Ana SayfaKripto Para HaberleriEn Güvenilir Sabit Coin "BUSD" İle Tanışın !

En Güvenilir Sabit Coin “BUSD” İle Tanışın !

spot_img

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Luna Coin krizi ile başlayan stabil coinler deki fiyat değişiklikleri kullanıcılar için bir endişeye yol açmıştı . Çoğu sabit coin 1:1 oranında değer değişimini kaybederken , sadece BUSD bu oranı korumayı başardı ! Peki tam olarak BUSD nedir ? 

BUSD Nedir ?

BUSD yasal düzenlemeye tabi, ABD dolarına endeksli, itibari para destekli bir sabit coindir. Her bir BUSD birimi için rezervde bir USD tutulur. Diğer bir deyişle, BUSD arzı USD’ye bire bir oranda endekslidir. BUSD tutanlar tokenlarını itibari paraya çevirebilir ya da itibari paralarını BUSD’ye dönüştürebilir. Projenin sahibi Paxos, BUSD rezervlerine yönelik aylık denetim raporları yayınlar.

Bir sabit coin olarak BUSD, istikrarlı bir piyasa değerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Yatırımcıların ve alım satım yapanların kripto dünyasından çıkmak zorunda kalmadan blockchain üzerinde düşük oynaklığa sahip bir varlık tutmasına olanak sunar.

En Güvenilir Sabit Coin , En Güvenilir Kripto Borsasından Alınır ! Şimdi Binance’a Kaydolmanın Tam Zamanı.

Bağımsız olarak onaylanmış itibari para rezervleri ve lisanslar, sabit coinlerin yakın zamandaki oynaklığı sırasında BUSD’yi nasıl korudu?

  • BUSD piyasadaki en güvenilir sabit coinlerden biri olmaya devam ediyor, çünkü düzenlemelere tabidir ve düzenli olarak denetlenen rezervler tarafından destekleniyor.

  • Güvenlik önlemlerinin olmaması, algoritmik sabit coinler de dahil olmak üzere alternatiflere yakın zamanda sekte vurdu.

  • BUSD, sağlam rezervler, Withum onayları ve NYDFS yeşil liste statüsü ile paritesini koruyor

Bir sabit coine duyulan güven tam olarak nereden kaynaklanıyor? Güvenilirliği ile bilinen BUSD’nin itibarını sağlayan en önemli unsur düzenleyicilerin gözetimi ve uyum olmuştur. Katı ilkelere bağlı kalarak ve kullanıcı topluluğuna karşı şeffaf olarak, BUSD yakın zamandaki parite bozulması olaylarının yarattığı ortamda kullanıcıların beklentilerini karşılamaya devam ediyor.

Algoritmik sabit coinlerin aksine BUSD, rezervleri doğrulayarak, koruyarak ve garantiye alarak USD paritesini etkin bir şekilde koruyan şeffaf bir ürün sunuyor. Ne yazık ki aynısı piyasada mevcut diğer tüm sabit coinler için söylenemez.

Tether’ın 2014’te kullanıma sunulmasından bu yana, sabit coinler kripto piyasaları için inanılmaz bir önem arz eder oldu. Oynak piyasalarda sabit bir varlığın değeri aşikardır ve bu sayede de sabit coinler oldukça popüler bir hale geldiler. Ancak bu gerçeklerin her biri sadece tek bir ana faktöre bel bağlar: sabit bir pariteyi korumak.

Bir coini ABD doları, avro veya diğer kripto varlıklarına endekslemek için çeşitli yöntemler vardır. Zaman içerisinde bazı yöntemlerin diğerlerinden daha popüler bir hale geldiğini gördük. Bunların birkaç tanesi yüksek başarı elde etti. Mevcut parite bozulması olaylarının ışığında geleceğe bakarken, sabit coinlerin istikrarını korumak için düzenlemelerin öneminin giderek artmaya devam edeceği apaçık.

BUSD Gibi Bir Sabit Coin’in Başarılı Olması İçin Neye İhtiyacı Var?

Yatırımcıların içinin rahat etmesini sağlamak adına, başarılı bir sabit coin üç önemli alanı kapsamalıdır: düzenleme, denetim ve sağlam rezervler.

