Nakit Paraya Veda , Çin E-Yuan ‘a Geçiyor !

dijital yuan

Kış olimpiyatları sırasında Çin’li halk ilk kez dijital Yuan’a erişebilmişti . Çin hükümeti dijital Yuan için tüm testleri tamamlayamaya çalışıyor ! Çin E-Yuan ‘a Geçiyor !

Çin E-Yuan ‘a Geçiyor !

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de yaklaşık 1.4 Milyar insan yaşıyor . Çinlilerin yaklaşık yarısı, QR kodlarını her şey için ödeme yapmak için ortak bir ödeme aracı olarak kullanıyor. Diğer kalan yarısı ise kartlar ve nakit ödemeleri tercih ediyor .


Çin’de artık yeni bir ödeme birimi yerini almaya başlıyor . Bu, hükümetin kendisinden başkası değil çünkü Çin merkez bankası (PBOC) ile birlikte sadece alternatif bir ödeme uygulaması değil, aynı zamanda devlet güvenceli bir ödeme aracı da sunuyorlar . E- olarak da bilinen dijital yuan yada E- CNY olarak adlandırılır. Bu tamamen dijital bir para birimidir .

Uzun yıllar Çin’de yaşayan Meier E-Yuan hakkında bazı görüşler belirtti  ;

“Meier’e göre, son bir buçuk yılda elinde hiç nakit yoktu. Ve dahası: “Burada cep telefonunuzla ödeme yapıyorsunuz. Veriler hükümet yanlısı şirketler tarafından o kadar uzun süredir toplanıyor ki artık kimse buna üzülmüyor – bu normal.”

Dijital Yuan dijital bir donanım cüzdanında saklanabilecek . Ve bu bankalarla çalışmanızı gerektirmeyecek . Çinli vatandaşlar Dijital Yuan tam aktif olmadığı halde cüzdan uygulaması 270 Milyon fazla indirilmiş gözüküyor .

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.