Ana SayfaKripto Para HaberleriBETH Nedir ve Nasıl Kullanılır?

BETH Nedir ve Nasıl Kullanılır?

spot_img

BETH, stake edilmiş Ether’in (ETH) Binance üzerindeki tokenlaştırılmış bir versiyonudur. Peki tam olarak BETH Nedir ve Nasıl Kullanılır?

BETH Nedir ?

BETH, stake edilmiş ETH’lerin tokenlaştırılmış bir versiyonudur. Her BETH, Binance üzerinde stake edilmiş 1 ETH’yi temsil eder. Peki, Ethereum Proof of Work (PoW) ile çalışmıyor muydu? Şimdilik evet. Fakat Ethereum, ETH 2.0 kapsamında tamamen Proof of Stake’e (PoS) geçecek.

Yükseltmelerin karmaşıklığı nedeniyle ETH 2.0 birkaç evrede kullanıma sunuluyor. İlk adım, yatay bölümlemenin (sharding) tam olarak faaliyete geçmesiyle Eth2’nin temelinde yer alacak Beacon Chain’in kullanıma sunulmasıydı. Beacon Chain çoktan faaliyete geçti ve Mart 2021 itibarıyla 3,5 milyonun üzerinde ETH ile güvene alındı.

Beacon Chain için yatırma sözleşmesi yalnızca tek yönlü çalışır. Bu da kullanıcıların yatırma işlemi yapabileceği, fakat ETH 2.0 tam olarak faaliyete geçene kadar çekim yapamayacağı anlamına gelir ve bu süreç yıllar alabilir. Buna ek olarak, kullanıcıların yatıracağı tutar yalnızca 32 ETH’nin katları olabilir. BETH anlamı Nedir !

Beacon Chain’deki tüm bu ETH’ler şimdiden staking ödülleri kazanmaya başladı. Bu durumda, 32 ETH’niz yoksa ya da çekim yapma özgürlüğünüzü kaybetmemek istiyorsanız ne yapabilirsiniz? Birçok ETH 2.0 staking havuzundan birine katılabilirsiniz. Bu havuzlardan biri de Binance tarafından sunulmaktadır.

Kullanıcılar ETH’lerini 1’e 1 oranda BETH’ye çevirebilir ve BETH cinsinde staking ödülleri alabilir. Peki ya ETH’ler başka bir yerde kullanmak isteniyorsa ne yapılmalı ? Binance, BETH’leri tekrar ETH’ye dönüştürebileceği bir BETH/ETH spot piyasasına da sahiptir.

BETH Nasıl Kullanılır?

BETH‘yi birkaç farklı şekilde kullanılabilir. Bunlardan biri BETH’leri Binance’te tutmak ve staking ödülleri kazanmaktır. BETH’ler Binance Smart Chain’e (BSC) çekebilir ve DeFi uygulamalarında da kullanabilir.

Binance Launchpool ve Liquid Swap’ta BETH

BETH‘lerinizi Binance’te tutuyorsanız, bu tokenları ek ödüller kazanmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, Launchpool projeleri kimi zaman BETH’yi yatırılabilecek coinlerden biri olarak kullanır. BETH’lerinizi Launchpool’a kilitleyerek Binance’in spot borsasından anında likidite alacak yeni çıkan bir tokendan kazanabilirsiniz.BETH anlamı Nedir !

Binance Liquid Swap’ta BETH

BETH‘yi Binance Liquid Swap’ta da kullanabilirsiniz. Örneğin, ETH/BETH likidite havuzuna likidite sağlayarak ödüller kazanabilirsiniz. Ayrıca sadece ETH, sadece BETH ya da her ikisini birden bir likidite havuzuna ekleyebilirsiniz, ama her ikisini de eklemeniz durumunda komisyon ödemezsiniz.
BETH NEDİR

Borç Alma-Verme Protokollerinde BETH

Bir diğer seçenek ise Venus gibi bir para piyasasına BETH yatırıp getiri elde etmek ya da BETH’i diğer coinlerden borç almak için teminat olarak kullanmaktır.

PancakeSwap’ta BETH

PancakeSwap‘taki BETH/ETH çiftine likidite sağlayabilir ve karşılığında CAKE de kazanabilirsiniz. PancakeSwap Uniswap‘a benzer şekilde çalıştığından, iki tokendan eşit değerde sunmak için ETH’nin BSC üzerinde tokenlaştırılmış bir versiyonuna ihtiyacınız olacaktır.
Bu havuza likidite sağlamanın avantajı, BETH ve ETH eşit ya da çok yakın fiyatlara sahip olduğu için diğer havuzlara kıyasla geçici kayba daha az maruz kalacak olmanızdır.  BETH Nedir , Nasıl Kullanılır ! BETH anlamı Nedir !

Özetle,  BETH ve ETH arasındaki bağıl oynaklık örneğin ETH ve BUSD gibi çiftlere kıyasla çok daha düşük olduğundan geçici kayıp riskiniz daha az olur. Diğer bir deyişle, ETH ve BETH genellikle dar bir fiyat aralığında kaldığından geçici kaybın etkileri de hafiftir.

Getiri Toplayıcılarında BETH

Son olarak, BSC üzerindeki getiri toplayıcılarından birinde de BETH’lerinizi kullanabilirsiniz. BETH’lerinizi yatırdığınızda, protokol sizin için otomatik olarak en iyi getiri fırsatlarını bulmaya çalışır. Beefy ve Autofarm, BETH’i destekleyenlere örnek olarak verilebilir.

BETH’in Değeri ETH’den Yüksek midir?

Her ne kadar her bir BETH stake edilmiş 1 ETH’yi temsil ediyor olsa da Binance üzerindeki BETH/ETH piyasasına bir göz atarsanız, BETH’in ETH ile 1’e 1 oranında işlem görmediğini fark edeceksiniz. Bunun sebebi nedir? Kısa cevap, bu ikisinin aynı varlık olmamasıdır. BETH ve ETH arasındaki fiyat tamamen piyasaya bağlıdır. Hatırlarsanız BETH, stake edilmiş ETH’lerin tokenlaştırılmış bir versiyonudur.

Dolayısıyla BETH, ETH’den farklı etkilere sahiptir. Farklı bir fiyat üzerinden işlem görüyor olduğu gerçeği piyasanın bu tokenın özelliklerine ETH’ye kıyasla farklı bir fiyat biçtiği anlamına gelir. BETH’yi ETH’ye çevirmek şu an için mümkün değildir, bu da BETH’nin ETH’den daha az esnek olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda, sahiplerine staking ödülleri kazanma hakkı sunar.

BETH, stake edilmiş ether’in (ETH) Binance üzerindeki tokenlaştırılmış bir versiyonudur. Bir ETH 2.0 staking node’u kurmanın ve yürütmenin getirdiği teknik zorunluluklar hakkında endişelenmek zorunda kalmadan ETH 2.0 staking ödülleri kazanabilirsiniz. Bunun dışında, Binance Smart Chain’deki DeFi uygulamalarını kullanarak birkaç farklı yoldan ek getiriler de elde edebilirsiniz.
[table id=45 /]
[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar