Ana SayfaKripto Para HaberleriBNB Chain Nedir ? Binance Akıllı Zincirinin Evrimi !

BNB Chain Nedir ? Binance Akıllı Zincirinin Evrimi !

spot_img

Dünyanın en büyük kripto para , Blockchain , NFT , Fan Token borsası Binance , BNB Chain’i duyurdu ! Artık Binance Chain ve Binance Smart Chain (BSC), BNB Chain olacak. 

BNB Chain Nedir ? Binance Akıllı Zincirinin Evrimi !

BSC’nin BNB belirteci ve BNB ekosistemi ile bağlantısını vurgulayan bir geçiş. Diğer birçok topluluk destekli projenin ayak izlerini takip eden BNB, daha fazla inovasyon ve ademi merkeziyetçiliğe doğru kendi evrimsel yolculuğuna çıktı .

Build And Build (eski adıyla Binance Coin) anlamına gelen BNB, BNB Chain’deki işlemleri “yakıtlayan” blockchain gaz simgesidir.

BNB Chain Şunlardan Oluşur:
  • BNB Beacon Chain (önceki adıyla Binance Chain) – BNB Chain Governance (Stake, oylama)
  • BNB Akıllı Zincir (BSC) (Önceden Binance Akıllı Zincir) – EVM uyumlu, konsensüs katmanları ve çoklu zincirlere hub’larla.

Bu ad değişikliğiyle birlikte, BNB Chain topluluğuna bağlı kullanıcılara, projelere ve geliştiricilere fayda sağlayacak daha fazla gelişme de geliyor. BNB Chain, GameFi, SocialFi ve Metaverse dahil olmak üzere büyük ölçekli uygulamaları kucaklayacak.

Özellikle:
  • Tek zincirden çoklu zincire ölçeklendirme
  • BSC verimini artırma
  • Zincir üzeri yönetişim mekanizmalarının tanıtılması
  • Ölçeklendirme çözümlerinin iyileştirilmesi ve BSC’nin doğrulayıcı kümesinin 21’den 41’e genişletilmesi (aday blok üreticileri olarak işlev gören 20 doğrulayıcı ile)

BNB Zinciri, topluluk odaklı, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir ekosistem olmaya devam ediyor. MetaFi ( meta veriler için “Meta” ve DeFi için “Fi”) kavramı aracılığıyla BNB Zinciri topluluğu, dünyanın paralel sanal ekonomisine güç veren altyapıyı inşa etmeyi amaçlayacaktır.

Binance Rehber

[table id=45 /]

[table id=45 /]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar