Jim Rogers, Kripto Paranın Geleceği Hakkında Neler Söylüyor?

kıdemli yaıtırımcı

Quantum Fund’ı milyarder yatırımcı George Soros ile birlikte kuran ünlü yatırımcı Jim Rogers, “kripto paranın geleceği konusunda iyimser” olduğunu dile getiriyor. Ancak, merkez bankası dijital para birimlerine şüpheyle bakıyor ve dünyanın ABD doları ile rekabet edecek veya yerini alacak bir şey aradığı konusunda uyardı. Jim Rogers Kripto Paranın Geleceği Hakkında Neler Söylüyor?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Jim Rogers Kripto Paranın Geleceği Hakkında Neler Söylüyor?

Tecrübeli yatırımcı Jim Rogers, Economic Times Markets tarafından Pazar günü yayınlanan bir röportajda kripto para birimi ve ABD doları için bakış açısını paylaştı. Rogers, Quantum Fund ve Soros Fund Management’ın kurucu ortağı olan George Soros’un eski iş ortağıdır.

Fed ve diğer merkez bankalarının normalleşmeye başlayacaklarını söylemelerine rağmen Rogers, “Dünyanın her yerinde hala devasa miktarlarda para basılıyor” dedi.

”Bu adamları dinlememek lazım. Nadiren doğruyu söylerler… ABD Merkez Bankası çok kısa sürede bilançosunu ikiye katladı.”

Bir süre daha kesintiye gitseler bile, devam eden devasa para basımını telafi etmeye yetmeyecek” dedi.

ABD dolarının gelecekteki görünümü hakkında yorum yapan Rogers, “Bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama ABD dünya tarihinin en borçlu ülkesi ve dünya onun yerini alacak ya da dolar ile rekabet edecek bir şey arıyor” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye başlamasından sonra ABD’nin Rusya’nın varlıklarını bloke ettiğini açıkladı. Rogers, “Amerika Rusların parasını az önce elinden aldı” diye yineleyerek şu uyarıda bulundu:

”Pekala, insanlar bundan hoşlanmıyor ve dünyadaki pek çok ülke… ABD doları ile rekabet edecek bir şey arıyor.”

Önerilen Makaleler

Rogers, röportaj sırasında kripto para birimini de tartıştı. Tecrübeli yatırımcı, Bitcoin sahibi olup olmadığıyla ilgili bir soruyu yanıtlayarak şunları söyledi:

”Herhangi bir kripto para birimine sahip değilim. Keşke 1 dolardan 5 dolardan bitcoin alsaydım.”

Quantum Fund kurucu ortağı, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) hakkında konuşmaya başladı. Şunları söyledi: “Bütün hükümetlerin bilgisayara para koymak için çalıştığına dair hükümet kripto para birimlerinin geleceğine büyük güvenim yok. Bu onların parası olacak.”

Rogers şöyle devam etti:

”Kripto paranın geleceği konusunda iyimserim ama devlet kripto parası değil.”

Ancak şu uyarıda bulundu: “Hükümetler rekabeti sevmiyor. Tekellerini korumayı seviyorlar.”

Rogers daha önce hükümetlerin BTC ve diğer tüm kripto para birimlerini yasaklayabileceği konusunda uyarmıştı . “Kripto para birimleri başarılı olursa, çoğu hükümet tekellerini kaybetmek istemedikleri için onları yasaklayacaktır” dedi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.