cMix Nedir ?

spot_img

XX ağındaki kullanıcılar arasındaki tüm mesajlar, bir karma ağ (mixnet) anonim iletişim protokolü olan cMix aracılığıyla gönderilir. Peki tam olarak , cMix nedir?

cMix Nedir ?

cMix protokolü, her xx messenger kullanıcısının benzersiz meta verilerini (kim, ne, ne zaman, nerede ve uygulamadaki herhangi bir mesaj veya etkinliğin nasıl olduğu) korur. XX messenger, gönderici ve alıcı verilerinin bağlantısını kaldırır ve soğan yönlendirme ,  proxy’ler ve diğer karma ağlarda bulunan diğer birçok gizlilik yaklaşımını baltalayan trafik analizi saldırılarına karşı koruma sağlar.

Gözetim ve veri gizliliği, tüm internet kullanıcıları için önemli endişelerdir. cMix üzerine kurulu hizmetler, tasarımına entegre edilmiş gizlilik ile sağlam bir çözüm sunar; xx messenger kullanıcısını izlemek imkansızdır. xx cMix ile tüm işlemler grup olarak işlenen “anonimlik setleri” adı verilen partiler halinde karıştırılır. Bu karıştırma, tüm meta verileri parçalar ve üçüncü tarafların etkinlik modellerini analiz etmesini ve mesaj gönderenleri mesaj alıcılarına bağlamasını engeller. 

cMix protokolü benzeri görülmemiş bir tüketici koruması sağlar; hiçbir üçüncü taraf davranışlarınızı izleyemez ve size bu şekilde pazarlama yapamaz. xx cMix’i kullanmak, kullanıcıların korumalı ve özel olması garanti edilen bir ortamda etkileşime girmesine ve işlem yapmasına olanak tanır. 

Anonim iletişim sağladığını iddia eden diğer iletişim sistemleri ve karma ağların aksine, cMix tasarımında tam gizliliği ve tanımlanabilir meta verilerin paylaşılmamasını garanti eder. Bu, kullanıcıları perakendecilerin veya devlet aktörlerinin oluşturabileceği her türlü gizlilik tehdidinden korur. Ayrıca coğrafi konumlarına göre kullanıcılara yönelik ayrımcılığı da önler.

Diğer mixnet tasarımları, kısmen gerçek zamanlı açık anahtar işlemlerine duyulan ihtiyaç nedeniyle yüksek gecikmeden muzdariptir. cMix, bir ön hesaplama süreci aracılığıyla, göndericilerde, alıcılarda ve düğümlerde pahalı gerçek zamanlı açık anahtar işlemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Ön hesaplama, gerçek zamanlı şifreleme gecikmesini azaltır ve istemciler için hesaplama maliyetlerini düşürür, yalnızca birkaç modüler çarpma gerçekleştirmesi gerektiğinden c Mix’in gerçek zamanlı performansını önemli ölçüde iyileştirir. Sonuç olarak, c Mix, hafif cihazlarda düşük gecikmeli sohbetler için uygun olan ilk karıştırmadır.

xxcMix protokolü, anonim iletişim için temel sağlar, ancak xx messenger içinde kusursuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için bunun üzerine inşa edilmiş birçok başka protokol vardır:

  • Uçtan Uca Şifreleme (E2EE)
  • Kullanıcı Keşfi
  • Anonim Mesaj Dönüşü
  • Diğerlerini buraya ekleyin

[table id=45 /]

[table id=46 /]

Bitcoin, Son 1 Yılda Altın, Borsa ve Dövizden Daha Fazla Kazandırdı! Şimdi Bitcoin Yatırımını Başlat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi TWİTTER ve TELEGRAM'da takip edebilirsiniz! Airdrop ve Yeni Çıkacak Coinler için YOUTUBE Kanalımıza Katılın!


Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Diğer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Günün Kripto Haberleri

Popüler Yazılar