Fed’in 1994’ten Beri En Büyük Artışı!

baz puan artış
Abone Ol 

ABD Federal Rezervi, Çarşamba günü federal fon oranını 75 baz puan (bps) artırdı ve bu 1994’ten bu yana en büyük artış oldu. Fed üyesinin beklentilerine göre, merkez bankası yıl sonuna kadar muhtemelen 1,5 puan daha artıracak. Fed’in 1994’ten Beri En Büyük Artışı!

Fed 75 Baz Puan Artış Oranı, Küresel Piyasalar Hafif Bir Toparlanma Görüyor

Amerika Merkez Bankası, 15 Haziran’da faiz oranını 75 baz puan artırarak on yılların en yüksek artışı oldu. Son 75 baz puanlık faiz artırımı Alan Greenspan’ın görev süresi boyunca, merkez bankasının eski liderinin sert artışla ülkeyi şok etmesiyle gerçekleşti.

ABD merkez bankasının şu anki başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Enflasyon, Nisan ayında sona eren 12 aylık dönemde %2 olan uzun vadeli hedefimizin oldukça üzerinde kalmaya devam ediyor, toplam PCE fiyatları, değişken gıda ve enerji kategorileri hariç, %6,3 arttı” dedi.

On dokuz Fed yetkilisi, bankanın 2021’i %3,4’lük bir gösterge oranıyla kapatacağına inanıyor. Bu, merkez bankasının Fed’in “nokta grafiğine” göre önümüzdeki birkaç ay içinde oranı %1,5 artıracağı anlamına geliyor.

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) açıklaması , ABD ekonomisinin olumlu göründüğünü ancak havada hala bazı belirsizliklerin olduğunu açıklıyor. FOMC, “Genel ekonomik aktivite, ilk çeyrekte düşüş kaydettikten sonra toparlanmış gibi görünüyor” dedi.

İş kazanımları son aylarda güçlüydü ve işsizlik oranı düşük kaldı. Enflasyon, pandemi ile ilgili arz ve talep dengesizliklerini, yüksek enerji fiyatlarını ve daha geniş fiyat baskılarını yansıtarak yüksek kalmaya devam ediyor” dedi.

Önerilen Makaleler

ABD hisse senedi piyasası haberler üzerine sıçradı ve ana hisse senedi endeksleri Fed’in açıklamasından önce hissedilen kayıpların bir kısmını sildi. Ancak Dow Jone Industrial Average, duyurudan bu yana yatay seyrediyor.

Bitcoin ( BTC ), 21 bin dolarlık bölgenin hemen üzerinde tutulan duyurunun ardından değişmeden kaldı. 982 milyar dolarlık tüm kripto ekonomisi, Fed duyurusunun kripto ve borsalarda fiyatlandırıldığı göründüğü için duyurudan sonra yılmadı.

Bir ons saf altın değer kazandı, altın %1,22 arttı ve bir ons gümüş %2,84 arttı. Bu yazı yazılırken, ABD merkez bankasının Çarşamba günkü açıklamasının ardından bir ons altının değeri birim başına 1.830 dolar olarak belirlendi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.