Ray Dalio, ‘Blockchain Harika Ama..’

Ray Dalio dijital altın
Abone Ol 

Bu hafta dünya, 22 Mayıs’ta başlayıp 26 Mayıs’ta sona eren İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısını konuşuyor. Etkinlikte Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, günümüz ekonomisi, Federal Rezerv, nakit ve kripto para birimleri hakkında konuştu. Dalio, WEF konferansında blockchain’in harika olduğuna inandığını belirtti ancak “Dijital altın diyelim” diye ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ray Dalio ‘Blockchain Harika, Ama Dijital Altın Diyelim’

Şubat ayının ilk haftasında Bitcoin.com News, dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder Ray Dalio hakkında haber yaptı. O sırada Dalio paranın geleceğinden bahsetti ve yatırımcı kriptonun “muhtemelen farklı hükümetler tarafından yasadışı” olacağını söyledi. Şu anda Dalio, dünyanın geri kalan hükümet yetkilileri, ekonomistleri ve finans devleriyle birlikte Davos, İsviçre’de bulunuyor. Bridgewater Associates’in kurucusu, CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile Squawk Box yayınındaki bir röportajda konuştu.

Dalio bir kez daha paranın geleceği ve ABD merkez bankasının bundan sonraki para politikaları hakkında konuştu. Hedge fon yöneticisi, Fed‘in satacak bir şeyi kalmadığına inanıyor. Dalio’nun röportajından bir alıntı, “Federal Rezerv satacak, bireyler satıyor, yabancılar satıyor ve ABD hükümeti zararlarını karşılamak zorunda olduğu için satıyor” dedi. “Yani arz/talep sorunu olacak, bu da bir sıkışma yarattığı anlamına geliyor” dedi.

Dalio’nun görünümü kasvetli ve Davos’taki WEF toplantısında küresel ekonominin birçok tehditle karşı karşıya olduğuna inanan tek kişi o değil. Reuters muhabiri Dan Burns, WEF’in çok günlü konferansından bildirdiği gibi, UkraynaRusya savaşı, gıda kıtlığı ve Çin’deki son COVID-19 karantinası gibi belirli tehditlere ışık tuttu ve “sonu net değil” ve “artan kasvetli” ” Almanya Şansölyesi Robert Hebeck kabul etti ve şunları söyledi:

”Birbiriyle bağlantılı en az dört krizimiz var. Yüksek enflasyonumuz var… enerji krizimiz var… gıda yoksulluğumuz var ve iklim krizimiz var. Ve sadece bir krize odaklanırsak sorunları çözemeyiz.”

Önerilen Makaleler

Bridgewater Associates’in kurucusu WEF etkinliğine nakit paranın şu anda çöp olduğunu söyledi. CNBC muhabirine konuşan Dalio, “Tabii ki nakit hala çöp” dedi. “Sana soruyorum, satın alma gücünü nakit olarak ne kadar hızlı kaybettiğini biliyor musun?” Hedge fon yöneticisi sordu. Dalio, önbellek çöpü derken ne demek istediğini daha da detaylandırdı.

Dalio, “Nakit çöp dediğimde, yen ile ilgili olarak tüm para birimlerini [ilişki] kastediyorum” dedi. “Bütün bu para birimleri, 1930’larda olduğu gibi, mal ve hizmetler için [ilişki] aşağı inecek para birimleri olacaktır. Davos’ta para birimleri ve nakit hakkında konuşmanın yanı sıra Dalio, kripto para biriminin bir dijital altın biçimi olduğundan da bahsetti.

CNBC’nin Squawk Box yayınına ev sahipliği yapan Dalio, “Özellikle kripto para birimleri – Blockchain’in harika olduğunu düşünüyorum” dedi. “Ama buna dijital altın diyelim. Bence bitcoin türü bir şey olacak olan dijital altın, altına kıyasla biraz, belki altına alternatif bulmanın çeşitlendirilmesi açısından bir şey. Konum var ve sonra diğer varlıklara göre var. ”

Dalio’nun Mayıs 2021’den bu yana kişisel olarak bitcoin’e ( BTC) yatırım yaptığı biliniyor olsa da, dört kaynaktan kripto gazetecileri Danny Nelson ve Ian Allison’a Mart 2021’de Açıklandı , Bridgewater Associates “fonlarının küçük bir kısmını doğrudan dijital varlıklara dağıtacak”. Aynı ay, milyarder yatırımcı ve riskten korunma fonu yöneticisi dünyaya hükümetin kripto para birimlerine “beklenenden daha şok edici olabilecek” vergiler uygulayabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter, Instagram ve Telegram'da takip edebilirsiniz! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da!
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.