Güney Kore Hükümeti, Kripto Endüstrisinden Gönüllü Düzenlemeler Çağrısında Bulundu!

Güney Kore KRİPTO

Kore basınında çıkan bir habere göre, Güney Kore’deki yürütme gücü ve iktidar partisi, yetkililerin gönüllü düzenleyici önlemler olarak tanımladığı şeyler için kripto para birimi endüstrisini çağırdı. Çağrı, kripto varlıklarına ayrılmış bir danışma toplantısı sırasında yapıldı. Güney Kore Hükümeti Kripto Endüstrisinden Gönüllü Düzenlemeler Çağrısında Bulundu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Güney Kore Hükümeti Kripto Endüstrisinden Gönüllü Düzenlemeler Çağrısında Bulundu!

Güney Kore hükümetinin temsilcileri ve iktidardaki Halkın Güç Partisi, kripto alanıyla ilgili sorunları görüşmek üzere Pazartesi günü bir araya geldi. İstişareler, geçen ay birçok Güney Koreliyi etkileyen terrausd (UST) algoritmik stablecoin ve onun kardeş coin terra (LUNAçöküşünün ardından yapıldı.

Arirang, bu tür çökmelerin olumsuz sonuçlarını önlemeyi ve yatırımcıları daha iyi korumayı amaçlayan Koreli yetkililer ve kanun koyucuların şimdi blockchain tabanlı platformlar için yeni bir yasanın kabulünü düşündüklerini açıkladı. Ayrıca kripto endüstrisini güvenlik mekanizmalarını içerecek kendi düzenlemelerini oluşturmaya çağırıyorlar.

İngilizce yayın yapan TV ağının raporu, Güney Kore’nin kripto varlık pazarının yazı yazılırken 55.2 trilyon Kore wonu veya yaklaşık 43 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirtti. Ayrıca, ülkede lisanslı 24 kripto para borsası, son birkaç yılda pazarın hızlı büyümesini yansıtan, günlük ortalama 11,3 trilyon won (8,7 milyar doların üzerinde) işlem gerçekleştiriyor.

Önerilen Makaleler

Ancak Güney Koreli yetkililer, hızlı genişlemeye yanıt olarak mevcut düzenlemelerin yetersiz olduğunu düşünüyor. Bu nedenle hükümet ve Güney Kore’nin önde gelen siyasi gücü, sektörü “gönüllü düzenleyici önlemler” önermeye çağırırken, diğer birçok ülke dijital para birimlerinin finansal sistemleri ve ekonomik politikaları üzerindeki etkisini araştırıyor.

Arirang, şu anda Kore Ulusal Meclisinde bir düzineden fazla kripto ile ilgili faturanın beklemede olduğunu ve ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonunun yatırımcıları kripto piyasasının dalgalanmalarından korumak için uyarlanmış daha fazla mevzuat önermeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Aynı zamanda, Mali Denetleme Servisi Valisi Lee Bok-hyun’un makul bir düzenleme sistemine olan ihtiyacı vurguladığı kaydedildi. Kripto varlık piyasasının sorumlu büyüme olarak tanımladığı şeye sahip olmasına izin verecek gibi.

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.