Altın Bugün Güne Nasıl Başladı?

en Düşük Seviyesinde

Daha geçen hafta, yatırımcılar Fed’in Eylül’den sonra agresif faiz artırımlarına yönelik ihtiyaçlarını küçümsediler, ancak bu hafta bu durum değişti. Altın Bugün Güne Nasıl Başladı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Altın Bugün Güne Nasıl Başladı?

Altın vadeli işlemleri, artan ABD Hazine getirileri ve güçlenen ABD Doları‘nın baskısıyla Çarşamba günü iki haftanın en düşük seviyesinde işlem görüyor.

Gösterge ABD 10 yıllık Hazine getirilerindeki kazançlar, sıfır getirili altının cazibesini azaltırken, daha güçlü bir dolar, diğer para birimlerini elinde tutan alıcılar için külçeyi daha pahalı hale getiriyor.

07:34 GMT’de,Ağustos Comex altınvadeli işlemler 12,3 $ veya -%0,67 düşüşle 1836,10 $ işlem görüyor. Salı günü ,SPDR Altın Hisseleri ETF (GLD)1,70 $ veya -%0,98 düşüşle 171,15 $’a sabitlendi.

Önerilen Makaleler

Fiyatlar Salı günü keskin bir şekilde düşerek, dolar ve ABD Hazine verimlerindeki artışın, artan enflasyona ilişkin endişelere rağmen metalin cazibesini azaltmasıyla piyasanın art arda ikinci ayda düşüşünü pekiştirdi.

Getiriler, ABD Merkez Bankası Başkanı Christopher Waller’ın Pazartesi günü merkez bankasının enflasyon kontrol altına alınana kadar her toplantıda faiz oranlarını yükseltmesini savunmasının ve Haziran ve Temmuz’dan sonra zamlarda duraklama beklentilerini geri çekmesinin ardından yükseldi.

Günün ilerleyen saatlerinde ABD Başkanı Joe Biden, tarihi enflasyonu ve ABD ve küresel ekonomileri görüşmek üzere Fed Başkanı Jerome Powell ile bir araya geldi.

Toplantıdan sonra Biden, temel olarak Fed‘e müdahale etmeyeceğini ve her ikisinin de enflasyonun en önemli öncelikleri olduğu konusunda hemfikir olduğunu söyledi. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen de geçmişte enflasyonun izleyeceği yol konusunda yanıldığını söylediğinde tüccarların dikkatini çekti. “Daha fazla (enflasyonist) şoku göz ardı edemeyiz” diyerek devam etti.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.