18 Ayın En Düşük Seviyesinden Düşüyor!

BİTCOİN EN DÜŞÜK SEVİYE

Bitcoin Çarşamba günü 18 ayın en düşük seviyesine düştü ve kripto piyasalarındaki son düşüş, düşüş belirtisi göstermediği için onunla birlikte daha küçük tokenları da aşağı çekti. Kripto piyasası istikrara kavuştuğu için Bitcoin 18 ayın en düşük seviyesinden düşüyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kripto Piyasası İstikrara Kavuştuğu İçin Bitcoin, 18 Ayın En Düşük Seviyesinden Düşüyor!

Bitcoin, 18 ayın en düşük seviyesine düştükten sonra Çarşamba günü toparlandı ve ABD Merkez Bankası’nın bu hafta kripto borç veren Celsius’un müşteri çekimlerini dondurmasının ardından bir piyasa çöküşünün ortasında bile enflasyona karşı sert duruşuyla desteklendi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi %7,8’e kadar düşerek Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesi olan 20,079,72 $’a düştü. Cuma gününden bu yana ABD doları karşısında yaklaşık %33 değer kaybetti ve yılın başından bu yana %50’den fazla düştü. Kasım ayındaki 69.000 dolarlık rekor seviyesinden yaklaşık %70 düştü.

Bitcoin en son %1.31 düşüşle 21.669.37 dolardan işlem görüyordu.

Dijital para birimi sektörü, Celsius’un hesaplar arasındaki para çekme ve transferleri dondurmasının ardından bu hafta sert bir darbe aldı ve geçen ay terraUSD ve luna tokenlerinin ölümüyle sarsılan piyasalarda bulaşma korkularını körükledi.

S&P 500, Fed‘in faiz oranlarını artırmaya yönelik bir politika açıklamasının ardından beş seanslık bir kayıp patinajını yakalayarak ralli yaparken kripto para birimleri yükseldi.

Fed, hedef faiz oranını yüzde dörtte üç oranında artırarak, 1994’ten bu yana en büyük faiz artırımına imza attı.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’e göre, yatırımcıların daha sıkı merkez bankası politikası beklentisine atıfta bulunarak, kripto fonlarında geçen hafta 102 milyon dolarlık çıkış görüldü.

CoinMarketCap verilerine göre, küresel kripto pazarının değeri, Kasım ayında 2,97 trilyon dolarlık zirveden %70 düşüşle 900 milyar doların altına düştü.

Dijital varlık hedge fonu ARK36’nın yönetici direktörü Mikkel Morch, “Geniş kripto ekosisteminin bazı kısımları oldukça sert bir hesapla karşı karşıya” dedi. “Ayı piyasasının gerçekliği yerleşmeye başladığında, yalnızca fiyatlar yükseldiğinde işe yarayan projelerin gizli kaldıraçları ve yapısal zayıflıkları nihayet gün ışığına çıkıyor.”

Wall Street Journal, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak, Celsius’un yeniden yapılandırma avukatları tuttuğunu ve yatırımcılardan olası finansman seçenekleri aradığını bildirdi. Celsius ayrıca finansal yeniden yapılandırma da dahil olmak üzere stratejik alternatifleri araştırıyor.

Bitcoin ile birlikte hareket etme eğiliminde olan daha küçük kripto para birimleri de düştü. İkinci en büyük token olan Ether, Ocak 2021’den bu yana en düşük seviye olan 1.013 $’a düştü ve en son %1.22 düşüşle 1.172,76 $’daydı. Kripto pazarındaki kaos, bir dizi borsa iş gücünü azaltarak diğer şirketlere yayıldı.

Önerilen Makaleler

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Hunker down” tweetini attı. Kripto riskten korunma fonu Three Arrows, sosyal medya tartışmalarıyla karşı karşıya ve tasfiye sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu ve işleri yoluna koymaya kararlı olduğunu söyledi.

ABD’li kripto komisyoncusu Genesis, bilançosunun güçlü olduğunu ve borç verme işinin artan piyasa oynaklığına rağmen müşteri talebini karşılamaya devam ettiğini söyleyerek yatırımcı endişelerini hafifletmeye çalıştı.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.