Yeni Stabil Coin Geliyor ! GHO Nedir ?

aave gho
Abone Ol 

Borç verme platformu Aave Dao bir stabil coin projesi başlatıyor ve merkezi olmayan ödemeler için büyük bir potansiyel görüyor. Peki tam olarak GHO Nedir ?

Aave Dao Stabil Coin Çıkartıyor !

31 Temmuz’da, Aave topluluğunun yüzde 99’u şirket içi sabit parası GHO’yu başlatmak için oy kullandı . Oylamada evet çoğunluğu kazanarak GHO stabil coinin yolu açılmış oldu . 

Bildiğiniz üzere Terra ağının stabil coini UST çöktükten sonra BUSD ve USDT daha fazla önem kazanmaya başladı .  Oylama neticesinde GHO piyasaya sürülecek olarak gözüküyor .


Aave Ceo’su Kulechov’a göre, ABD dolarına bağlı token, Aave topluluğu tarafından kontrol edilecek ve ayrıca protokoldeki çeşitli kripto para birimleri tarafından güvence altına alınacak. GHO madenciliğinden kaynaklanan dağıtılmış faiz, likidite sağlayıcılarına gitmemeli, doğrudan Aave DAO’nun hazinesine akmalıdır.

Stabilcoinlerin kullanımı, kripto varlıklar daha az kripto-yerli bir kullanıcı tabanı ile daha da entegre hale geldikçe büyümeye devam edecek. Merkezi olmayan sabit paralar, blok zincirinde sansüre dayanıklı fiat cinsinden para birimi sağlar.

Tam olarak desteklenen ve Aave Protokolüne özgü, merkezi olmayan çok taraflı bir stabilcoin olan GHO ile tanışın.

GHO Nedir ?

GHO Aave Şirketleri tarafından USD’ye sabitlenmiş yerel bir merkezi olmayan, teminat destekli stabil coindir . GHO, kullanıcıların takdirine bağlı olarak seçilen çeşitlendirilmiş bir dizi kripto varlık tarafından desteklenirken, borçlular temel teminatlarından faiz kazanmaya devam edecek. Aşağıda açıklandığı gibi, GHO ile ilgili tüm kararlar Aave Governance’ın elinde olacaktır.

Ethereum Mainnet’te merkezi olmayan bir stabilcoin olarak GHO, kullanıcılar (veya ödünç alanlar) tarafından oluşturulacaktır. Aave Protokolü’ndeki tüm borçlanmalarda olduğu gibi, bir kullanıcı GHO’yu basabilmek için teminat (belirli bir teminat oranında) sağlamalıdır.

Buna uygun olarak, bir kullanıcı ödünç alma pozisyonunu geri ödediğinde (veya tasfiye edildiğinde), GHO protokolü o kullanıcının GHO’sunu yakar. GHO’nun madencileri tarafından tahakkuk eden tüm faiz ödemeleri doğrudan AaveDAO hazinesine aktarılacaktır; kullanıcılar diğer varlıkları ödünç aldığında toplanan standart rezerv faktörü yerine.

İlginizi Çekebilir :

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.