Dünya Hisse Senetleri Enflasyon Korkularıyla Dip Seviyelerine Yakın

Dip Seviyelerine Yakın

Asya borsaları Pazartesi günü düştü ve ABD’de yüksek enflasyonun daha da agresif Federal Rezerv politikası sıkılaştırmasına ilişkin endişeleri yeniden alevlendirmesiyle tahvil getirileri yükseldi ve Pekin’den gelen bir COVID-19 uyarısı küresel büyümeyle ilgili endişeleri artırdı . Dünya Hisse Senetleri Enflasyon Korkularıyla Dip Seviyelerine Yakın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Dünya Hisse Senetleri Enflasyon Korkularıyla Dip Seviyelerine Yakın

Dünya hisse senetleri, 2022’nin taze dip seviyelerine geriledi ve Japon yeni Pazartesi günü, sıcak ABD enflasyonunun merkez bankası için büyük bir haftada daha agresif politika sıkılaştırmasına ilişkin endişeleri körüklemesi ile neredeyse çeyrek yüzyılda görülmeyen seviyelere geriledi.

Cuma günü beklenenden önemli ölçüde yüksek olan ABD TÜFE baskısını, hem tahvil hem de hisse senedi satan ve politika yapıcıların yükselen fiyatları sınırlamada üstünlük kazanmaya başladığı beklentilerini boşa çıkaran yatırımcılar için sindirmek zordu.

Enflasyon belirtilerinin azalma belirtisi göstermemesi ve Çin’de yeni kitlesel COVID-19 testlerinin daha fazla tecrit ve sıkıştırılmış küresel tedarik zincirlerine ilişkin endişelere yol açmasıyla birlikte, yatırımcılar riskli varlıklara maruz kalmayı azalttı.

Dünya hisse senedi endeksi %0,7 düştü, 2022’nin yeni dip seviyesinin biraz altında. Avrupa hisse senedi endeksleri erken işlemlerde kırmızı bir deniz ve gösterge hisseler yaklaşık %2 düşerken ABD hisse senedi vadeli işlemleri daha düşük bir başlangıç ​​gösterdi.

“Bu, merkez bankaları tarafından şimdiye kadar atılan ve maliyeti giderek daha düşük büyüme olarak görülen enflasyonun dizginlenmesi için daha sert ve daha hızlı gitmek zorunda kalacaklarına dair korkuları besleyen önlemlere rağmen gerçekleşiyor. Londra’daki Equiti Capital’in baş makro stratejisti Stuart Cole, “ve potansiyel olarak durgunluk” dedi.

Önerilen Makaleler

Tahvil piyasaları, kısa vadeli ABD tahvil getirilerinin 2007 sonundan bu yana en yüksek seviyelerine yükselmesiyle elden çıkarmanın en ağır darbesini alırken, 10 ila 2 yıllık ABD borç getirileri arasındaki farkla ölçülen getiri eğrisi, geleneksel olarak görülen bir seviye olan sıfırın üzerine çıktı. durgunluğun habercisi.

Avrupa tahvilleri de geçen haftaki şahin bir Avrupa Merkez Bankası toplantısının ardından genişleyen borç piyasası satışlarına kapıldı ve iki yıllık Alman tahvil getirileri on yıldan fazla bir süredir ilk kez %1’in üzerine çıktı.

Para piyasaları, ABD Merkez Bankası’nın yıl sonuna kadar toplam 250 baz puanlık faiz artırımını fiyatlıyor ve bazı yatırım bankalarıyla bu hafta yapılacak bir politika toplantısında 75 baz puanlık bir artışa imza atan sadece beş toplantı kaldı.

Küresel merkez bankalarından daha agresif faiz artırımı beklentileri, yatırımcıları küresel büyümeye yönelik düşüş eğilimini artırmaya sevk etti. Bu, Fed, İngiltere Merkez Bankası ve İsviçre Ulusal Bankası’nın politika toplantıları yaptığı merkez bankaları için büyük bir hafta.

Pazartesi günü, yatırımcılar ABD dolarının güvenli liman sığınağına kaçarken, Hong Kong’daki teknoloji hisselerinden Avustralya dolarına kadar piyasalardaki birçok büyüme göstergesi düştü.

Dolar, İngiltere ekonomisinin Nisan ayında beklenmedik bir şekilde daraldığını gösteren verilerin ardından İngiliz sterlini yüzde yarımdan fazla düşerken, Tokyo ticaretine devam eden Hazine getirilerindeki artışın desteğiyle, Ekim 1998’den bu yana en yüksek seviyesi olan 135.22 yene kadar yükseldi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.