İngiltere, Stablecoinler İçin Öneride Bulunuyor

ingiltere öneride bulunuyor

İngiltere maliye bakanlığı Salı günü, bu ay TerraUSD ile olduğu gibi herhangi bir büyük stabilcoin çöküşünün üstesinden gelmek için mevcut kuralları uyarlamak için planlar hazırladı. İngiltere, Stablecoinler İçin Öneride Bulunuyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

İngiltere, Stablecoinler İçin Öneride Bulunuyor!

İngiltere maliye bakanlığı Salı günü, bu ay TerraUSD ile olduğu gibi herhangi bir büyük stablecoin çöküşüyle ​​başa çıkmak için mevcut kuralları uyarlamak için planlar hazırladı.

Bu, düzenleyicilerin ulusal sınırları aşan kripto pazarlarındaki hızlı hareket eden gelişmeleri nasıl yakalamaya çalıştıklarının en son işaretidir.

Bakanlık, “Belirli sabit para türlerini düzenlemeye yönelik ilk taahhütten bu yana, kripto varlık piyasalarındaki olaylar, tüketici, piyasa bütünlüğü ve finansal istikrar risklerini azaltmaya yardımcı olmak için uygun düzenleme ihtiyacını daha da vurguladı” dedi.

Bankalar, sigortacılar ve ana ödeme şirketleri, piyasalarda panik ve bulaşmayı önlemek için mevduat hesaplarının, poliçelerinin veya hizmetlerinin iflas etmesi durumunda hızla başka bir sağlayıcıya aktarılabilmesini sağlayan kurallara uymalıdır.

Kripto pazarlarında çok önemli bir rol oynayan stabilcoinler, ABD doları gibi geleneksel varlıkların değerine sabitlenmiş dijital tokenlerdir ve ödemelerde daha büyük bir role sahip oldukları görülmektedir.

En büyük 10. kripto para birimi olan popüler bir stabilcoin olan TerraUSD’nin çöküşü, az düzenlenmiş bir sektörde merkez bankası endişelerini tetikledi.

Bakanlık, https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads adlı bir istişare belgesinde, “Sistemik bir dijital uzlaşma varlık firmasının başarısızlığının, geniş bir finansal istikrar yelpazesinin yanı sıra tüketici koruma etkileri olabilir” dedi.

Önerilen Makaleler

“Bu, hem ekonominin işleyişi için kritik öneme sahip hizmetlerin sürekliliği hem de bireylerin fonlarına veya varlıklarına erişimi açısından olabilir.”

Bakanlık, başarısız olan stablecoin’leri tasfiye etmek için ısmarlama kuralların gerekli olup olmadığı konusunda çalışmalar devam ederken, ödeme firması başarısızlıklarını ele almak için mevcut kuralların uyarlanması gerektiğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası’na bir kriz sırasında stablecoin ödeme hizmetlerinde sürekliliği sağlama yetkisi verecek olan Finansal Piyasa Altyapısı Özel İdare Rejiminde değişiklik yapılmasını önerdi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.