Kripto Dolandırıcılığı Konusunda Eğitim Verilecek!

Kripto Eğitim
Abone Ol 

Uruguay İçişleri Bakanlığı, kullanıcıları dolandırıcılık olabilecek belirli kripto projelerine yatırım yaparken karşılaştıkları tehlike konusunda uyarmak için adımlar atıyor. Kampanyanın adı “Sahte Paralar: Kripto Para Dolandırıcılığı” ve halkı en yaygın kripto dolandırıcılığı türleri hakkında eğitmeyi amaçlıyor. Kripto Dolandırıcılığı Konusunda Eğitim Verilecek!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kripto Dolandırıcılığı Konusunda Eğitim Verilecek!

Gittikçe daha fazla devlet kurumu, bazı tarafların farklı türde dolandırıcılıkları yürütmek için kriptoyu nasıl kullandıklarının farkına varıyor ve ayrıca bu kurumların çoğu vatandaşları bu konuda eğitmek için çalışıyor. Uruguay İçişleri Bakanlığı, organize suçla mücadele eden iki AB-Latam ortak kuruluşu olan El Paccto ve Cibel@ ile ortaklaşa başlatılan “Sahte Paralar: Kripto Para Birimi Dolandırıcılıkları” adlı yeni bir kampanya sunarak bu konuda uyardı.

Coins belgesine göre :

”[Proje], kripto para birimi operasyonlarında tespit edilen ana dolandırıcılıklarla ilgili farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Bu sayede vatandaşlar bunların nasıl üretildiğini ve dolandırıcıların hangi hileleri kullandığını tespit edebilecek.”

Kampanyaya Arjantin, Bolivya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, El Salvador, İspanya, Guatemala, Honduras, México, Panama, Paraguay, Peru, Portekiz, Dominik Cumhuriyeti dahil olmak üzere 17 farklı ülkeden polis departmanları ve kovuşturmalar katıldı.

Önerilen Makaleler

Kripto Para Birimi Dolandırıcılığı Uyarı İşaretleri ve Düzenlemesi

Proje, Latam izleyicisine bir kripto dolandırıcılığının yasal kripto para projelerinden ne kadar farklı olduğunu göstermek için kuruluşun dolandırıcılık olarak tanımladığı birkaç kripto para projesi ve sahte token adları kullanıyor. Ayrıca kampanya, odaklarına bağlı olarak bu dolandırıcılıkları farklı türlere ayırıyor. Bunlar arasında simülasyon veya kimliğe bürünme yoluyla yapılan dolandırıcılıklar, baştan çıkarma yoluyla yapılan dolandırıcılıklar, piramit işe alım dolandırıcılıkları ve yanlış e-posta promosyonları sayılabilir.

Latam’daki kripto para dolandırıcılığı sorunu, Arjantin, Brezilya ve Venezuela gibi ülkelerde kriptonun popülerleşmesiyle önemli ölçüde büyüdü. Aslında, bu tür bir dolandırıcılık, bu yargı alanlarının bazılarında kripto para birimi düzenlemelerinin oluşturulmasını hızlandıran faktörlerden biri olarak belirtilmiştir.

Çok sayıda vatandaşın bu tür olaylardan etkilendiği Brezilya’da, yeni kabul edilen kripto yasası , ceza yasasını kripto suçlarını içerecek şekilde değiştiriyor . Suçlar, “sanal varlıkların, menkul kıymetlerin veya finansal varlıkların hizmetlerinin sağlanmasında dolandırıcılık” olarak adlandırılıyor ve iki yıldan altı yıla kadar hapis ve para cezası da dahil olmak üzere cezalar veriliyor.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler (ICO,IDO)
Airdrop & Testnet
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.