Rusya, Sınır Ötesi Kripto Ödemeleri İçin Bir Sanal Alan Geliştiriyor!

RUSYA SANAL ALAN

Yerel basında çıkan haberlere göre, Rus ihracatını kolaylaştıran bir kuruluş şu anda uluslararası kripto ödemeleri için bir sanal alan oluşturmaya çalışıyor. Amaç, dijital varlıkların çözümüne yönelik potansiyel düzenleyici ve teknik zorlukları belirlemektir. Rusya, Sınır Ötesi Kripto Ödemeleri İçin Bir Sanal Alan Geliştiriyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Rusya, Sınır Ötesi Kripto Ödemeleri İçin Bir Sanal Alan Geliştiriyor!

Rusya’nın ihracatını desteklemekle görevli bir devlet kurumu olan Rus İhracat Merkezi ( rec ), yaptırımlar altındaki uluslararası yerleşimlere alternatif bir yaklaşım olarak dijital para birimlerinin kullanılmasını düşünüyor.

Organizasyon, bir “sınır ötesi dijital sanal alan” kurmanın umut verici bir girişim olduğuna inanıyor. Proje, fintech şirketlerinin Rus ihracatçıları ve ithalatçıları adına dijital finansal araçları kullanarak ödemeleri işleme koyması için fırsatlar yaratmayı amaçlıyor.

REC başkanı Veronika Nikishina’ya göre, kripto para birimlerindeki ödemeler, şimdi inanılmaz derecede hızla gelişecek olan alternatif bir ödeme sistemini temsil ediyor. St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

”Mevcut tüm eğilimleri yakalayan bir geliştirme kurumu olarak, sınır ötesi ödemelerde kripto para birimlerinin kullanımına pilotluk yapmak için dijital bir sanal alan olma potansiyelini yakından inceliyoruz.”

Tass tarafından aktarılan Nikishina, enstitünün halihazırda fintech firmaları ve düzenleyici kurumlardan temsilciler topladığını ve Rusya Merkez Bankası ve ülkenin finansal gözlemcisi Rosfinmonitoring ile yakın işbirliği içinde olduğunu söyledi. Yetkili, bu katılımcılar olmadan tüm kripto ödeme katmanlarını oluşturmanın imkansız olacağını söyledi.

REC Direktörü, “düzenleme ve teknoloji açısından tüm potansiyel riskleri belirlemek için” bir sanal alan oluşturmanın önemini vurguladı. Veronika Nikishina, bunun gelecekte bu tür ödemelerin hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacağına inanıyor.

Önerilen Makaleler

Girişim, ülkedeki kripto para birimlerinin yasallaştırılmasına güçlü bir rakip olan Rusya Merkez Bankası’nın, Ukrayna’nın askeri işgali üzerine Rusya’nın maliyesine yönelik Batı yaptırımlarının ortasında, dış ticaret anlaşmalarında kripto ödemeleri konusundaki tutumunu yumuşatmasının ardından geldi.

Çoğu Rus kurumu, yetkililer daha geniş kripto düzenlemeleri benimsemeye hazırlanırken, rublenin Rusya içindeki tek yasal ödeme aracı olarak kalması gerektiği konusunda hemfikir. Bu haftanın başlarında, parlamentonun alt meclisi olan Devlet Duması üyeleri, kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklayan ancak diğer federal yasalarda öngörülen istisnalar için kapıyı açık bırakan bir yasa taslağını onayladı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.