Wrapped Bitcoin Nedir ? WBTC Coin ! WBTC Kaç TL ?

WBTC Coin nedir

Wrapped coin, Ethereum ağında 1:1 oranında oluşturulan Bitcoin’dir. Yani Ethereum ağında Bitcoin’i temsil eden , taklit kripto paradır. Peki tam olarak Wrapped Bitcoin Nedir ? WBTC Coin ! WBTC Kaç TL ? Wrapped Bitcoin Kaç TL ? WBTC Nasıl Alınır ?

 WBTC Coin

Wrapped Bitcoin Nedir ?

Wrapped coin Ethereum ekosisteminde kullanılmak üzere dönüştürülmüş Bitcoin’dir. 2019 yılında piyasaya sürülmüş ve Bitcoin tarafından birebir desteklenen Ethereum tokenidir. WBTC Coin DeFi ekosisteminde Bitcoin Likiditesi sağlamak için Ethereum’un ERC -20 standardı kullanılarak oluşturulmuştur. Wrapped coin, Ethereum ağında 1:1 oranında oluşturulan Bitcoin’dir . Bu  sayede fit-yatını her zaman Bitcoin!e sabitleyebilmektedir. Ayrıca BTC ve ETH ağları arasında merkezi olmayan ve otonom bir yöntemle likidite transferi yapılmasına olanak sağlamaktadır.

WBTC Coin Nedir !

Piyasanın en büyük ve en eski kripto parası Bitcoin , bu sayede devası kullanıcı tabanına ve onlarca milyar dolarlık Likidite havuza sahiptir. Fakat standartlar göz önüne alındığında, kullandığı blockchain basit kalmaktadır. Akıllı sözleşme teknolojisinden faydalanan Ethereum ise Bitcoin’ e nazaran daha gelişmiştir. Ethereum ve onun üzerinden türetilen ürünler , güvenli bir aracıya ihtiyaç duymaksızın kredi , sigorta gibi ileri düzey hizmetleri kullanıcıya sunmaktadır.

WBTC Coin kaç tl

WBTC Coin Kurucusu Kimdir ?

Projenin ilk geliştiricileri BitGo Inc, Kyber Network ve Ren ‘dir.  24 Ocak 2019’da WBTC White Paper yayınlandı ve 31 ocak 202′ de Token ve Bitcoin’den WBTCW’ ye dönüşümleri kolaylaştıran sekiz satıcı ile piyasaya sürdü.

WBTC Coin Kaç TL ? Wrapped Bitcoin Kaç TL ?

Wrapped Bitcoin Toplam Arzı: 194.873 WBTC

WBTC Coin Nasıl Alınır ? Wrapped Bitcoin Nasıl Alınır ?

Wrapped Bitcoin almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak  kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir.. Bu sitelere kayıt olduktan sonra yapacağını ilk işlen ise kimlik doğrulamasıdır.. Kimliğinizi ön arka şeklinde sisteme yüklemeniz gerekecektir. Bazı borsalar selfie istemektedir. Bu kayıt yapacağınız siteye göre değişiklik göstermektedir.

WBTC Coin alım satım yapmaya karar verdiğiniz zaman , Wrapped Bitcoin ‘in çoğu borsada yer aldığını görebilirsiniz . Bu borsalar arasında en çok tercih edilen ve en çok güvenilen borsalardan biri olan , BİNANCEüzerinden alım yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz .

  • Düşük komisyon ücretleri , 1000 ‘den  fazla kripto para birimi ile , tüm kripto borsaları arasında ilk sırada yer alan ( Coin Market Cap Verisidir ) Dünya üzerinde en çok tercih edilen ve güvenilen Kripto Para Borsasına ,  bonus kazanmak için  BURADAN KAYIT OLUNUZ !
  • Linke tıkladıktan sonra  sizden hesabın kurulumunu tamamlanabilmesi için ; Mail adresiniz ve herhangi bir şifre oluşturmanızı istenecektir.
  • Bilgiler kısmına yazacağınız Mail adresinizi ve şifrenizi unutmamalısınız.
  • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama smsi gönderilecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
  • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
  • Daha sonra sizden Doğrulama yapmanızı istenecektir. Bununla beraber Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunmaktadır. Bunları doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doğru olmayan bilgiler ile doğrulama yapmaya çalıştığınız  takdirde üyeliğiniz engellenecektir.
  • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , BİNANCE üyeliğiniz aktif olacaktır.
  • Daha sonrasında ise Para yatırma işlemleri gerçekleştirerek  tercih ettiğiniz Kripto Paraya yatırım yapabilirsiniz .

Önerilen Makaleler

Düzenle
BİNANCE KAYIT İŞLEMİ ! BİNANCE İLE UNI TOKEN ALIMI !
CARDANO NEDİR ? ADA COİN KAÇ TL ?
ETHEREUM NEDİR ? ETH KAÇ TL ?
RİPPLE NEDİR ? XRP BUGÜN KAÇ TL ?
KERİZ SİLKELEME , ARBİTRAJ , DUMP NEDİR ?KRİPTO TERİMLERİ ÖĞRENİN !