SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Ürünleri Konusunda Uyardı!

sec başkanı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, halkı “gerçek olamayacak kadar iyi” görünen kripto yatırımları konusunda uyardı. Ek olarak, ABD Hazine Bakanlığı, son kripto piyasası kargaşasının, dijital varlıkların oluşturduğu riskleri azaltan düzenleyici çerçevelere acil ihtiyacın altını çizdiğini söylüyor. SEC Başkanı Kripto Ürünleri Konusunda Uyardı!

Bilgikripto okurlarına özel %10 komisyon indirimi ve kayıt bonusu ile şimdi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’a kayıt olun!

SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Ürünleri Konusunda Uyardı!

Reuters’in bildirdiğine göre, SEC Başkanı Gary Gensler geçen hafta yatırımcıları gerçek olamayacak kadar iyi görünen ürünler sunan kripto kredi platformları konusunda uyardı.

Menkul kıymetler düzenleyicisinin uyarısı, kripto borç veren Celsius Network’ün geçen hafta başlarında çekilmesini dondurmasının ardından geldi.

“Borç verme platformlarının biraz bankalar gibi çalıştığını bir kez daha gördük.  Yatırımcılara ‘Kriptonuzu bize verin’ diyorlar. Size %7 veya %4,5 gibi büyük bir getiri sağlayacağız’” dedi Gensler. “Bugün piyasada biri nasıl (bu kadar büyük getiri yüzdesi) teklif ediyor ve çok fazla açıklama yapmıyor?”

SEC başkanı şunları vurguladı:

“kamuoyunu uyarıyorum. Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, gerçek olamayacak kadar iyi olabilir.”

SEC ve çeşitli devlet menkul kıymetleri düzenleyicileri şu anda Celsius Network’ün para çekme işlemlerini dondurma kararını araştırıyor . Raporlara göre şirket daha sonra Citigroup’u danışman olarak tuttu ve finansal yeniden yapılandırma konusunda uzmanlaşmış bir hukuk firması olan Akin Gump Strauss Hauer & Feld’den yardım istedi.

Celsius’un ardından Hong Kong merkezli Babel Finance, kripto ürünlerinin para çekme ve itfa işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

Önerilen Makaeleler

Cryptocurrency terra (LUNA) ve stablecoin terrausd’un (UST) Mayıs ayı başlarında çöküşü ve kripto kredi platformlarındaki sıkıntılar kripto pazarını sarstı.

Bitcoin , bu hafta sonu 2020’den bu yana ilk kez 20 bin doların altına düştü , çünkü genel kripto piyasası Nisan ortasından bu yana bir trilyon doları aştı.

Kripto piyasasının satılmasının ardından ABD Hazine Bakanlığı’ndan bir yetkili geçen hafta kripto para birimi düzenlemesine olan acil ihtiyacı vurguladı. Yetkili Reuters’e verdiği demeçte, Hazine Bakanlığının “kripto piyasasındaki faaliyetleri izlediğine” dair hiçbir şey söylemedi:

”Son kargaşanın yalnızca dijital varlıkların oluşturduğu riskleri azaltan düzenleyici çerçevelere olan acil ihtiyacın altını çizdiğine inanıyoruz.”

Yetkili, “Mevcut yetkileri altında harekete geçen düzenleyici ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz ve Kongre’nin bu riskleri daha fazla ele almak için mevzuatı değerlendirdiği için rehberlik ve uzmanlık sunuyoruz” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Göz At

Yeni Çıkan Coinler Ve Ön Satış
Tüm Fan Token Fiyat Ve Analizleri
Anlık Kripto Para Fiyatları
En İyi Kripto Para Borsaları
Son Dakika Kripto Para Haberleri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın! Bilgi Kripto , Google News ‘de ! Coin Analiz , Yeni Çıkacak Coin İnceleme ile Bilgi Kripto Youtube 'da ! Şimdi Bize Katılın !
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.bilgikripto.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.