhattan‘daki federal mahkemeye sunduğu şikayetinde şu ifade yer aldı:

”Sanıklar yanlış ve aldatıcı bir şekilde Dogecoin’in hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım olduğunu iddia ediyor.”

Önerilen Makaleler

Johnson, mahkemeden 86 milyar dolarlık zarar ve 172 milyar dolarlık üçlü zararın karşılanmasının yanı sıra Musk ve şirketlerinin Dogecoin’i tanıtmasını engelleyen ve Dogecoin ticaretinin ABD ve New York yasalarına göre spekülasyon teşkil ettiğini ilan eden bir karar vermesini istiyor.

Haber esnasında Elon Musk yada SpaceX ve Tesla yetkililerinden henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %5,4 değer kazanan Dogecoin (DOGE), haberin kaleme alındığı sıralarda 0,057388 dolardan işlem görüyor.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.