Asya Hisseleri Gerilerken, Euro Kazançlarını Korudu

ECB'nin Temmuz ayındaki faiz artırımına ilişkin oranların daralmasıyla Asya Hisseleri Gerilerken, Euro Kazançlarını Korudu! 

 Euro, ECB’nin Temmuz ayındaki faiz artırımına ilişkin oranların daralmasıyla bir ayın en yüksek seviyeleri yakınlarında kaldı. Asya hisseleri Gerilerken, Euro Kazançlarını Korudu! 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Asya Hisseleri Gerilerken, Euro Kazançlarını Korudu! 

Asya hisseleri Salı günü Wall Street’teki bir rallideki rahatlamanın ABD hisse senedi vadeli işlemler geriledi, euro ise ECB’nin Temmuz ayındaki faiz artırımına ilişkin oranların daralmasıyla bir ayın en yüksek seviyeleri yakınlarında kaldı.

Pazartesi gününü daha güçlü bir şekilde sonlandırdıktan sonra, Nasdaq vadeli işlemleri %1.5 kaybetti ve tüccarlar Snapchat’in sahibindeki hisselerin %28 düştüğünü gören Snap’in kazanç uyarısını suçladı.

S&P 500 vadeli işlemleri %0.9 düştü ve Pazartesi günkü %1.8’lik sıçramanın bir kısmını geri verdi. EUROSTOXX 50 vadeli işlemleri %0,5 ve FTSE vadeli işlemleri %0,6 düştü.

MSCI’nin Japonya dışındaki en geniş Asya-Pasifik hisseleri endeksi, tereddütlü ticarette %0.8 düştü. Japon Nikkei %0.8 ve Çin mavi çipleri %1.1 düştü.

Piyasalar, ABD Başkanı Joe Biden’ın Pazartesi günü Çin’e yönelik tarifeleri gevşetmeyi düşündüğü yönündeki yorumundan ve Pekin’in devam eden teşvik vaatlerinden biraz rahatlamıştı.

Ne yazık ki, Çin’in devam eden kilitlenmelerle birlikte sıfır COVID politikası, şimdiden önemli ölçüde ekonomik zarar verdi.

Önerilen Makaleler

Analistler, “Hayal kırıklığı yaratan Nisan faaliyet verilerinin ardından, Çin GSYİH (gayri safi yurtiçi hasıla) tahminimizi tekrar düşürdük ve şimdi 2Ç GSYİH’nın yıllık bazda %5.4, daha önce %1.5 oranında daralmasını bekliyoruz” diye uyardı.

“2Ç küresel büyüme tahminimiz, 2020 dışındaki küresel mali krizden bu yana en zayıf çeyrek olan yıllıklandırılmış yalnızca %0,6 oranında duruyor.”

Avrupa ve ABD’li imalat satın alma yöneticilerinin Mayıs ayı için Salı günü yapılacak erken anketleri, küresel ekonominin dayanıklı bir sektöründe bir miktar yavaşlama gösterebilir.

Japonya’nın imalat faaliyeti, arz darboğazları nedeniyle Mayıs ayında üç ayın en düşük hızında büyürken, Toyota üretim planlarında bir kesinti açıkladı.

Analistler, Federal Rezerv’in önümüzdeki iki ay boyunca faiz oranlarını tam bir yüzde puanı artıracağından emin göründüğü için ABD için büyüme tahminlerini de azaltıyorlar.

Avrupa Merkez Bankası da daha şahinleşiyor, Başkan Christine Lagarde Temmuz gibi erken bir tarihte faiz artırımı için kapıyı açarak birçok kişiyi şaşırttı.

Bu, Euro’yu Mart başından bu yana en iyi seansında bir gecede %1.2 sıçrayarak 1.0665$’da gördü. Şu anda 1.0756 dolar civarında sert grafik direnciyle karşı karşıya.

Dolar ayrıca sterlin ve çeşitli para birimleri karşısında gerileyerek dolar endeksini bir gecede %0,9 aşağı çekti. En son 102.240’ta bir kesir yükseldi.

Bu arada euro hızla 136.05 Japon Yeni’ne yükselirken, dolar biraz zayıflayarak 127.65 yen oldu.

Dolardaki geri çekilme, altının ons başına 1.855$’a bir miktar zemin kazanmasına yardımcı oldu. 

Petrol fiyatları, olası bir küresel gerilemeye ilişkin endişeler ile ABD’deki yaz sürüş sezonundan kaynaklanan daha yüksek yakıt talebi beklentisi ile Şanghay’ın iki aylık bir koronavirüs karantinasının ardından yeniden açılma planları arasında sıkışıp kaldı. 

ABD ham petrolü 66 sent düşüşle varil başına 109.63 dolara, Brent ise 70 sent kayıpla 112.74 dolara geriledi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.