  • Güvenli teminat biçimleri sağlayan rezervler 

Bir pariteyi korumak için, fiyatı sabit tutmak adına oynaklık zamanlarında bile piyasa güçlerine bel bağlanır. İtibari para destekli bir sabit coin, değerini kaybetmesi muhtemel olmayan güvenilir varlıklarla her daim desteklenmelidir. Pariteli itibari paralar olası tüm rezerv varlıkları arasında iyi bir seçenektir. BUSD’nin rezervlerinin %96’sını Nakit ve Nakit Muadilleri ve kalan %4’ünü de ABD Hazine Bonoları olarak sürdürmesinin sebebi budur. Bu da USD paritesi için sektör lideri bir dayanak noktası sağlar, özellikle de ABD Hazine Bonoları cinsinden dünyanın en güvenilir, faiz getiren menkul kıymetleri ile bir arada sunulduğunda.

Paxos, tokenin tam olarak teminatlandırılmasını sağlamanın yanı sıra, BUSD tokenlerinin çıkarılması ve yakılması için şeffaf bir süreç sunmaktadır. Paxos ayrıca yasa dışı faaliyetlerden dolayı gerekirse hesapları dondurma ve fonları taşıma hakkını da saklı tutar. Tüm bu ilkeler, Paxos’un Trust Charter (Güven Beratı) gereklilikleri ve bu sabit coinin tabi olduğu New York bankacılık kanunlarına uygundur. 

  • Mevcut rezervler için şeffaf bir denetim süreci

Binance, bir itibari paraya endeksli bir sabit coinin ancak kendisini destekleyen rezervler kadar iyi olabileceğine inanmaktadır. Bu teminat, güvenilir bir denetçi tarafından düzenli olarak onaylanmalıdır. Bu sayede, kullanıcılar BUSD’yi destekleyen teminata erişebileceklerini bilirler.

Tipik olarak, bu onaylar aylık olarak yayınlanır. BUSD ve Withum tarafından düzenlenen raporlarda da durum budur.

  • Düzenleyicilerle birlikte çalışarak bir lisans alma, bu lisansı sürdürme ve düzenlemelere tabi olma

Bunun başka bir yolu yoktur. Düzenlemelere tabi bir sabit coin, çok daha güvenilir bir sabit coindir. Yatırımcılar, sunulan varlığı değerlendiren bir düzenleyici kurumun korumasına sahiptir.  Sabit coinlerin geleceğinde şüphesiz bu alanda çalışan düzenleyici kurumların iş birliği önemli bir rol oynayacaktır.

BUSD, Binance’in ortağı ve New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından getirilen düzenlemelere tabi olan Paxos tarafından çıkarılmıştır. Paxos ve sabit coinin kendisi, bu alanda lider bir düzenleyici kurum olan NYDFS tarafından gözetim altında tutulur ve düzenlenir. Bu da BUSD’ye kullanıcılara güvenlik ve koruma sunan nadir bir sabit coin grubuna dahil olma ayrıcalığını verir.

Buna ek olarak, birçok büyük rakibinin aksine, BUSD NFYDS tarafından yeşil listeye alınmış olup NYFDS’nin sanal para birimi lisans sahipleri tarafından gerçekleştirilecek emanet ve alım-satım işlemleri için ön onaylıdır.

Sabit Coin Yatırımlarınızda Risk Almayın

BUSD de dahil olmak üzere sabit coinler, kripto ekosisteminin olmazsa olmaz bir parçasıdır ve yatırımcıların bunları güvenle tutabilmesine ihtiyacımız var. Bu nedenle, sahip olduğunuz herhangi bir sabit coinin üç ana kriterimizi karşıladığından emin olmalısınız.

Şimdi Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsasına Katılmanın Tam Zamanı ! Bir Binance.com hesabına kaydolarak veya Binance kripto alım satım uygulamasını indirerek başlayın . Ardından, hesabınızı doğrulayın . Hesabınızı doğruladıktan sonra, Binance’te nakit kullanarak kripto para satın almanın üç ana yolu vardır: Banka havalesi, kart kanalları veya e-cüzdan seçenekleriyle Binance’den nakit para ile kripto satın alabilirsiniz. 

[table id=54 /]

[table id=50 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar